Altunizade

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Altunizade

Değerli ziyaretçilerimiz,

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Altunizade Yunanistan Vize Merkezi şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Yunanistan vize sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında, Yunanistan vize başvurusu için gerekli evrak listeleri, Schengen vizesi başvuru süreçleri ve Yunanistan vize ücreti hakkında kapsamlı bilgilere erişebileceksiniz.

Vize Merkezi olarak profesyonel ve çözüm odaklı bir vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İstanbul Altunizade’de yer alan danışmanlık ofisimiz aracılığı ile İstanbul ilçeleri başta olmak üzere tüm Türkiye için Yunanistan vize başvuru süreçlerinizde sizler için hizmet vermekteyiz. Vize başvurularınız için seyahat planlamasını daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilmek ve vize başvuru sürecinde herhangi bir problemle karşılaşmamak adına Altunizade Vize Merkezi ofisimizi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan sizlere ulaşması için yardım talep edebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Altunizade

Ülkemizden Yunanistan’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın sahip oldukları pasaport türüne göre vize alma zorunlulukları bulunmaktadır. Siyah (diplomatik) pasaport, yeşil (hususi) pasaport ve gri (hizmet) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız kısa süreli Yunanistan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Yunanistan Schengen vize başvurusu ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Yunanistan dış temsilcilikleri tarafından değerlendirilmektedir. Ülkemizde yer alan Yunanistan dış temsilcilikleri aşağıda listeler halinde verilmiştir. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların çalışma saatlerine, görev bölgelerine ve irtibat adreslerine erişim sağlayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Evrakları

Yunanistan Vizesi Nasıl Yapılır? - Altunizade

Altunizade Vize Merkezi şubesinde hizmet vermekte olan uzmanlarımız Yunanistan Schengen vize başvuru süreçlerini 4 aşamada çözüm odaklı bir şekilde tamamlamaktadır.

  • Yunanistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesine göre belirlenmiş olan vize türü için gerekli evrak listeleri sizlerle paylaşılacaktır. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp Altunizade ofisimize iletmeniz başvuru işlemlerine başlamamız için yeterli olacaktır. Bu süreçte uzmanlarımızdan dilediğiniz zaman destek talep edebilirsiniz.

Yunanistan Schengen vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz evraklar uzmanlarımız tarafından kontrol edilecek ve herhangi bir eksik ya da hata olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

  • Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Vize başvuruları için konsolosluk tarafından belirlenmiş başvuru ücreti, harç bedeli ve diğer giderlerin mevcut olduğu fiyat bilgilendirmesini Altunizade Vize Merkezi'ne +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine mail atarak uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Belirlenmiş olan başvuru ücreti; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsayacaktır. 

Belirtilen miktarı başvuru süreciniz başladığı an ödemeniz gerekmektedir. Başvuru ücretini dilerseniz ofislerimize gelerek bizzat elden teslim edebilir ya da bankalar aracılığı ile hesap numaralarımıza EFT/Havale yolu ile gerçekleştirebilirsiniz.

  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunumu

Seyahat tarihinize göre en uygun zaman için uzmanlarımız sizler adına konsolosluktan randevu alacak ve belirlenen tarih ve saatte sizlere eşlik edeceklerdir. Eğer geçtiğimiz 59 ay içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almış iseniz biyometrik veri sunumu için konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Uzmanlarımız hazırlanmış olan evrakları sizler adına teslim edecek ve süreç hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan Yunanistan Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabilir ya da istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Schengen Vizesi Nedir? - Altunizade

14 Haziran 1985 yılında imzalanmış olan Schengen anlaşması dahilinde günümüzde 26 farklı ülke mevcut bulunmaktadır. İmzalanan bu anlaşma sayesinde, taraf olmuş ülkeler arasındaki sınır kontrolleri kalkmış bulunmaktadır. Sahip olunan herhangi bir Schengen vizesi ile bu anlaşmaya taraf olmuş olan ülkelere kolaylıkla seyahat edilebilmektedir. 

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade

Yunanistan Schengen vize başvurusu, ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Belirtilen bu süre ortalama olmakla beraber tamamen konsolosluk insiyatifindedir. Konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluk, ek evrak talebi ya da resmi tatil günleri bu süreci etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Seyahat planlaması yapılırken bu etkenler göz önünde bulundurulmalı ve seyahat tarihinden minimum 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlanılması uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz; sizler için hazırlamış olduğumuz, Yunanistan vize başvuru süreçlerini anlattığımız sayfamızı incelediniz. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ya da aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek adına Altunizade Vize Merkezi ofisimizi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresimize e-posta göndererek kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Merkezi Altunizade

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Yunanistan Vizesi Altunizade
E.D. 09/07/20, 15:20

Özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışmaktayım. Yunanistan’a turistik bir seyahat planım var. Schengen vizesi mi almam gerekiyor? Yunanistan vizesi Altunizade üzerinden başvuru yapmam mümkün mü? Başvuru merkezi Altunizade’de var mıdır? Altunizade’de şubeniz var mıdır? Aracı olarak sizle çalışmak istersem evrakları nasıl teslim edebilirim? Çalıştığım şirketten ne gibi evraklar almam gerekecek? Sigorta yaptırmam şart mıdır? Sizin aracılığınızla sigorta yaptırabilir miyim? Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x