Kanada Gemici Vizesi

Kanada Gemici Vizesi

Kanada gemici vizesi, gemide kaptan ya da mürettebat olarak çalışan kişilerin Kanada gemi limanından, geçici süreyle çalışacağı gemiye katılması için alınan bir vize türüdür. Gemici vizesi başvurusu yapabilmeniz için mutlaka gemici adamı cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir.

Kanada Deniz Güvenliği Genel Direktörü Luc Brisebois, Kanada limanında bulunan gemilerde çalışacak mürettebat değişikliklerine izin verecek vizeler için yeni prosedürler açıkladı. Bu prosedürlere göre, gemide çalışacak tüm mürettebat üyelerinin Kanada'ya girmek için geçici ikamet vizesi (TRV) alması gerekecek. Ancak bu Kanada Mürettebat vizesi için internet üzerinden online başvuru yapılması yeterli olacak. Başvuru sonrası, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı’na  (IRCC), mürettebat üyesi olduklarını belirtmeli, COVID-19 seyahat kısıtlamalarından muaf tutulmasını talep eden bir e-mail göndermeleri gerekmektedir.

Fakat Kanada Limanından gemiye katılacak denizcilerin seyahatlerinin gerekli olduğunu belirtmeleri ve seyahatin isteğe bağlı ya da keyfi olmadığını göstermesi gerekir. Mürettebat üyeleri başvurularının onaylandığını, ret olduğunu ya da daha fazla bilgi istendiğini görecekleri bir geri bildirim alacaklardır. Bu geri bildirim IRCC hesabınıza ya da e-mailinize gönderilecektir. Denizcilerden gelen soruları yanıtlamak için özel bir e-posta adresi de verilecektir.

Kanada Gemici Vizesi Başvuru Evrakları

  1. Geçerli pasaport,
  2. Geçerli Denizci Kimliği (Gemi Adamı Kimlik Kartı (SID), Yeterlilik Sertifikası (CoC),
  3. Kanada denizcilik ajansı tarafından verilen ve bir gemi tarafından istihdamı doğrulayan gemici davet yazısı
  4. Uçak rezervasyonu (Sadece gidiş)
  5. 2 Adet biyometrik fotoğraf - Beyaz arka fonda ve 35x45 mm ölçülerinde olmalıdır
  6. Yurtdışındaki bir yabancı firma ise iş sözleşmesi (Kaşeli ve İmzalı)
  7. Türkiye’deki firma ise güncel şirket evrakları; Faaliyet belgesi fotokopisi, İmza sirküleri fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, yeni tarihli vergi levhası fotokopisi.
  8. Şirketin antetli kağıdına kaşeli, imzalı, İngilizce dilekçe (Gemiye hangi limanda, hangi tarihlerde, ne için, hangi görevde katılacağı ayrıntılı olarak belirtilmelidir. Ayrıca tüm seyahat boyunca masrafların şirket tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.)
  9. Son üç aya ait Şirketin banka hesap dökümü sunulmalıdır.

Kanada Gemici Vizesi için bilgi verdik. Kanada vizesi başvurusu için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 05 63

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp