Yunanistan Express Vize

Yunanistan Express Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasında yer alan Yunanistan’a acil giriş yapmak mı istiyorsunuz? En kolay alabileceğiniz Yunanistan vize türünü merak mı ediyorsunuz? Yunanistan express vize uygulaması ile ilgili tüm detaylara ve başvuru aşamalarına yazımızda ulaşabilirsiniz. Ayrıca ‘Yunanistan acil vize nedir?’, ‘Yunanistan ekspres vizesi nasıl alınır?’, ‘Yunanistan express vize kaç günde çıkar’ gibi diğer merak ettiğiniz soruların yanıtlarını da sayfanın alt bölümlerinde bulabilirsiniz.

Avrupa Birliği ülkesi Yunanistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Schengen vizesi almadan ülkelerinde dolaşım hakkı tanımamaktadır. Yunanistan’a acil bir biçimde giriş yapmak istiyorsanız takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunur. Öncelikle Yunanistan konsolosluklarına şahsen Yunanistan ekspress vize başvurusu yapılmadığını bilmelisiniz. Yunanistan acil vizesi için Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Yunanistan Ankara Büyükelçiliği tarafından yetki verilen vize başvuru merkezlerine veya yetkili seyahat acentalarına başvurmanız gerekir. Ancak bu hususta bilmeniz gereken nokta, Yunanistan express vize türü adı altında herhangi bir işlem bulunmamasıdır. Dilerseniz konu ile ilgili detayları birlikte inceleyelim.

Yunanistan vize başvuru işlemleri belirli standartlar çerçevesinde yürütüldüğü için evrak işlemleri, biyometrik tarama ve vize sonuçlanma aşaması sıralamasında devam eder. Yunanistan vize sonuçlarının aciliyete bağlı olarak öne çekilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak yine de dilerseniz aciliyet sebebinizi belirten detayları ilgili konsolosluğa bildirme yoluna gidebilirsiniz. Yunanistan express vize ile ilgili tüm detayları Vize Merkezi’ne ulaşarak veya size en yakın şubemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi Almak Kolay mı?

Yunanistan’a turistik veya ticari ziyaret, öğrenim yada çalışma amacıyla giriş yapmak istiyorsanız Schengen vizesine başvurmanız gerekir. ‘Yunanistan vizesi almak kolay mı?’ sorusunun yanıtı sizin Yunanistan acil vizesi evrak ve başvuru süreci esnasındaki tutumunuzla doğru orantılıdır. Örneğin, başvuru yapacağınız vize türüne ait evrak listesini eksiksiz olarak tamamlarsanız veya Yunanistan vizesi başvuru formunu hatasız olarak doldurursanız sorunsuz bir vize alma süreci yaşayabilirsiniz. Ancak bu noktada vize işlemlerinde tek yetkilinin Yunanistan konsoloslukları olduğunu ve tüm kararların onlar tarafından titizlikle yapılan değerlendirmeler neticesinde verildiğini unutmamalısınız. Yunanistan express vizesi için başvuru süreciniz, ülkenin belirlediği kurallar içerisinde standart prosedürler uygulanarak sonuçlanır. Bu nedenle vize başvuru aşamaları belirli bir zaman dilimini kapsar. Bu aşamaların en önemlisi olan Yunanistan vizesi evrak listesi ile ilgili detaylı bilgilere Vize Merkez Yunanistan sayfalarından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Yunanistan acil vizesi için sizin adınıza işlemleri hızlı bir biçimde gerçekleştirmesi için de merkezimizden destek alabilirsiniz.

En Kolay Alınan Yunanistan Vizesi Hangisidir?

Yunanistan’ı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz ve kaç gün kalacağınız gibi detayları belirledikten sonra vize alma işlemlerine başlamanız önerilir. ‘En kolay alınan Yunanistan vizesi hangisidir?’ sorusunun net bir yanıtı olmamakla birlikte bu süreç, sizin başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterir. Evrak listesi hazırlama aşamasını geçtikten sonra biyometrik veri işlemi için randevu sürecini beklemeniz gerektiği için Yunanistan acil vize süreciniz uzayabilir. Biyometrik vize randevuları ortalama 5 iş günü içerisinde sonlanmaktadır. Tüm bu işlemleri halledip evrakları konsolosluk yetkililerine teslim ettikten sonra Yunanistan vize başvurunuz 7 ila 15 gün arasında sonuçlanır.

Öte yandan başvuru sonuçlanma süresi 4 ila 7 gün arasında değişen Yunanistan ekspress vize türü de bulunur. Örneğin, Yunan adalarının ziyaret etmek için kısa süreli bir vize almak istiyorsanız Yunanistan kapı vizesi için başvurabilirsiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki bu vize türü ile yalnızca ayak bastığınız Yunan adasına giriş yapabilirsiniz. Sadece 6 Yunanistan adasına turistik ziyaret yapmak amacıyla yaz tatili sezonunda alınabilen bu vize türü en fazla 15 günlük olacak şekilde verilir. Yunanistan ana karasına bu Yunanistan kapı vizesi ile ayak basamaz, başka bir Avrupa ülkesine giriş yapamazsınız. En kolay alınan Yunanistan vizesi olarak gösterilebilen Yunanistan kapıda vize işleminin detaylarını öğrenmek için Vize Merkezi iletişim hattını arayabilirsiniz.

