Memurlar İçin Yunanistan Vizesi

Memurlar İçin Yunanistan Vizesi

Memur olunduğunu gösteren belgelerin sunulması durumunda Memurlar için Yunanistan vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Kamuda çalışan memurlar da Yunanistan vizesi alabilmektedir. 

Yunanistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusu ülke tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri ve seyahat acentaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yunanistan’a seyahat amacınızı belirtip, ihtiyacınıza uygun vize kategorisini seçtikten sonra vize için gerekli olan evrakları tamamlayıp Yunanistan vize başvuru formunu doldurarak vize başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Yunanistan vizesi başvuru yapmadan önce vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizi tamamlamak için Vize Merkezi uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Memurların Yunanistan vizesi alması için bazı evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Memurlar için Yunanistan vize evrakları şunlardır:

 • Memurlar için Yunanistan vize başvuru formu
 • En az 3 ay geçerli ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport (minimum 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.) Eski pasaportların işlem görmüş olan fotokopilerinin de belgelere eklenmesi lazımdır. 
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu
 • 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş 3,5 x 4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf (gözlüklü fotoğraflar kabul edilmemektedir.) Çocuklar için fotoğrafların son 3 ayda çekilmiş olması lazımdır. 
 • Seyahat sağlık sigortası belgesi (seyahat süresi boyunca masrafların karşılandığını göstermesi ve Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro değerinde olması lazımdır.)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uçak bilet rezervasyonunun fotokopisi (bazı durumlarda uçak biletinin orijinali talep edilmektedir. 
 • Vizenin izin verdiği süre boyunca Yunanistan’a gidilip dönüleceğinin kanıtlanması gerekmektedir. 
 • Otel rezervasyonu belgesi, kira kontrastı ya da bir yakının yanında kalınılacak ise adres bilgisinin belirtilmesi lazımdır. 
 • Yunanistan seyahati boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler (son 3 aya ait ıslak imzalı maaş bordrosu, mal varlıklarının belirtilmesi) Sözleşmeli devlet memurlarının işe giriş bildirgesi ile ayrıntılı ve barkodlu 4A hizmet dökümünü ibraz etmesi gerekmektedir. 
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devletten temin edebilirsiniz.)
 • Seyahat amacının ve seyahat edilecek tarihlerinin belirtildiği ıslak imzalı dilekçe
 • Çalışılan devlet kurumu tarafından yazılan ve başvuru sahibinin görevini belirten yazı (elektronik imzalı)
 • Vize başvuru sahibinin resmi kimliği var ise fotokopisinin evraklara eklenmesi gerekmektedir. 

Devlet Memurları İçin Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

 • Devlet memurlarının vize başvuru dilekçelerini Yunanistan Konsolosluğuna hitaben yazmaları gerekmektedir. Dilekçede seyahat amacı ve seyahat tarihlerinin belirtilmesi lazımdır. Vize başvuru dilekçesinin eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması önem taşımaktadır. Resmi bir dille yazılması ve ıslak imzalı olması gerekmektedir. 
 • İngilizce ya da Yunanca yazılmış olması lazımdır. Vize başvuru dilekçesindeki bilgilerin vize için gerekli olan belgelerle uyumlu olması gerekmektedir. 
 • Seyahat süreniz bittikten sonra tekrar Türkiye’ye döneceğinize dair kanıtların sunulması ve seyahat masraflarının kimler tarafından ve nasıl karşılanacağını belirtmeniz gerekmektedir. 
 • Seyahat boyunca katılınacak etkinlikler, tur ile seyahat edilmesi durumunda tura ait belgeler ya bir yakının yanında kalınması durumunda davet eden kişiye ait bilgilerin vize başvuru dilekçesinde yer verilmesi lazımdır. 

Yunanistan Vizesi Finansal Gelir Kaynakları

 • Tapu fotokopisi
 • Araç ruhsat fotokopisi
 • Sahibi olunan taşınmaza ait kira sözleşmesi
 • Varsa hisse senedi

Yeşil Pasaport Sahibi Kamu Çalışanlarının Yunanistan Vizesine Başvurması Gerekir mi?

Yeşil pasaport sahibi kamu çalışanlarının Yunanistan’a seyahat edebilmek için Yunanistan vizesine başvurmasına gerek yoktur. Yeşil pasaport sahiplerinin pasaportlarının ön bilgi sayfasının fotokopisini sunmaları Yunanistan’a seyahat etmeleri için yeterli olmaktadır.

Memurlar İçin Yunanistan Vizesi Reddi

Yunanistan vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bilgilerle aracı olan kurumun web sayfasından doldurulması ve başvuru yapan kişi tarafından imzalanması ve fotokopisinin çıkarılması lazımdır. 

Vize başvurularınız bazı durumlarda reddedilebilmektedir. Bunun nedeni seyahat amacının belirtilmemesi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair yeterli belgelerin sunulmaması, vize başvuru formunun yanlış ve eksik bilgilerle doldurulmasıdır. 

Bunun yanı sıra vizenizin geçerli olduğu süre boyunca yaşadığınız ülkeye geri döneceğinize dair yeterli kanıtların sunulmaması, otel rezervasyonlarının sistemde bulunmaması Yunanistan vize reddine neden olan sebeplerdendir. 

Yunanistan vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda bu hususları dikkate alarak başvuru yapmanız vize başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir. 

Yunanistan vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda konsolosluk vize başvurunuzun neden reddedildiğini size yazılı olarak iletecektir. Konsolosluğun bilgilendirmesinde Yunanistan vize ret kararına nasıl itiraz edeceğiniz belirtilmektedir. Ret kararına karşı temyize gidebilirsiniz. 
Yunanistan vize reddinden sonra yeniden başvuru yapmadan önce Yunanistan vizesi ret sebepleri kısmını inceleyerek gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yunanistan vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda vize ücretiniz iade edilmemektedir. 

Memurlar için Yunanistan vizesi başvuru işlemlerinizi sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Çalışma durumuna göre diğer Yunanistan vize türleri ikiye ayrılmaktadır.

 • Emekliler İçin
 • Çalışmayanlar İçin

Vize Merkezi Yunanistan Schengen vize bölümünü çağrı merkezinden arayarak Yunanistan Schengen vize başvuru evraklarını uzmanlarımızdan “bilgi e-maili" olarak isteyebilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi Ücretleri 

Yunanistan vizesi ücretleri bölümüne bakarak başvuru yapacağınız vize kategorisinin ücretini öğrenebilirsiniz. 

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp