Almanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Almanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Almanya aile arkadaş ziyaret vizesi kısa süreli bir Schengen vize türüdür. Almanya'da yaşayan aile üyeleriniz, arkadaşlarınız ya da akrabalarınızı ziyaret edecekseniz bu vize türüne başvurmanız gerekir. Almanya aile, arkadaş, akraba ziyareti vize başvurusu yaparken hazırlayacağınız bazı evraklar bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri de davetiyedir.

Almanya Aile akraba ziyareti vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Konaklamanız davetiye gönderen kişinin yanında olacaksa ek rezervasyon sunmanıza gerek yoktur. Ulaşımı nasıl sağlayacağınızı belirtmek için sadece rezervasyon sunmalısınız. Vizeniz elinize ulaşmadan gidiş dönüş biletinizi satın almayınız.

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Almanya ya gitmek için ne gerekli, Almanya ya gitmek için ne gerekiyor veAlmanya gidiş şartlarıiçin sayfanın devamında bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Vize Merkezi, Almanya Schengen vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya da Akrabam Var Nasıl Giderim?

Almanya aile arkadaş ziyaret vizesi ile ziyareti için Almanya'da ziyaret edeceğiniz kişinin yazdığı veya Almanya'daki ilgili belediyenin düzenlemiş olduğu orijinal davet mektubu gereklidir.

Düzenlenen davet mektubunda başvuru sahibinin kalacağı adres, ziyaret amacı, ziyaret tarihleri ve davet edilen kişi bilgileri mutlaka belirtilmelidir. Davet mektubu dışında kişilerin çalışma durumlarına göre hazırlayacağı farklı evraklar bulunmaktadır.

Almanya'ya aile ve arkadaş ziyareti yapacak kişi Ev hanımıysa, çalışmıyorsa ya da maddi geliri yoksa 1. derece yakınının ona sponsor olması gerekir. (Bankada yeterli bakiyesi olsa dahi Almanya konsolosluğu Türkiye'den sponsor talep etmektedir)

Sponsor olacak kişinin Almanya Konsolosluğu'na hitaben yazdığı dilekçede sponsor olduğu kişiyle olan yakınlık derecesinden kısaca söz edip seyahat masraflarını karşılayacağını beyan etmelidir.

18 yaş altı reşit olmayan kişiler için imzalanması gerekli olan tüm evraklarda anne ve baba imzalarının bulunması gereklidir(Anne-Baba ayrı olduğu durumlarda ebeveynlerden birinin çocuğu görme hakkı tamamen ortadan kaldırıldığı mahkeme kararıyla belgeleniyorsa gerekli değildir).

Aile vizesi olarak başvuru yapılacaksa her aile üyesi için ayrı vize başvurusu yapılmalı ve ayrı dosya hazırlanmalıdır.

Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi ortalama başvuru yapıldıktan 7 ila 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun ek evrak talebi, resmi tatil günleri, ek işlem süreleri bu süreye dahil değildir. Vize Merkezi olarak herhangi bir gecikme yaşanmaması için başvuru sahiplerinin en az 4 hafta önce vize başvurusu yapmasını önermekteyiz.

Almanya aile, arkadaş, akraba ziyareti vize başvurusu konusunda Vize Merkezi tüm başvuru sahiplerine hızlı ve profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır. Başvurunuzun her adımında size eşlik ederek vize işlemlerinizin zamanında gerçekleşmesini sağlamaktadır. Her türlü sorunuz için vize uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Almanya Akraba Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Davet eden kişinin adınıza belediye onaylı davetiye göndermesinden ve başvurunuzun yapılmasından itibaren 1 hafta ile 3 haftayı bulabilen sonuçlanma süresi vardır. Dosyanız bulunduğunuz bölgeden farklı bir şehirden işleme alınacaksa bu süre 1 Ay'ı geçebilmektedir. Sürecin hızlı sonuçlanması başvuru esnasında eksiksiz belge vermenizle doğru orantılıdır.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi ücreti Konsolosluk ve Aracı firma bedeli dahil 180 Euro'dur. Başvuru esnasında eğer sigortanız ve başvuru formunuz yoksa ek ücrete tabidir ve fiyatlandırması anlık olarak değişen kur bazında olduğu için pahalı olabilir. Form ve sigorta işlemleri için bizden danışmanlık talep edebilirsiniz.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi doğrudan Konsolosluktan yapılan başvuru türü değildir. Aracı kurum için ödenen tutarla birlikte başvuru ücretiniz 120 Euro'dur. Seyahatiniz için yapılması gereken seyahat sağlık sigortası form ve hazırlamanız gereken belgeler için ek ücretler çıkabilmektedir.

Başvuru ücretinizi ilgili Vize Merkezine yapmanız gerekmektedir. Hatalı başvuru yapıp zaman ve maddi kayıp yaşamamak adına danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Başvuru Formu

Almanya aile arkadaş ziyareti başvuru durumu doğru eksiksiz davet eden bilgilerinin de yer alması gereken Schengen başvuru formudur. 18 yaş altı çocuklar için anne baba imzasının yer alması gerekmektedir. Başvuru formu her başvuru sahibine özeldir. Ailece yapılan başvurularda da kişiler adına bireysel olması zorunludur.

Almanya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar;

 • Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı ve en az 2 adet boş sayfa olmalı)
 • 2 adet biyometrik yeni fotoğraf (3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri, gözlüksüz, alın açık ve şakaklar gözükmeli)
 • Schengen vize başvuru formu (Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz).
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Orijinal belge: 30.000 euro teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın.
 • Orijinal Davet yazısı: Almanya belediyesi onaylı belge (sarı davetiye diye anılmaktadır) posta ile aslı temin edilmelidir(gidiş dönüş seyahat tarihinizi kapsaması gerekmektedir) Veya davet eden kişi tarafından Almanca olarak yazılmış içeriğinde seyahat tarihlerinin konaklama ve iletişim bilgilerinin açıkça belirtilmiş olduğu imzalanmış dilekçe, mektup gereklidir(davetiyeyi gönderen kişinin alman kimlik, pasaport yada oturum kartının fotokopisini sunması gereklidir). Düğün Davetiyesi; Eğer; Almanya da bir düğüne katılımınız söz konusu ise düğün davetiyenizi de dosyanıza eklememiz Almanya ya düğününe katılım için gittiğiniz amacınızı desteklemiş olacaktır.
 • Uçak rezervasyonu : Gidiş dönüş 90 günü geçmeyecek uçak rezervasyonu (lütfen vizeniz elinize ulaşmadan satın alım işlemini gerçekleştirmeyiniz!)
 • Almanya'ya ulaşımınız araç ile olacaksa : Aracı kullanacak kişinin geçerli ehliyet fotokopisi, Aracın ruhsatının fotokopisi, Yeşil sigortası gerekli olmakla birlikte güzergah planınızı da sunmanız gerekmektedir. Vize merkezi ulaşım planınızı doğru hazırlamanız konusunda size destek için çağrınızı beklemektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet üzerinden nüfus aile şeklinde barkodlu belge olarak temin edilmiş olması gerekmektedir)
 • Banka hesap özetiniz (Maaşınızın yattığı, son 3 aylık hesap hareketliliğinizi içeren, en az 35.000 TL bakiyesi bulunan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle birlikte sunulmalı) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

Kişi Yabancı uyruklu ise;

 • Ülkeye dönüşünden sonra 3 ay daha geçerli oturum veya çalışma kimlik kartının olması gerekli (oturumu dönüşünü kapsamıyorsa oturumunu uzatmak için başvuruda bulunduğuna dair başvuru belgesini ibraz etmesi gerekmektedir)
 • Türk vatandaşlığına sonradan geçiş yapmış ise önceki vatandaşlığına ait pasaport fotokopisini sunması bazı durumlarda istenebilir.

Başvuru sahibinin meslek bilgisine göre hazırlaması gereken Almanya aile, arkadaş ziyareti vize evrakları;

Şirket çalışanı Başvurusu:

 • Şirket yazısı - Orijinal belge: Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin şirketteki görevi ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.
 • SGK işe giriş bildirgesi barkodlu ve SGK 4A detaylı hizmet dökümü barkodlu (SGK tescil) (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları: Son 3 aylık
 • Banka dökümü: son 3 aylık
 • Şirket yazısı - Orijinal belge: Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin şirketteki görevi ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.

Serbest meslek sahibi:

 • Bağlı bulunduğu odaya ait oda kayıt belgesi ve Güncel vergi levhası
 • 3 Aylık Güncel Banka Dökümü

Şirket Sahibi/Ortakları Başvurusu:

 • Güncel tarihli şirket evrakları: Şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası'ndan alınmış orijinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi (Sicil gazetesinde adı geçmiyor ise Hazirun cetveli) vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 • Şirketin banka hesap özeti: Son 3 aylık, en az 35.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.

Emekli Başvurusu:

 • Emeklilik cüzdanı fotokopisi veya emekli olunan kurumdan alınmış orijinal yazı (e- devlet üzerinden alınmış emeklilik belgesi de geçerlidir)
 • Emekli maaşınızın yattığı bankadan son 3 aylık banka dökümü( güncel alınmış olması gereklidir)
 • Emekli maaşını PTT'den alan başvuru sahiplerinin PTT'den resmi olarak onaylanmış son 3 aylık döküm almaları gerekmektedir.

Ev Hanımı Başvurusu:

 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet üzerinden nüfus aile şeklinde barkodlu belge olarak temin edilmiş olması gerekmektedir)
 • Sponsor dilekçesi: 1. dereceden yakını tarafından gidiş dönüş tarihleri içerisindeki tüm masraflarını karşılayacağını beyan eden imzalı dilekçe (Sponsor olan kişinin çalışma durumuna göre yukarıdaki bilgiler eşliğinde evraklarının hazırlanması gerekir)
 • Sponsora ait banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren en az 35.000 TL bakiyesi olan banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş)

Devlet Memuru Başvurusu:

 • Çalışma belgesi ve resmi izin yazısı: Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı orijinal belge ya da e-imzalı (izin tarih aralığı belirtilmeli)
 • Maaş bordroları: Son 3 aylık
 • Banka dökümü: son 3 aylık

Öğrenci Başvurusu:

 • Öğrenci belgesi (Güncel tarihli, orijinal belge)
 • Yeni mezun başvuru sahipleri için diploma fotokopisi
 • Sponsor dilekçesi: 1. dereceden yakını tarafından gidiş dönüş tarihleri içerisindeki tüm masraflarını karşılayacağını beyan eden imzalı dilekçe (Sponsor olan kişinin çalışma durumuna göre yukarıdaki bilgiler eşliğinde evraklarının hazırlanması gerekir)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet üzerinden nüfus aile şeklinde barkodlu belge olarak temin edilmiş olması gerekmektedir)
 • Orijinal Muvafakatname belgesi: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orijinal belge

NOT: Anne, baba ve tüm aile fertlerinin Almanya vize başvurusunda bulunacak olması halinde Muvafakatname belgesine gerek bulunmamaktadır.

Ebeveynler ayrılmış ve 18 yaşından küçük başvuru sahibinin yasal velayeti sadece bir ebeveynde ise velayeti olmayan ebeveynden noter onaylı Muvafakatname belgesinin alınması zorunludur. Muvafakatname belgesinin 6 aylık güncel olmalıdır. Seyahat dönüşünü kapsaması gerekmektedir.

Almanya Davet Mektubu (İstek Formu)

Almanya kısa süreli vize başvuruları (C tipi Schengen vize), istisnai durumlar dışında direkt olarak Almanya Konsolosluklarına gerçekleştirilmemektedir. Almanya Konsolosluğu, Schengen vize müracaatlarını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Almanya vize başvuru merkezleri üzerinden kabul etmektedir.

Almanya kısa süreli vize başvurularınızı başvuru merkezlerine müracaat ederek veya Almanya vize işlemleri üzerine hizmet veren seyahat acentelerine gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya aile ziyareti vizesi için vize başvurusunda bulunacak kişilerin davet eden kişiden davetiye belgesi, Almanya davet mektubu (istek yazısı) temin etmeleri gerekmektedir. Almanya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize başvuruları için davet yazısının (istek yazısı) başvuru evrakları arasında bulundurulması zorunludur.

Almanya dan davetiye almak için belge, Almanya Belediyesi onaylı ‘'orijinal'' haliyle temin edilmelidir. Davetiye belgesini orijinal haliyle kurumumuza sununuz. 3 aylık (davet yazısının arka yüzünde 3 Monate veya 90 Tag yazacaktır) davet yazısına sahip başvuru sahiplerinin ise seyahat tarihlerinden bir gün önce başlayan ve bir gün sonra sona eren 3 ay süreli, uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçesi temin etmeleri gerekecektir. (Seyahat sağlık sigortalarınızı merkezimizden temin edebilirsiniz.)

Önemli! Almanya'dan alınan ‘'istek yazısı'' bir vize değildir. Belge, vize başvuruları sırasında bulunacağınız bilgi beyanınızı desteklemek içindir.

Almanya ziyaret vizesi başvuru işlemlerinize Almanya'ya olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önceden başlamaya özen gösteriniz. Almanya gidiş şartları için de söylemek gerekirse; Schengen vizeleri için başvuru yapılabilecek maksimum süre ise 90 gündür (3 ay). Seyahat tarihine 2 haftadan daha az süre kalmış yolcularımızın vizelerinin seyahat tarihine yetişemeyebileceğini şimdiden hatırlatırız.

Acil durumlarda yapılacak vize başvurularınız konusunda lütfen yetkililerimizi bilgilendiriniz.

!! Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı dışında bir şehirde ikamet ediyorsanız fakat çalıştığınız kurum yetki alanı içerisinde yer alan şehirlerden birisinde ise başvuruda bulunabilmeniz için şirketinizden görev yeri belgesi ve adınıza ait adresin de belirtildiği bir fatura (elektrik, su, doğalgaz vb.) ibraz etmeniz gerekmektedir.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı içerisinde olan şehirler:

Edirne, Kırkılareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Düzce, Bolu, Eskişehir

Önemli! Vize başvuru işlemleri sonuçlanmamış kişilerin Almanya otel ve uçak bileti satın alımı yapmaları önerilmemektedir. Almanya Konsolosluğu tarafından talep edilmediği müddetçe lütfen otel ve uçak bileti satın alımlarında bulunmayınız ve ön rezervasyon dokümanlarını başvuru dosyanıza ekleyiniz. Bu bilgileri göz önünde bulundurmanızı rica eder, aksi durumlarda kurumumuzu bağlayan herhangi bir öğenin bulunmadığını dikkatinize sunarız.

Vize Merkezi Aracılığıyla Almanya Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı merkezimizi arayın.

Vize Merkezi - Almanya vize departmanı çağrı merkezimizi arayarak yetkililerimizin durumunuza uygun olarak hazırlayacakları bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı çağrı merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyası haline getirin.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına veya vize yapılacak olan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. İşlem süresince konsolosluk vize bölümünden yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakların tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın.

Kargo takip numarasını almayı unutmayın. Kargonuzun merkezimize ulaşması sonrası ise yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı başvuru dosyanızın incelenmesi sonrası e-posta hesabınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş mailde işlemler ve süreç hakkında bilgiler sizlerle paylaşılacak, varsa eksik veya hatalı evraklar konusunda bilgilendirileceksiniz. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati konusunda onay maili alacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir.

Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Almanya vize başvurularınız sırasında şahsen gelinmesi konusunda teyit almak için Çağrı Merkezimizi arayın.

Son Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı, biyometrik bilgilerini beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Almanya vize başvuru işlemleri başvuru yapıldıktan sonra 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır.

Bu süre ön görülen bir süre olup yetkililerimiz vize sonuçlanma süresine dek işlemlerinizin tamamlanmasını ve kontrolünü sağlayacaktır. Vize çıkma süresi; yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, konsolosluk resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır.

Almanya aile ziyareti vizesi başvuru süreci Vize Merkezi yetkilileri tarafında takip edilirken başvurusu sonuçlanmış pasaportların teslimatının başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla merkezimizden yapılması sağlanacaktır.

Almanya Aile, Akraba ve Arkadaş Vizesi Başvuruları Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Almanya ziyaret vizesi başvuruları için Almanya'da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet yazısının temin edilmesi zorunludur. Davetiye (istek yazısı) orijinal olarak posta yoluyla temin edilmelidir. Fotokopi halinde sunulacak davet yazısı ise vize başvuruları sırasında kabul edilmemektedir.
 • Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli bir Schengen vizesidir. Başvuru sahibine Schengen üye ülkelerinde maksimum 90 gün konaklama imkânı tanır. İlk Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin 90 gün konaklamalı Schengen vize almaları istisnai durumlar dışında mümkün olmayacaktır. Vizeler, geçmiş Schengen vizelerinin doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artmaktadır. Alınacak olan Almanya vizesi ile Almanya'da vize süresi dışında konaklama yapılamaz, Almanya'da iş kurulamaz veya Almanya'da çalışılamaz.
 • Ziyaret vizesi başvuru işlemleri sonuçlanmadan lütfen otel ve uçak bileti satın alımları yapmayınız. Almanya vize başvuruları başvurunuz yapıldıktan sonra 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanırken; sürelerin konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportların uzun işlem sürelerini ve ön görülen tarihler dışındaki ek işlem sürelerini kapsamayacağını bilgilerinize sunarız.
 • Vize başvuru işlemleri için seyahat tarihinizden 6 ay önce başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Almanya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize başvuru işlemlerine seyahat tarihinizden en geç 4 hafta önceden başlamış olmaya dikkat ediniz. Vakitlice yapılmamış vize başvuruları seyahat tarihinize vizenizin yetişmemesine neden olacaktır.
 • * Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğunda emin olunuz!

Almanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi bilgisi için yardımcı olmaya çalıştık. Başvuru yapmak için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 01

Almanya Aile Arkadaş Ziyaret vizesi

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

14 sorudan en popüler 14 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Randevusu
  c. l, 29 Eki 2023, 16:43

  Merhabalar, Almanya aile ve arkadaş ziyareti vize randevusu nasıl alabilirim? Sizden destek almak istersem bu başvuru için kaç gün önceden sizinle iletişim kurmam gerekir? Telefonla randevu almak istesem ofisinize gelmeden uygun olur mu? Desteğiniz için teşekkür ederim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?
  HZ, 29 Eki 2023, 16:36

  20 Mart'ta teyzemin yanına gideceğim Almanya aile ve arkadaş ziyareti vize kaç günde çıkar? Sonuçlanma süresi uzun mu sürüyor, erkenden mi başvuru yapmak gerekir? Şubat başında yapsam başvuru süresi yeterli olur mu? Başvuru yaparken benim banka hesabım mı sunmam gerekecektir? Öğrenci olduğum için babam mı sunmam gerekecektir? Bilginizi rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu
  E. E, 28 Eki 2023, 17:37

  Merhabalar, Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti vize başvurusu yapmam gerekiyor, bu vize için Amcamdan neler istemem gereklidir? Davetiye kaç ay geçerli olacaktır? Desteğinizi rica edeceğim, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğrenciler için Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  Mehriban, 01 Şub 2023, 21:42

  Merhaba kendim öğrenciyim Almanya’ya arkadaşıma ziyarete gideceğim ziyaret davetiyem geldi şimdi ne yapmam gerekiyor, nasıl evraklar eklemem gerekir? Kaç güne çıkar? Öğrenciler için Almanya arkadaş ziyareti vizesi verilir mi? Saygılarımla.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğretmenler için Almanya ziyaret vizesi
  E. A.D., 14 Kas 2022, 16:17

  Merhaba Almanya’ya ablamın yanına ziyaret için gitmek istiyorum. Ziyaret vizesine mi başvuracağım? Öğretmenler için Almanya ziyaret vizesi evrakları nelerdir? 3 yılık öğretmenim ablamın istek yapmasına gerek var mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi
  M. çoban, 10 May 2022, 17:50

  Merhaba iyi günler. Almanya’da amca oğlunun haziranda düğünü var. Almanya aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunması gerekiyor ne yapmamız gerekiyor. Evraklar konusunda yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Davetiye Geçerlilik Süresi
  F. Karaca, 11 Mar 2020, 10:27

  Almanya davetiye geçerlilik süresi her davetiyeye göre değişiyor mu yoksa bir davetiyenin süresi hep aynı mı? En uzun süre için hangi davetiye almalıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Aile Ziyareti Vizesi Almanya
  E. Tepe, 11 Şub 2020, 17:27

  Aile ziyareti vizesi Almanya için başvuru yapmak istersek hangi akrabalarımız bize davetiye yollayabilir? Soy ismi bağı olması gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya aile ziyareti vizesi
  N. Keser, 08 Şub 2020, 16:42

  Selamlar, Almanya aile ziyareti vizesi için davetiye şart mıdır? Hangi evraklar gereklidir ve vizenin süresi ne kadar oluyor? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ziyaret Vizesi Davetiye Örneği
  G. Duran, 01 Ağu 2019, 18:47

  Merhabalar, Temmuz ayında Almanya'da yaşayan abimi ziyarette bulunmak istiyorum. Ben üniversite de öğretim görevlisi olarak çalışıyorum ve yaz tatili iznimde Almanya‘ya seyahat etmek istiyorum. Abim Alman vatandaşı ve maddi durumundan kaynaklanan sebeplerden dolayı Almanya belediyesi onaylı davetiye gönderemiyor. Alman vatandaşlarının davet mektubu ile akrabalarını davet ettiklerine dair yazılarınızı okudum. Fakat Almanya ziyaret vizesi davetiyesinin nasıl yazılması hakkında detaylı bilgimiz yok. Davet mektubunda neler yazılması gerekir. En fazla kaç gün kalabilirim Almanya'da. Almanya ziyaret vizesi davetiye örneği varsa tarafıma paylaşmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'da Hasta Ziyareti
  F. Tal, 16 Eki 2018, 11:11

  Almanya'da Hasta Ziyareti nasıl yaparım? Babamın hastalığı nedeniyle babamı hastanede ziyaret için Almanya'ya gitmek istiyorum, ancak davetiyem yok. Babamın hastane raporu işe yarar mı, ben turistik mi akraba ziyaret vizesi mi almalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Vize Davetiyesi Süresi
  Y. Kor, 01 Nis 2018, 16:10

  Merhabalar, kız kardeşimin turist olarak yanıma gelebilmesi için Almanya'dan davetiye çıkarttım fakat davetiyede tarih yok. Sadece aldığım tarih belli. 10.12.2018 tarihinde alındı. Bunun dışında hiç bir tarih yok davetiyetede. Bu durumda çıkartılan davetiyenin geçerlilik süresi nedir? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil Pasaport ile Almanya Seyahati
  A. Ayhan, 07 Mar 2018, 11:36

  Merhaba, Yeşil pasaporta sahibiz. Pasaportlarımızı kısa bir süre önce yeniledik. Eşim ve iki çocuğumuz ile Ağustos 2019 da Frankfurt Almanya'ya 1 haftalık gezi ve akraba ziyareti planlıyoruz. Akrabalarımızda konaklayacağız. yeşil pasaport Almanya vize muafiyetinin olduğunu biliyoruz. Bunun dışında işlemleri kolaylaştırıcı bir belge vb şeye ihtiyacımız olur mu? Ne tavsiye edersiniz. Teşekkür Ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar
  H. Bilgin, 16 Mar 2017, 20:39

  Merhaba, Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi almak istiyorum, Almanya ziyaret vizesi gerekli evraklar? Almanya'da bulunan akrabamız bana davetiye gönderecek, orijinal davetiye olması gerekiyor mu yoksa davet mektubu ile vize başvurusu yapabilir miyim? Hazırlanacak evraklar arasında SGK dökümü ve çalıştığım yere ait bazı resmi evraklar olduğunu okudum. Bir firmada sigortalı olarak olarak çalışmaktayım. Ayrıca ortağı olduğum bir şirket var fakat SGK'lı olarak 30 gün sigortam yattığı için kendi şirketim ayrıca Bağkur primi yatırmamaktadır. Bu durumda iken şirket ortağı olarak vereceğim belgeler kabul görür mü? Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi gerekli evraklar nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp