CAN Plus Programı

CAN Plus Programı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 9 Nisan 2016 tarihi itibariyle CAN Plus programından faydalanabilmektedirler. Aşağıda yer alan kriterlere uyan T.C. pasaport hamilleri CAN Plus programı çerçevesinde daha az vize başvuru belgesi sunarak ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilirler. Transit vize sorununa büyük ölçüde çözüm getiren CAN Plus programıyla eski veya yeni pasaportunuzda son 10 yılda alınmış ABD vizesi, Kanada vizesi veya oturum varsa çok daha kolay vize alma şansına sahipsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Can Plus Programı ile Kanada turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişiler daha önce şirket evrakları ve gelir gösterir belgeleri sunmadan başvuru yapabilmekteydiler. Kanada Büyükelçiliği Türkiye’de yaşanılan olumsuzluklardan dolayı artık bu evrakların başvuru sırasında sunulmasını istemektedir. Can Plus Programı ile yapılan başvuruların farkı, normal başvuru sürecinden daha erken sonuçlanabilmesiydi. Fakat Kanada ticari vize başvuruları Pandemi süresince kapalı olduğundan şu anda bu süreç vize başvurusu yapıldıktan sonra 2 ila 3 ay arasında sürebilmektedir.

CAN Plus Programı ile Kanada Vizesi Başvuru Şartları

 • Vize başvurusunun kısa süreli ziyaretçi vizesi (Kanada turistik vize) kapsamında olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi TC uyruklu ve Türk pasaportuna sahip olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin son 10 yıl içinde Kanada’ya yasal olarak seyahat etmiş olması ve bu seyahatini pasaportundaki damga ile kanıtlayabiliyor olması ya da,
 • Başvuru sahibinin geçerliliği devam eden bir Amerika vizesinin olması ve bu vize ile son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmesi ya da,
 • Başvuru sahibinin son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmemiş olmasına rağmen Amerika vizesinin olması ya da,
 • Başvuru sahibinin geçerliliği devam eden bir Amerika vizesi olmamasına rağmen son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret ettiğini pasaportundaki damga ile kanıtlayabiliyor olması gerekmektedir.
 • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

CAN Plus Programı Vize Başvurusu Evrak Listesi

 • En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olan pasaport.
 • Daha önce alınan onaylı Kanada veya Amerika vizesini ispatlayan dokümanlar sunulmalıdır. Amerika veya Kanada vizesi sona ermiş olsa dahi, son 10 yıl içinde pasaportunda ülkeye giriş damgası bulunuyorsa fotokopilerini sunması yeterlidir.
 • Can Plus başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu (Kanada Doları ile yatırılmış)
 • Geçici ziyaret vizesi için gerekli olan başvuru formu ve aile bilgi formu (online olarak doldurulmuş)
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Aile bireyleriyle ilgili bilgiler içeren belge (Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Can Plus Programı dâhilinde bazı durumlarda başvuru yapacak olan kişilerden yukarıdaki bilgilere ek olarak istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır:

 • Kanada vizesine başvuru formu ve aile bilgi formu
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için izin belgesi)
 • Vasi bildirim ve vekil kullanım formları
 • Evlilik cüzdanı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin bireysel olarak konsolosluklara veya büyükelçiliğe gitmelerine gerek yoktur. Vize başvuru takibi kişilerin isteği doğrultusunda yetki verdiği vize danışmanlık firması tarafından yapılarak başvuru süreci ile ilgili güncel bilgi paylaşımı yapar. Bu takip sürecinde ortaya çıkacak olan eksik veya yanlış evrak gibi problemleri tespit ederek süreci çözüme kavuşturmada büyük rol oynar.

Önemli not:
Başvuru formundaki e-posta adresinin kullanımda ve aktif olması çok önemlidir.
Başvuru formuyla birlikte talep edilen evrakların aynı zamanda teslim edilmesi önerilir.

Kanada Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Kanada Turistik Vizesi başvurularında 31 Temmuz 2018 tarihinden itibaren parmak izi uygulaması başlamıştır. Evraklarınızı eksiksiz kargo ile gönderir ya da en yakın ofisimize getiridiğiniz taktirde hemen parmak izi randevunuzu alacak , vize uzmanlarımız sizi randevunuz hakkında bilgilendirecektir.
►Kanada vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Kanada Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.
►Kanada Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilmektedir.
►Kanada vizesi işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri, dilekçe örnekleri ve başvuru formlarını web sitemizden temin edebilirsiniz.
►Kanada vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Kanada vize merkezi şubeleri

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kanada CAN Plus Programı
  E. Birlik, 25 Mar 2020, 10:16

  Merhaba, Kanada CAN Plus Programı tam olarak nedir? Hangi durumlarda başvuru yapabiliriz? Kimler yapar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesi ile Kanada
  A. Gökoğlu, 12 Şub 2020, 15:49

  10 yıllık Amerika vizem var. Oraya gittiğimde Amerika vizesi ile Kanada ziyareti yapmak istesem olur mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesi olana Kanada Vizesi
  T.B., 03 Şub 2019, 16:35

  Amerika vizem var. Duyduğuma göre Amerika vizesi olanlar Kanada vizesini kolaylıkla alabiliyormuş. Amerika vizesi olana Kanada Vizesi için Can plus diye program varmış. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • ABD vizesi ile Kanada’ya girebilir miyim?
  O., 08 Şub 2018, 09:52

  ABD vizesini henüz yeni aldım. Toronto'da da yakınım var gidiş ziyaret etmek istiyorum. Vize almam için pasaport yeterli geliyor mu? ABD vizesi ile Kanada’ya girebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesi ile Kanada'ya nasıl gidebilirim?
  A. seyhan, 25 Ağu 2016, 10:25

  Amerika vizem var kanada vizesi için hangi evrakları hazırlamam lazim? Amerika vizesi ile Kanada'ya nasıl gidebilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizem var evraksız Kanada vizesi alabilir miyim?
  A.L., 22 Tem 2016, 16:37

  Merhaba benim Amerika Vizem var. Amerika vizem var evraksız Kanada vizesi alabilir miyim? verildiğini duydum. Bunun gerçekten olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Eğer bu konuda siz aracılık yapıyorsanız evraklarımı size kargo ile göndersem yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp