Kanada Yatırım Vizesi

Kanada Yatırım Vizesi

Kanada’ya yatırım yaparak oturum izni alma programı olarak da adlandıran Kanada yatırım vizesi için bilgi vermek gerekirse;

Kanada’nın çok eskiden beri devam eden bir göç geleneği ve ülkede yaşamak isteyen yeni kişileri değerlendirmek ve kabul etmek için ayrıntılı bir sistemi bulunmaktadır. Vatandaşlık, üç yıl oturum izni süresini doldurduktan sonra elde edilebilir. Oturum izni süresince her yıl en az 183 gün ülkede bulunma koşulu bulunmaktadır.

Yatırım yaparak daimi oturum izni alabilmek için; Yatırımcılar, girişimciler, serbest meslek sahibi kişiler, kalifiye işçiler ve profesyoneller başvuru yapabilirler. Başvurunuz onaylandıktan sonra, siz ve aileniz, mükemmel ücretsiz sağlık hizmetleri ve çocuklarınız için birinci sınıf eğitim dâhil olmak üzere Kanada vatandaşlığının tüm avantajlarından yararlanma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı

Kanada Yatırımcı Göçmenlik programları, Kanada hükümeti tarafından varlıklı iş adamlarını ve sermayelerini Kanada'ya çekmek için oluşturulan programlardır. Yatırımcılar ve 1. dereceden aile üyeleri, 5 (beş) hükümet seçim kriterini karşılayabilirlerse Kanada'da süresiz oturum hakkı kazanabilirler:

  1. Kanada’da yatırım yapacağınız iş ile ilgili son 5 yıl içinde en az 2 yıl nitelikli bir işletmeyi yönetmiş ya da işletmiş olmanız gerekir.
  2. Yatırım yapacak olan kişi ve eşi yasal olarak en az 2 milyon CAD tutarında kişisel net değere sahip olduğunu belgelemesi gerekir.
  3. Başvuru sahibi ve Kanada’da yaşamak için başvuru yapan aile üyeleri Kanada'nın tıbbi ve güvenlik değerlendirmelerini tamamlamalı ve geçmelidir.
  4. Mevcut olan iki Yatırımcı Göçmenlik programından diğer seçenek ise faizsiz (%0) beş yıllık bir dönem için 1,2 milyon CAD yatırım yapmanızdır. Yatırım devlet garantilidir ve yatırım döneminin sonunda tamamı geri ödenecektir.
  5. Quebec Göçmen Yatırımcı Programında ise puan tabanlıdır. Başvuru sahibinin yaş, dil, eğitim, deneyim ve Quebec'te geçirdiği süreye göre değerlendirilecektir.

31 Mart 2021 tarihinde Göçmenlik ve Entegrasyon Bakanlığı, Quebec Göçmen Yatırımcı Programının uzatılmış olarak askıya alındığını duyurdu. Program 1 Nisan 2024 tarihinden önce açılmayacaktır.

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı Süreçleri Nelerdir?

Kanada Yatırımcı göçmenlik programlarına kabul edilebilmeniz için ilgili devlet dairesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Yatırımcıların başvurularının durumunu kontrol etmelerini sağlayan bir dosya referans numarası verilmektedir. Onay verildikten sonra, pasaportunuzu Kanada Büyükelçiliğine sunmanız istenecek ve süresiz oturum izni vizesi verilecektir.

Vize ile Kanada'ya vardığınızda süresiz oturum izni alırsınız. Başvuru işleme süreleri, oturum izni başvurunuzun hangi kategoriye girdiğine ve başvurunun nereye yapıldığına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Kanada yatırım vizesi için bilgi verdik. Kanada vizesi başvuruları için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 63

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp