Almanya Sevgili / Partner Vizesi

Almanya Sevgili / Partner Vizesi İçin Merak Edilenler

Almanya sınırları Sevgili / Partner  Covid-19 artışlarından dolayı kapalı mı?

Sınırlar kapalı değildir. Almanyanın güncel pandemi kurallarına göre değişiklik gösterebilir.

Almanya Sevgili/Partner vizesi kaç günde çıkar?

Almanya sevgili partner vizesi başvurunuzu ilgili kuruma teslim ettikten sonra 3 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Almanya Sevgili/Partner vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi? 

Almanya sevgili partner vizeni Schengen kategorisinde bastığı için diğer Schengen ülkelerini girebilirsiniz.

Almanya Sevgili/Partner vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

Almanya Schengen vizesi ile seyahat edebilmek için 2 doz BioNTech Manufacturing, Moderna Biotech İspanya, SLAstraZeneca AB, İsveç, Janssen-Cilag Uluslararası NV aşılarından birinden 2 doz olmanız gerekmektedir. 

Almanya’ya Sevgili/Partner giriş için aşı şart mı?

Evet, Şarttır.

Almanya Sevgili/Partner için tek doz Biontech ve Sinovac kabul ediliyor mu?

Iki doz Biontech olması gerekmektedir.

Almanya’ya Sevgili/Partner için ikinci aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

2. aşınızın üzerinden 14 gün geçmelidir.

Sevgili/Partner vizesi için başvuruda ya da ülkeye girişler için aşı kartı zorunluluğu var mı?

Evet aşı zorunluluğu var. aciliyet gerektiren bir durumunuz varsa cenazeye katılmak gibi, aşıdan muaf tutulabilirsiniz. Fakat karantinaya girmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Sevgili/Partner vizesi aldıktan sonra ülke girişlerinde PCR Testi gerekli midir? Gerekli ise ne zaman yapılmalıdır?

Türkiyeden Almanya seyahati gerçekleştirecek kişilerden kapı girişlerinde çoğunlukla PCR testi istenmektedir. Testi ülkeye giriş yapmadan maksimum 72 saat önce  yaptırmalısınız. 

Almanya Sevgili/Partner vizesi ile ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Almanyanın kırmızı listeye aldığı bir ülkeden seyahat ediyorsanız 14 gün karantinada kalmanız gerekmektedir. Eğer kırmızı listedeki ülkeden transfer geçiş sağlıyorsanız karantina süreniz 10 gündür. Alandan çıkış yaptıktan sonra herhangi bir yere uğramadan doğrudan karantina adresinize gitmeniz istenir.

Acil Sevgili/Partner vizesi almak için ne yapılmalı?

Almanyada olan sevgiliniz-partnerinizin-duygusal ilişkiniz olan kişinin tarafınıza el yazısı ile yazılmış bir davetiye göndermesi gerekmektedir. Acil olan durumunuzu belgelendirmeniz ve seyahat evraklarınızı en kısa sürede tamamlayıp ilgili kuruma teslim etmeniz gerekmektedir.Detaylı bilgi için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Sevgili/Partner vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Konaklama ve uçak biletlerinizi vizeniz çıkmadan satın almamalısınız. Sadece rezervasyon istenmektedir.

 

Almanya Sevgili / Partner vizesi başvuru evraklarında değişiklik olabilmekte ve ek evrak istenebilmektedir. Konsoloslukların istediği 2022 Almanya sevgili / partner vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız

Vize Merkezi, Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunmadan önce size profesyonel danışmanlık hizmeti sunar. Vize Merkezi olarak telefon, e-posta ya da SMS üzerinden yapılacak bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemekteyiz.

Almanya Sevgili / Partner Vize Başvurusu

Schengen üye ülkelerinden biri olan Almanya’ya seyahat etmek için başvuracak kişilerin seyahat amaç ve mesleki durumlarına göre değişen vize türleri vardır. Almanya’ya sevgili / partneriyle görüşme amaçlı ve 90 güne kadar seyahat edecek bordo pasaport sahipleri T.C. vatandaşlarının Schengen vizesine ihtiyaçları vardır.

Almanya sevgili / partner buluşması turistik ya da ziyaret başvurusu gibi kabul edilmekte fakat istisna durumunuz göz önünde bulundurularak öncelikli olmaktadır. Başvuru sahibinin vize başvurularını bazı özel durumlar haricinde (ölüm, cenaze, doğum gibi) direkt Almanya Konsolosluklarından gerçekleştirmeleri mümkün değildir. Almanya Schengen vizesi başvuruları konsoloslukların yetkilendirdiği aracı kurumlar ve danışmanlık firmaları üzerinden alınmaktadır. Almanya kısa süreli vize başvurularınızı  (90 gün altı) yetkili başvuru merkezleri üzerinden ya da Almanya vize işlemleri hizmeti veren seyahat acentelerinden yapabilirsiniz.

Almanya’ya sevgili / partner vizesi başvurusunda bulunurken Vize Merkezi danışmanlarımızla iletişime geçerek, tarafınıza gönderilen gerekli evrak listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evraklarınızı çalışma durumunuza uygun belgeleri hazırlayarak vize uyum şartlarına göre eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlamanız çok önemlidir. Ayrıca son 5 yıl içinde verilmiş biometrik bilgileriniz bulunmuyorsa biyometrik bilgilerinizin Schengen sistemine kaydının oluşturulması için başvuru merkezinde şahsen bulunmanız gerekmektedir. Vize Merkezi tüm bu adımlarda size eşlik ederek süreci kolay bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.

Almanya sevgili / partner vize başvuru sonucu vize çıkış kararı tamamen Almanya Konsolosluğu’na aittir. Almanya sevgili / partner vize ücretleri 2022 yılında vize resmi harç bedeli ve danışmanlık hizmet ücretiyle birlikte 165 Euro’dur. Almanya vizesi için ret alınması durumunda ödenen vize işlem ücreti ve danışmanlık bedeli iade edilememektedir. Sevgili / partner vize başvuru işlemleri ortalama başvuru yapıldıktan sonra 3 ila 15 iş günü süresi içinde sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport sahiplerine ait işlem sürelerine ek süre eklendiği durumlar olduğu unutulmamalıdır. Konsolosluğun tatil günleri ve yoğunluk durumlarına bağlı olarak süreç uzayıp kısalabilmektedir.(yabancı pasaport sahiplerinin pasaportlarında imzaları bulunmalıdır)

Almanya Sevgili / Partner Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

 • Schengen başvuru formu ( imza bölümleri başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalı )
 • Pasaport (Almanya seyahati sonrası dönüş tarihi en az 3 ay daha geçerli olmalı ve en az 2 adet boş sayfa olmalı)
 •  Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası belgesinin aslı: 30.000 Euro teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermeli. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan sigorta poliçeniz için çağrı merkezimizi arayın. 
 • Uçak rezervasyonu (gidiş dönüş maksimum 90 güne kadar adınızı yapılmış rezervasyon, lütfen vizeniz elinize ulaşmadan satın alım yapmayınız)
 • Almanya'ya seyahatinizi araç ile gerçekleştirecekseniz: Aracı kullanan kişinin geçerli ehliyetinin fotokopisi, Araç ruhsatının fotokopisi, Araca ait Yeşil sigorta gerekli olmakla birlikte güzergah planı da sunmanız gerekmektedir.
 • Konaklama belgesi:  Konaklamanız Almanya’daki partnerinizin evinde olacaksa kendisi tarafından Almanca yazılmış ve imzalanmış bir davet mektubu sunmanız gerekmektedir. Mektubun içeriğinde kalacağınız tarih aralığı, konaklama adresiniz olmalıdır. Davet eden kişinin Alman oturum ya da pasaport belgesinin kimlik sayfasının fotokopisi ibraz edilmelidir.
 • Konaklamanız otel ise adınıza seyahat tarihlerini kapsayan otel rezervasyonu
 • Sevgili / Partner olduğunu kanıtlayan ek evrakalar sunulmalıdır ( sosyal medyada yayınlanmış birlikte çekilmiş fotoğrafları varsa beraber olduklarını kanıtlayan ortak gider harcamaları, birlikte çekilmiş fotoğrafları)
 • Tam vukuatlı e -devlet üzerinden alınmış nüfus kayıt örneği (nüfus aile olarak alınmış olmalı)
 • Çalışma belgeleri (gelir evraklarınızı ilgili bölüme bakıp tamamlayabilirsiniz)
 • Son 3 aylık banka dökümü
 • Varsa tapu ek gelir evrak beyanı
 • Çalışmayan kişilerden 1. Derece yakınının sponsor olması istenmekte ve seyahat için gerekli evrakların ilgili bölüme bakıp tamamlanması gerekmektedir.

Sevgili / Partner vizesi ayrı bir vize türü değildir. Konsoloslukların ilgili bölümüne kişinin istisna durumu kapsamında olduğu belirtilmek amaçlı hazırlanan başvuru türüdür. Evraklarınızın eksiksiz hazırlanmış olsa bile konsoloslukların ret verme ihtimali olduğunu unutmamalısınız.

Not: Almanya vize başvuru işlemleriniz için konaklama ve ulaşım bileti satın alımı yapmayınız.

Almanya Sevgili / Partner Vizesi için bilgilendirme yaptık. Almanya vizesi için başvuru yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Almanya Schengen vize başvurunuz için profesyonel danışmanlık hizmeti almak isterseniz bize 0212 970 05 01 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. 

Yükleniyor...