Yunanistan Ekspress Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan’a giriş yapabilmek için takip etmeniz gereken vize aşamaları bellidir. İlk olarak oturduğunuz bölgeye en yakın yetkili Yunanistan vize başvuru merkezine ulaşarak randevu talep etmelisiniz. Daha sonra Yunanistan vizesi evrak listesi edinerek hızlı bir biçimde tüm belgeleri bir araya getirmelisiniz. Son olarak biyometrik tarama randevunuza da iştirak ederek parmak izi örneği verip Yunanistan vize başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeye başlayabilirsiniz. Acil Yunanistan vize başvuru aşamanızda eksiklik olmaması için Vize Merkezi’miz her detayda sizinle birlikte hareket etmek için hazır bekler.

Yunanistan vize türleri arasında express vize çeşidi bulunmamasına rağmen, Yunanistan’a giriş için aciliyetinizi belirten sebepleri sıralayarak başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ancak tüm bu yapacağınız işlemler Yunanistan vize başvurunuzun erken sonuçlanacağı anlamını taşımaz. Sadece konsolosluk yetkililerinin sizin durumunuzu fark etmesini sağlar. İşte Yunanistan ekspress vize başvurusunda standart vize başvuru evraklarınızın arasında bulunan ve aciliyetinizi belli edebilecek belgeler:

  • Yunanistan vize başvuru formu: Eksiksiz ve hatasız olarak doldurmanız gereken formda, ülkeye acil giriş yapmak istediğinizi ve giriş sebeplerinizi detaylıca yazabilirsiniz. Ülkeden çıkmayı planladığınız tarih olarak en erken 4. günü yazarak planlı ve acil bir ziyaret gerçekleştirmek istediğinizi belirtebilirsiniz.
  • Yunanistan acil vize talep dilekçesi: Başvuru yapacağınız konsolosluğa hitaben yazılan dilekçede, ülkeye gidiş amacınıza detaylı bir biçimde yer vererek Yunanistan ekspress vize başvuru belgelerine bu dilekçeyi ekleyebilirsiniz. 
  • Otel veya uçak rezervasyon bilgileri: Başvurunuza çok yakın bir tarihte ülkeye giriş yapmak istediğinizi gösteren uçak biletinizi veya otel rezervasyon bilgilerinizi Yunanistan vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyerek yetkililere ulaştırabilirsiniz.

Yunanistan’a giriş için planladığınız tarihle aynı zamanda başlayan ve planlanan tarihte biten bir seyahat sağlık sigortası da Yunanistan express vize başvurunuzda bulunması gereken evraklar arasında yer alır. 30 bin Euro teminatlı hazırlanması gereken bu Yunanistan seyahat sigorta poliçesini Vize Merkezi’mizden temin edebilirsiniz.

Yunanistan express vize başvuru aşamasında pratik işlemlerle hızlı bir sonuç elde etmek için tecrübeli ve uzman Vize Merkezi Yunanistan departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Acil Vize Kaç Günde Çıkar?

Avrupa ülkeleri arasında vize başvuru süreci en kolay sonuçlanan ülkeler arasında ilk sıralarda Yunanistan gelir. Schengen vizesi alarak giriş yapabileceğiniz ülkede kendi ziyaret amacınıza uygun vize türünü belirledikten sonra doğru adımları atarak Yunanistan vizenizi elinize alabilirsiniz. ‘Yunanistan acil vize kaç günde çıkar?’ sorusuna ortalama bir yanıt vermek gerekirse 7 ila 15 gün arasında diyebiliriz. Ancak örneğin, hızlı bir işlem süreci olan Yunanistan kapıda vize uygulamasının sonuçlarının 4 ila 7 gün içerisinde belli olduğu da bilinmektedir.

Öte yandan konsoloslukların detaylı vize başvuru evraklarını inceleme aşamalarında ek evrak isteme talepleri olabilir. Bu gibi durumlarda vize başvurusunun sonuçlanma süreci biraz uzar. Tüm bu bilgiler ışığında ortalama olarak Yunanistan vize başvurularının 7 ila 10 gün arasında sonuçlandığını söyleyebiliriz. Yunanistan express vize başvurunuzda Vize Merkezi’mizin uzman danışmanlarından dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz. Öte yandan Vize Merkezi Yunanistan sayfalarını ziyaret ederek 2024 yılı güncel Yunanistan vizesi ücretlerini öğrenebilir, tüm Yunanistan vize türleri ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. 

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp