Almanya Sevgili Partner Vizesi

Almanya Sevgili Partner Vizesi
VİZE MERKEZİ BU VİZE TÜRÜNDE HİZMET VERMEMEKTEDİR.

Almanya sevgili partner vizesi 10 Ağustos 2020 tarihi itibaren Alman içişleri bakanlığı tarafından onaylanması ile sevgili partner vizesi yürürlüğe girmiştir. Sevgili Partner Vizesine başvuru yapmak vize başvurusu yapacak kişiler için konsolosluk tarafından bazı şartların yerine getirilmesi istenmiştir.

Almanya Sevgili Vizesi Şartları:

Bunun yanı sıra sevgili partner vize talebinde bulunacak kişilerin hakikatten ilişkilerin olup olmadığını konsolosluğa müracaatını yaparken ispat deliller sunması gerekmektedir.

Almanya Sevgili Partner Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmadan önce nelere dikkat edilmeli?

Almanya sevgili partner vizesi başvurusu için önemli dikkat edilmesi gereken hususlar ve şartlar bulunmaktadır. Almanya konsolosluğu sevgili partner vize başvurusu esnasında iki çiftin konsolosluğa sunacağı deliller, ispatlar şu şekilde:

 • Geçmişi anlatan dilekçe
 • Beraber çektiği fotoğraflar çıktısı
 • Daha önce seyahatleri bulunuyorsa uçak otel rezervasyonları
 • Sinema biletleriniz

Almanya Sevgili Partner vizesi kaç günde çıkar?

Almanya sevgili partner vizesi başvurunuzu ilgili kuruma teslim ettikten sonra 30 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Almanya Sevgili Partner vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Almanya sevgili partner vizeni Schengen kategorisinde Vize verildiğinden dolayı diğer Schengen ülkelerini girebilirsiniz.

Acil Sevgili Partner vizesi almak için ne yapılmalı?

Almanya'da olan sevgiliniz-partnerinizin-duygusal ilişkiniz olan kişinin tarafınıza el yazısı ile yazılmış bir davetiye göndermesi gerekmektedir. Acil olan durumunuzu belgelendirmeniz ve seyahat evraklarınızı en kısa sürede tamamlayıp ilgili kuruma teslim etmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Sevgili Partner vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Konaklama ve uçak biletlerinizi vizeniz çıkmadan satın almamalısınız. Sadece rezervasyon istenmektedir.

Almanya Sevgili Partner vizesi başvuru evraklarında değişiklik olabilmekte ve ek evrak istenebilmektedir. Konsoloslukların istediği 2024 Almanya Sevgili Partner vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız

Vize Merkezi, Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunmadan önce size profesyonel danışmanlık hizmeti sunar. Vize Merkezi olarak telefon, e-posta ya da SMS üzerinden yapılacak bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemekteyiz.

Almanya Sevgili Partner Vize Başvurusu

Schengen üye ülkelerinden biri olan Almanya’ya seyahat etmek için başvuracak kişilerin seyahat amaç ve mesleki durumlarına göre değişen vize türleri vardır. Almanya’ya Sevgili Partneriyle görüşme amaçlı ve 90 güne kadar seyahat edecek bordo pasaport sahipleri T.C. vatandaşlarının Schengen vizesine ihtiyaçları vardır.

Almanya Sevgili Partner buluşması turistik ya da ziyaret başvurusu gibi kabul edilmekte fakat istisna durumunuz göz önünde bulundurularak öncelikli olmaktadır. Başvuru sahibinin vize başvurularını bazı özel durumlar haricinde (ölüm, cenaze, doğum gibi) direkt Almanya Konsolosluklarından gerçekleştirmeleri mümkün değildir.

Almanya Schengen vizesi başvuruları konsoloslukların yetkilendirdiği aracı kurumlar ve danışmanlık firmaları üzerinden alınmaktadır. Almanya kısa süreli vize başvurularınızı (90 gün altı) yetkili başvuru merkezleri üzerinden ya da Almanya vize işlemleri hizmeti veren seyahat acentelerinden yapabilirsiniz.

Almanya’ya Sevgili Partner vizesi başvurusunda bulunurken Vize Merkezi danışmanlarımızla iletişime geçerek, tarafınıza gönderilen gerekli evrak listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evraklarınızı çalışma durumunuza uygun belgeleri hazırlayarak vize uyum şartlarına göre eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlamanız çok önemlidir.

Ayrıca son 5 yıl içinde verilmiş biyometrik bilgileriniz bulunmuyorsa biyometrik bilgilerinizin Schengen sistemine kaydının oluşturulması için başvuru merkezinde şahsen bulunmanız gerekmektedir. Vize Merkezi tüm bu adımlarda size eşlik ederek süreci kolay bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.

Almanya sevgili partner vize ücreti ne kadar?

Almanya Sevgili Partner vize başvuru sonucu vize çıkış kararı tamamen Almanya Konsolosluğu’na aittir. Almanya Sevgili Partner vize ücretleri 2024 yılında vize resmi harç bedeli ve danışmanlık hizmet ücretiyle birlikte 180 Euro’dur. Almanya vizesi için ret alınması durumunda ödenen vize işlem ücreti ve danışmanlık bedeli iade edilememektedir.

Sevgili Partner vize başvuru işlemleri ortalama başvuru yapıldıktan sonra 3 ila 15 iş günü süresi içinde sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport sahiplerine ait işlem sürelerine ek süre eklendiği durumlar olduğu unutulmamalıdır. Konsolosluğun tatil günleri ve yoğunluk durumlarına bağlı olarak süreç uzayıp kısalabilmektedir.(yabancı pasaport sahiplerinin pasaportlarında imzaları bulunmalıdır)

Almanya Sevgili Partner Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Schengen başvuru formu (imza bölümleri başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalı)
 • Pasaport (Almanya seyahati sonrası dönüş tarihi en az 3 ay daha geçerli olmalı ve en az 2 adet boş sayfa olmalı)
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası belgesinin aslı: 30.000 Euro teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermeli. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan sigorta poliçeniz için çağrı merkezimizi arayın.
 • Uçak rezervasyonu (gidiş dönüş maksimum 90 güne kadar adınızı yapılmış rezervasyon, lütfen vizeniz elinize ulaşmadan satın alım yapmayınız)
 • Almanya'ya seyahatinizi araç ile gerçekleştirecekseniz: Aracı kullanan kişinin geçerli ehliyetinin fotokopisi, Araç ruhsatının fotokopisi, Araca ait Yeşil sigorta gerekli olmakla birlikte güzergah planı da sunmanız gerekmektedir.
 • Konaklama belgesi: Konaklamanız Almanya’daki partnerinizin evinde olacaksa kendisi tarafından Almanca yazılmış ve imzalanmış bir davet mektubu sunmanız gerekmektedir. Mektubun içeriğinde kalacağınız tarih aralığı, konaklama adresiniz olmalıdır. Davet eden kişinin Alman oturum ya da pasaport belgesinin kimlik sayfasının fotokopisi ibraz edilmelidir.
 • Konaklamanız otel ise adınıza seyahat tarihlerini kapsayan otel rezervasyonu
 • Sevgili Partner olduğunu kanıtlayan ek evrakalar sunulmalıdır (sosyal medyada yayınlanmış birlikte çekilmiş fotoğrafları varsa beraber olduklarını kanıtlayan ortak gider harcamaları, birlikte çekilmiş fotoğrafları)
 • Tam vukuatlı e -devlet üzerinden alınmış nüfus kayıt örneği (nüfus aile olarak alınmış olmalı)
 • Çalışma belgeleri (gelir evraklarınızı ilgili bölüme bakıp tamamlayabilirsiniz)
 • Son 3 aylık banka dökümü
 • Varsa tapu ek gelir evrak beyanı
 • Çalışmayan kişilerden 1. Derece yakınının sponsor olması istenmekte ve seyahat için gerekli evrakların ilgili bölüme bakıp tamamlanması gerekmektedir.

Sevgili Partner vizesi ayrı bir vize türü değildir. Konsoloslukların ilgili bölümüne kişinin istisna durumu kapsamında olduğu belirtilmek amaçlı hazırlanan başvuru türüdür. Evraklarınızın eksiksiz hazırlanmış olsa bile konsoloslukların ret verme ihtimali olduğunu unutmamalısınız.

Not: Almanya vize başvuru işlemleriniz için konaklama ve ulaşım bileti satın alımı yapmayınız.

Almanya Sevgili Partner vizesi

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp