Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 01

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Almanya Vize Merkezi, Edirne

Almanya vize merkezi, Edirne sayfası; bu bölgeden Almanya'ya seyahat etmek isteyenlerin vize başvuru işlemlerini nasıl gerçekleştireceği ile ilgili bilgilendirilmenin yapıldığı bir sayfadır. Bu sayfadan, yapacağınız başvuru ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kimlerin Almanya Vizesi Alması Gerekir?- Edirne

Almanya Federal Cumhuriyeti, Türkiye'den ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşların bir kısmından vize talep etmektedir. Fakat bunun yanında, belli koşulları sağlamak şartıyla bazı Türk vatandaşları, Almanya'ya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri; 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile Almanya'ya seyahat edeceklerse vize almalarına gerek olmadan bu seyahatini gerçekleştirme imkânına sahiptir. Eğer kişi umuma mahsus bordo pasaport sahibi ise, Almanya seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesi alması gerekir. Çünkü Almanya Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir. Eğer başka bir Schengen ülkesinden alınan vizenin geçerlilik süresi varsa ve konaklama gün sayısı da yeterli ise, yeni bir vize almadan Almanya'ya seyahat edilebilir.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?- Edirne

Almanya vizesi için gerekli evraklar, başvuru yapmanız gereken vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle hangi vize kategorisinde seyahat edeceğiniz ile ilgili karar vermeniz gerekir. Seyahat türüne göre hazırlamanız gereken evrakların neler olduğunu, hizmet alacağınız vize hizmeti merkezlerinden ve ilgili konsolosluklarından öğrenilebilir.

Almanya Vize Başvuru Formu- Edirne

Almanya'ya seyahat edeceklerin vize başvuru aşamasında yapmaları gerekenlerden birisi Almanya vize başvuru formu doldurma işlemidir. Dosyalarınızın hazırlık aşamasında çevrimiçi olarak doldurulan bu formda, tercih edeceğiniz vize türünü seçerken dikkatli olmanız gerekir. Form, bilgisayar ortamında büyük harflerle doldurulup çıktısı alındıktan sonra imzalanarak vize dosyasına konulmalıdır. Başvuru formu aşamasında yapılan hatalı, eksik veya gerçeğe aykırı beyanlar ve bilgi girişleri, başvuru sonucunun gecikmesine veya başvurunun reddedilmesine neden olabileceği için form dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Edirne

Zaman zaman yaşanan yoğunluklar, resmi tatiller, özel günler gibi durumlara göre değişiklik gösteren vize başvuru işlemi, ortalama olarak 15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Konsolosluğun ek bilgi taleplerine göre bu süre daha da uzayabilmektedir. Seyahat planlarında sıkıntı ve gecikme yaşamamak için, seyahatin başlangıç tarihinden itibaren 1 ay önce vize başvuru işlemlerinin başlatılmasında fayda vardır.

Almanya Vizesi Başvuru Basamakları Nelerdir? -Edirne

Almanya vizesi başvuru işlemleri belli bir sıraya ve prosedüre göre yapıldığında daha hızlı sonuç alınmaktadır. Vize işlemleri için takip etmeniz gereken aşamaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Vize işlemlerine başlamadan önce hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirleyin.
  • Seyahat gerekçenize uygun belgeleri eksiksiz olarak hazırlayın.
  • Belgeleri kontrol edip inceleyin ve varsa eksiklikleri tamamlayın.
  • Almanya vize başvuru formunu planladığınız seyahat amacına uygun olarak doldurun.
  • Konsoloslukça belirlenmiş olan vize harç ücretini ödemeyi unutmayın.
  • Yapılacak vize işlemleri için önceden randevu alın. Randevusuz işlem yapılmayacağınızı aklınızdan çıkarmayın.
  • Tüm belgeleri tamamladıktan sonra dosyanızı ve biyometrik verilerinizi ilgili birime sunun.
  • 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasında herhangi bir Shengen vizesi almadıysanız ve 12 yaşın üstündeyseniz parmak izi vermeniz gerektiğini unutmayın.
  • Konsolosluk değerlendirmesi ve başvuru işlemlerinizi takip edin. Sizin yerinize bu işlemi vize hizmet merkezleri de yapabilir. Vizenin sonuçlanma süresi farklı olmakla beraber ortalama 15 gündür.
  • Son aşamada, eğer vize başvurunuz olumlu sonuçlandıysa vizenizi ve pasaportunuzu alarak planladığınız tarihte seyahatinizi gerçekleştirin.
Almanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Edirne

Shengen bölgesine dâhil olan 26 ülkede olduğu gibi, Almanya vize başvuru taleplerinin değerlendirmeye alınabilmesi için parmak izi şartı aranmaktadır. Eğer 25 Eylül 2014 tarihinden sonra parmak izi vermediyseniz şahsen konsolosluğa giderek parmak izi vermeniz gerekir. 12 yaşın altında olan kişilerden parmak izi talep edilmemektedir. Eğer 25 Eylül 2014 tarihinden sonra parmak izi verdiyseniz tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur. Çünkü alınan parmak izleri ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedilmektedir. Parma izi verme haricinde de konsolosluğa bizzat gelmeniz gerekebilir. Çünkü konsolosluk yetkilileri, gerek gördükleri zaman başvuru sahibini görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir. Yapılan bu uygulama standart olmasa da durumun bilinmesinde fayda vardır.

Almanya Vize Başvuruları Nereye Yapılır? -Edirne

Edirne'den yapılacak olan Almanya vize başvuruları için yetkilendirilmiş vize hizmet merkezlerine veya seyahat acentelerine müracaat etmek gerekir. Çünkü başvuru işlemleri aracı kurum merkezlerinde kabul edildikten sonra, ikame edilen şehre bağlı olarak, ilgili konsolosluklarca değerlendirmeye alınmaktadır. Edirne'den yapılacak olan Almanya vize başvuruları için, yetkilendirilmiş hizmet merkezlerince evraklarınızın teslim edileceği, değerlendirilip karara bağlanacağı yer, Edirne'ye en yakın olan İstanbul Başkonsolosluğu'dur. Vize Merkezi'ne [email protected] mail yoluyla ya da +90 850 460 15 01 telefon numaramızla arayarak ulaşabilirsiniz.

Vize Başvurunuz Reddedilirse Ne Olur? - Edirne

Her zaman vize başvuru işlemlerinin olumlu bir şekilde sonuçlanması beklenmemelidir. Evraklarınız tam olarak teslim edilmişse bile vizeniz reddedilebilmektedir. Reddedilen vize hakkında konsolosluk tarafından reddedilme sebepleri mektupla bildirilmektedir. Vize reddine karşı, ret tarihinden itibaren 1 ay içerisinde itiraz etmeniz mümkündür. Reddedilen vizenin reddedilme sebeplerini ortadan kaldıran evraklarla tekrar vize başvurusu yapmak mümkündür. Ancak ret durumunda daha önce yapmış olduğunuz başvuru işlem ücreti iadesi yapılmama ve evraklar geri verilmemektedir.

Almanya vize merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp