Ankara

Adres

Çankaya Mahallesi, Cinnah Caddesi & Bükreş Sokak 19/8, 06680 ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 970 04 52

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

keni@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Yunanistan Vize Merkezi, Ankara ofisimize hoş geldiniz.

Yunanistan’a yapacağınız turistik, ticari ve akraba ziyaretleri gibi tüm seyahatlerinizde Ankara Vize Merkezi olarak, konusunda uzman çalışanlarımızla sizlere yardımcı olmaktayız. Ankara’nın bütün merkez ilçeleri ile çevre illerinde ikamet eden kişiler Yunanistan vizesi almak için Vize Merkezi'ne başvurabilirler. Web sayfamızda sizler için hazırlanan açıklamaları takip ederek, Yunanistan vizenizi Ankara’dan alabilmek için istenen evrakları öğrenebilirsiniz.

Ankara ofisimizi ziyaret edebilir veya ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com üzerinden yetkililerimize iletebilirsiniz. Ankara Vize Merkezi'ni tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Yunanistan Vize İşlemleri

  1. Adım: Çağrı merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Yunanistan Vize Başvuru Evrakları Ankara

Avrupa Birliği ülkeleri arasında serbest dolaşım konusunda belirli standartlar getiren Schengen vize uygulama protokolüne Yunanistan da dâhildir. Yunanistan Schengen vizesine sahip kişiler belirli şartlar dâhilinde ve 90 günü aşmamak kaydıyla Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edebilirler.

Yunanistan Schengen vize başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile akredite edilmiş turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Yunanistan’a yapacağınız kısa ve uzun süreli seyahatlerinizde hazırlamanız gereken evraklar seyahat amacınıza göre farklılık göstermektedir.

Seyahat masraflarını karşılayacak maddi imkânınızın olup olmaması, pasaportunuzun süresi ve niteliği, mesleki durumunuz dikkat edilen hususlardır. Yunanistan vizesi için sizden istenen vize başvuru evrak listesini web sayfamızın vize işlemleri başlığı altında bulabilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilir, güncel evrakların listesini e posta ile talep edebilirsiniz.

Ankara Yunanistan Schengen vize başvuru formunu ön bilgi olarak inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Vize başvurularında en önemli evrak niteliği olan Yunanistan Schengen vize başvuru formu tecrübeli personel rehberliğinde çok dikkatli doldurulmalıdır. Talep edilen Schengen vizesi, formda beyan edilen bilgilere göre alınacaktır. Yunanistan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler güncel olmalı, otel rezervasyonu ve uçak bileti diğer evraklardaki bilgiler ile uyumlu olmalıdır. Başvuru formundaki imzanızın pasaportunuzdaki ile aynı olmasına dikkat edin.

Yunanistan vize başvuru dosyasında evraklar tam olmalı, eksik evrak bulunmamalıdır. Şayet tamamlayamadığınız evrakınız varsa, Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak yerine hangi evrakları kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yunanistan vize merkezi ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendileri için uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret imkânı olmayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Yunanistan Vize Merkezi Ankara Çalışma Saatleri:

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Ankara’dan Yunanistan Vizesi Randevusu Hakkında

Tüm konsolosluklar vize başvuru sürecinde randevu sistemi ile çalışmaktadırlar. Ankara’dan vize başvurusu yapacak kişilerin seyahat tarihlerine bağlı olarak zaman planlaması yapmaları gerekir. Yunanistan Konsolosluğu'na Yunanistan Schengen vizesi için 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır.

Bu nedenle Ankara’nın Keçiören, Mamak, Çankaya, Kızılcahamam, Polatlı, Ayaş, Altındağ, Yenimahalle, Gölbaşı ve Sincan gibi merkez ilçeleri ile Çorum, Amasya, Ağrı, Ardahan, Erzurum, Bartın, Kayseri, Aksaray, Yozgat, Çankırı, Bayburt, Erzincan, Afyon, Eskişehir, Giresun, Iğdır, Karabük ve Gümüşhane gibi çevre illerinden başvuru yapacak kişilere, konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunlukları da dikkate alarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Yunanistan’a ne için seyahat edeceksek ona uygun vize kategorilerinden birine başvurmamız gerekir. Vize başvuru süreci öncesinde Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak, seyahat amacınıza uygun vize kategorisini belirleyebilirsiniz.

Yunanistan’a aile, akraba veya arkadaşınızı ziyareti için gidecekseniz Yunanistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapmanız gereklidir. Bu vize için başvuru yaparken Yunanistan’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan alınmış davet mektubu istenmektedir.

Yunanistan’a sadece turistik gezi yapacaksanız Yunanistan turistik vizeye başvurarak ona uygun evrak hazırlayın.

Fuar, müşteri ziyareti veya iş ortağınızla toplantıya katılmak için Yunanistan’a gidecekseniz, Yunanistan ticari vize başvurusu yapın ve ona yönelik evrak hazırlayın.

Vize başvurularında ön rezervasyon belgeleri kullanın.

Yunanistan Schengen vize başvurusu için adınızın ve soyadınızın bulunduğu, hotel ve uçak bileti ön rezervasyon dokümanlarını kullanabilirsiniz. Vizenizin seyahat tarihine yetişmemesi halinde herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuru yapmanızı önermiyoruz.

Vize Merkezi, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılan vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Yunanistan vizesi için biyometrik verilerinizi vermeniz gerekir.

Avrupa Birliği Schengen vize protokolü gereği olarak vize başvurusu yapan kişiler, vize başvuru merkezlerine gelerek Vize Bilgi Sistemi'ne (Visa Information System-VIS) biyometrik verilerini elektronik ortamda kayıt ettirmelidir.

Vize başvuru sürecini basitleştirerek, belge sahteciliğinin ve kimlik hırsızlığının önüne geçmeyi amaçlayan Vize Bilgi Sistemi (VIS) ile alınan bilgiler beş yıl geçerliliğini sürdürmektedir.

Yunanistan Schengen vizesi için Ankara’nın tüm merkez ilçe ve çevre illerinden başvuru yapacak kişilerin Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru merkezine şahsen gelerek biyometrik verilerini, parmak izi bilgilerini ve elektronik imzalarını vermeleri gerekir. Bir defaya mahsus olarak yapılan bu işlem ile parmak izi bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. İstisnai olarak karşılaşılan bazı durumlarda parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamaz ise bu işlemin tekrar edilmesi gerekir.

Vize başvurularında mülakat yapmayan Yunanistan Konsolosluğu bazı istisnai durumlarda, vize başvuru formunda beyan edilen bilgileri teyit etmek için başvuru sahibini konsolosluğa mülakat yapmak için çağırabilir.

Vize Başvurunuz Kaç Günde Sonuçlanır?

Ankara’dan yapacağınız Yunanistan vize başvurularınız 5-7 iş gününe yakın zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Yunanistan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Yunanistan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Yunanistan vize başvurunuzun olumsuz (ret) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz, Yunanistan vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Yunanistan Vize Ücreti Ne kadardır?

Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri, Euro para birimi üzerinden ödenmektedir. Konsolosluk harçları ve koordinasyon ücretlerinden oluşan Yunanistan Schengen vize ücretleri, vize başvuru formu doldurma, seyahat sağlık sigortası yapma, randevu alma gibi vize ile alakalı birçok işlemi kapsamaktadır.

Ayrıca farklı yaş grupları, talep edilen vize süresinin uzaması ve yabancı ülke vatandaşları için de farklı bedeller ödenebilir. Hizmet alınan acente veya vize danışmanlık merkezleri de hizmet bedeli olarak ücret talep etmektedir. Yunanistan vizesi en güncel fiyatlarını Vize Merkezi'ne ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara Ofisimiz Hakkında

Yunanistan vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Ankara ofisimiz Vize Merkezi ile Keni Turizm arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; Yunanistan ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi Ankara ofisimizin tüm sorumluluğu Keni Turizm‘e aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Keni Turizm'e bildirmeyi unutmayınız. Vize Merkezi Ankara Ofisi iletişim bilgileri: +903129700452

Yunanistan Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Yunanistan vizesi Ankara A. YILMAZ 19/10/21, 19:16
Yunanistan vizesi Ankara vizesi için başvuru yapmak istiyorum. Özel bir şirkette çalışıyorum hangi belgeleri sunmam gerekiyor Bana yardımcı olur musunuz? Fotoğraf ölçüleri nasıl olmalıdır. Hesabımda ne kadar olması gerekiyor? İyi çalışmalar kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum VFS Yunanistan Ankara S. Bahar 13/03/20, 15:30
Selamlar, VFS Yunanistan Ankara ve çevresinde başvurularda mülakata çağırıyor mu? Başvuruyu ne şartlarda yapmalıyız? Başvuru için Ankara’ya gelmek zorunda kalacak mıyız? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6014