CAN Plus Programı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 9 Nisan 2016 tarihi itibariyle CAN Plus programından faydalanmaya başladılar. Aşağıda yer alan kriterlere uyan T.C. pasaport hamilleri CAN Plus programı çerçevesinde daha az vize başvuru belgesi sunarak ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilirler. Transit vize sorununa büyük ölçüde çözüm getiren CAN Plus programıyla eski veya yeni pasaportunuzda son 10 yılda alınmış ABD vizesi, Kanada vizesi veya oturum varsa çok daha kolay vize alma şansına sahipsiniz.

  • Vize başvurusu geçici ziyaretçi vizesi kapsamında değerlendirilir.
  • Başvuru sahibi TC uyruklu ve Türk pasaportuna sahip olmalıdır.
  • Son 10 yıl içinde Kanada’ya yasal çerçevede seyahat edenler ve önceki Kanada seyahatlerinde alınan Kanada vizelerini gösterenler veya geçerli Amerika Birleşik Devletleri vizesine sahip olanlar başvuruda bulunabilir (ABD’ye son 10 yıl içinde seyahat eden veya etmeyen ancak ABD vizesi olanları da kapsar).
  • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

CAN Plus programı vize başvurusu evrak listesi

•    En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olan pasaport.
•    Daha önce alınan onaylı Kanada veya Amerika vizesini ispatlayan dökümanlar sunulmalıdır.Amerika veya Kanada vizesi sona ermiş olsa dahi , son 10 yıl içinde pasaportunda  ülkeye giriş damgası bulunuyorsa fotokopilerini sunması yeterlidir.
•    Can Plus başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu (Kanada Doları ile yatırılmış).
•    Geçici ziyaret vizesi için gerekli olan başvuru formu ve aile bilgi formu(online olarak doldurulmuş)
•    2 adet vesikalık fotoğraf
•    Aile bireyleriyle ilgili bilgiler içeren belge (Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Can Plus Programı dâhilinde bazı durumlarda başvuru yapacak olan kişilerden yukarıdaki bilgilere ek olarak istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır.

•    Kanada vizesine başvuru formu ve aile bilgi formu
•    Muvafakat name (18 yaşından küçükler için izin belgesi)
•    Vasi bildirim ve vekil kullanım formları
•    Evlilik cüzdanı
•    Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

Vize Merkezinde bulunan temsilciler vize başvuru işlemleri ile ilgili doldurulması gereken tüm formları eksiksiz olarak doldurup gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuru sahibinin adına başvuru yapar ve konsolosluğa elden teslim eder. Ayrıca konaklama ve seyahat ile ilgili rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirir. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin bireysel olarak konsolosluklara veya büyükelçiliğe gitmelerine gerek yoktur. Vize başvuru takibi kişilerin isteği doğrultusunda yetki verdiği vize danışmanlık firması tarafından yapılarak başvuru süreci ile ilgili güncel bilgi paylaşımı yapar. Bu takip sürecinde ortaya çıkacak olan eksik veya yanlış evrak gibi problemleri tespit ederek süreci çözüme kavuşturmada büyük rol oynar.

 

Önemli not: Can Plus olarak başvuru yapacak kişiler daha önce  şirket evrakları ve gelir gösterir belgeleri sunmadan başvuru yapabiliyorlardı. Kanada Büyükelçiliği Türkiye de yaşanılan olumsuzluklardan dolayı bu evrakları başvuru sırasında sunulmasını istemektedir. Sadece normal başvuru sürecinden daha erken sonuçlanabilmektedir.(5-6 iş günü)

 


Önemli not:

  • Başvuru formundaki e-posta adresinini kullanımda ve aktif olması çok önemlidir.
  • Başvuru formuyla birlikte talep edilen evrakların aynı zamanda teslim  edilmesi önerilir.

 

Kanada Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Kanada Vize Başvurusu için Şahsen gelmenize gerek yoktur, evraklarınızı bize ulaştırmanız yeterlidir. Vizeniz çıktığında adresinize kadar gönderilecektir.

►Kanada vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Kanada Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.

►Kanada Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

►Kanada vizesi işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri, dilekçe örnekleri ve başvuru formlarını web sitemizden temin edebilirsiniz.

►Kanada vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 63
Faks : +90 (212) 287 72 44
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 63
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 05 63
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2162
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5219
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com