Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi

Yunanistan’a seyahat etmek isteyenler için vize türleri, Yunanistan’a kaç kez giriş yaptıklarına bağlı olarak; tek, çift veya çoklu olarak üç gruba ayrılmaktadır. Bu yazıda ise Yunanistan çoklu giriş vizesi ve detaylarını işliyor olacağız. Yunanistan çoklu giriş vizesi nedir gibi benzeri sorularınız için ise yazının devamını inceleyebilirsiniz. Ek olarak, vize başvuru formuna ulaşmak isterseniz; internet sitemiz içerisinde yer alan Yunanistan vize başvuru formu sayfasına göz atabilirsiniz.

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi Nedir?

Yunanistan çok girişli vize en açık tabirle hem Yunanistan’a hem de diğer Schengen bölgesine üye olan ülkelere birden fazla giriş imkanı tanıyan vize türüdür. Aynı zamanda bu vize tipi, seyahat süresi boyunca Schengen bölgelerinin tümünde, her türlü giriş ve çıkışa olanak tanımaktadır. Bu durumu şu şekilde de açıklayabiliriz:

Diyelim ki çoklu giriş vizesini aldınız; bu halde Yunanistan’a gidebilir ve oradan da komşu ülkeleri (Schengen bölgelerini) dilediğinizce dolaşabilirsiniz. Hatta ülkenize geri dönseniz bile izin verilen 6 aylık süre boyunca tekrar aynı ülkeler kapsamında yeni bir seyahate çıkabilirsiniz.

Çoklu giriş vizesini 1, 3 ve 5 yıllık olacak şekilde talep etmek mümkündür. Fakat bu aşamada geçerli olan bazı kurallardan söz edilmelidir. Çünkü Yunanistan çoklu giriş vizelerinin 1 yıllık olanları için ülkeye son iki yılda en az üç kere vize ile giriş yapmış olmak gerekmektedir. 3 yıllık olanlar için ise yine son iki yılda ihlal edilmemiş, bir yıllık, tek bir vize almış olmak gerekir. Son olarak, 5 yıllık çoklu giriş vizesi almak için ise son üç yıl içerisinde en az iki yıl çoklu giriş vizesi almış olmak gerekir.

Bu noktada kafanızın karışmış olması da muhtemeldir fakat endişelenmenize gerek yok. Sizin için bu konuyu daha detaylı şekilde açıklıyor olacağız. Öyleyse devam edelim ve çoklu giriş vizesini bir de diğer tekli giriş vizelerinden ayırarak, açıklamaya çalışalım.

Yunanistan Çoklu ve Tekli Vize Arasındaki Fark Nedir?

Çoklu giriş vizesi ile tekli giriş vizesini birbirinden ayıran en temel unsur; çoklu giriş vizesine sahip olan kişilerin belirli bir süre zarfında tek bir kere giriş iznine sahip olmamalarıdır. Kısaca; tekli giriş vizesine sahip olan kişi, 6 ay içerisinde Schengen bölgesindeki ülkelere yalnızca bir defa giriş sağlayabilir. Ancak çoklu vize tipinde tüm girişler 6 aylık süre zarfı boyunca serbesttir.

Yukarıda da bahsi geçen 1, 3 ve 5 yıllık çoklu giriş vizesi talepleri; vize sahibinin Schengen bölgelerinde ne kadar süreyle kalabileceğini ve kaç kere giriş yapabileceğini tanımlamaktadır. En genel ibareyle; Yunanistan çoklu giriş vize başvurusu, hamiline 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla, Schengen bölgelerine istediği kadar girip çıkma hakkını vermektedir. Tekli giriş vizesinde ise bu durum mümkün değildir.

Yunanistan Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Yukarıda Yunanistan çoklu giriş vizesine sahip olan kişilerin yalnızca Yunanistan’a değil, diğer Schengen bölgelerine de giriş sağlayabildiklerinden bahsettik. Pek bu bölge kapsamındaki ülkeler hangileri? Gelin, sıralayalım:

Başta Yunanistan olmak üzere;

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Macaristan
 • Malta
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi Nasıl Alınır?

Çok girişli Yunanistan Schengen vizesi almak için nasıl bir yol izleyeceğinizi merak ediyorsanız, hemen açıklayalım:Öncelikle Yunanistan çoklu giriş vizesi alabilmek için belirli bir zaman aralığı içerisinde hem Yunanistan’a birden fazla seyahat yapmayı planlıyor hem de bunu gerekçeleriyle kanıtlayabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartı sağlayabiliyorsanız; konsolosluk tarafından yetkilendirilen danışma merkezlerine başvurabilir ve başvurunuz için gerekli tüm adımlar için detaylı yardım alabilirsiniz.

Dolayısıyla bu aşamada gerçekleştirmeniz gereken ilk hamle, bir danışma merkezine başvurmak ve başvuru formu doldurmaktır. Akabinde destek alacağınız kurum tarafından yönlendirilebilir ve sağlıklı bir süreci başarıyla tamamlayabilirsiniz. Elbette bu süreç içerisinde bazı belge ve bilgileri toparlamanız da gerekecektir. Fakat alacağınız destek ile bu konuda da zorlanmadan ilerleyebilirsiniz.

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danışma merkezine başvurduğunuzda vize için gerekli evraklar ile ilgili muhakkak bilgilendirilirsiniz. Fakat yine de öncesinde Yunanistan çoklu giriş vizesi için gerekli evraklar nelerdir diye merak ediyorsanız; bunları, şu şekilde sıralayabiliriz:

Başvuru formu

Eksiksiz ve tamamıyla doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Bu aşama, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir. Gerçeği yansıtmayan bilgilerin mutlaka tespit edileceği ve asılsız bilgiler yüzünden vize başvurunuzun geçersiz kılınabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Çok girişli vize talep dilekçesi

Yunanistan çok girişli vize başvurusunda bulunabilmek için birden çok giriş ve çıkış yapacağınızı, aynı zamanda da bunun gerekçesini ispat etmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla vize talep dilekçesinde de bunlara yer vermelisiniz. Resmi bir dil kullanmalı, gereksiz belge veya bilgilere yer vermemelisiniz. Vize talep dilekçesi oluştururken danışmanlık hizmeti alacağınız kurumdan yardım alabilirsiniz.

Nüfus kayıt örneği

Tam tekmil vukuatlı aile nüfus kayıt örneğini de gerekli evraklar içerisinde bulundurmalısınız. Ayrıca belgenin fotokopisini değil, aslını ibraz etmelisiniz.

Pasaport

Başvuru sahibinin evraklar içerisinde beyan edeceği pasaportu, planlanan vize tarihinin bitiminden sonra da en az 3 ay geçerli olmalıdır. Ayrıca hem güncel hem de içerisinde en az 2 sayfalık boş alanı bulunduruyor olması gerekmektedir.

2 adet biyometrik fotoğraf

35x45 mm ölçülerinde, beyaz arka fon eşliğinde ve tamamıyla aksesuarsız biçimde çekilmelidir. Kısaca tüm biyometrik fotoğraf şartlarını karşılamalıdır.

Seyahat sağlık sigortası

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi için en az 6 aylık ve en az 30.000 Euro kapsamında olmalıdır.

Seyahat ve konaklama bilgileri

Finansal kaynakların yeterliliğini kanıtlayan belgeler (Hesap dökümü, ek gelir belgeleri vb.)

Yunanistan vizesi için gerekli olan evraklar ve bu evrakların detaylarına dair daha detaylı bir inceleme yapmak isterseniz, internet sitemiz üzerinden tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan çoklu giriş vizesi kaç günde çıkar sorusunun tam olarak bir yanıtı yoktur. Çünkü konsoloslukların yoğunluklarına, tatil günlerine veya istenecek ek belgelere bağlı olarak sürenin uzayabildiği gözlemlenmiştir. Ancak yine de çoğu vize başvurusunun 15 iş günü içerisinde sonuçlandığı bilinmektedir.Nadiren 45 iş gününe uzayabilen sonuçlarda ise yegane sebep genellikle belge eksikliğidir. Bu aksamaları ortadan kaldırabilmek adına mutlaka geçerli ve detaycı bir kurumdan yardım almalısınız. Ayrıca başvuruda bulunmak için erken davranmak da yine yararınıza olacaktır.

Yunanistan Çoklu Giriş Vizesi Ücretleri

Yunanistan çoklu giriş vizesi ücretleri noktasında alacağınız hizmetlerin tümü ayrıca ücretlendirilecektir, diyebiliriz. Örneğin harç bedelleri, konsolosluklar tarafından talep edilen zorunlu ücretlerdir. Ayrıca olumsuz yanıtlarda iadeleri söz konusu değildir. Bununla birlikte alacağınız danışmanlık ücreti için de ayrıca ücret ödemeniz beklenecektir. Fakat oluşturulacak olan randevular için ek bir ücret talep edilmeyecektir.

Kesin rakamları öğrenmek ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için internet sitemizde yer alan Yunanistan vize ücretleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp