İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 01

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz!

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Almanya vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Almanya vizenizi kolay bir şekilde İzmir’den alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi İzmir’den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya izmir@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Almanya vizenizi İzmir’den almanın kolay yolu

  1. Adım: Çağrı merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Almanya vizesi İzmir başvuruları için gerekli evraklar

Almanya vizesi İzmir başvuruları sırasında seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre evrak hazırlamak önemlidir. Almanya Schengen vizesi talep eden kişiler seyahat amacını netleştirdikten sonra sitemizin vize işlemleri bölümünü inceleyerek başvuru için istenen belgeleri öğrenebilirler. Almanya İzmir vize başvuru formunu inceleyebilir ve İzmir Almanya vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirler.

Lütfen dikkat! Almanya vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde sağlamanız gereklidir. Evraklarınız tam olmalı, tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Almanya Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatır bir mektup yazmaları talep edilebilir.

Almanya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Almanya vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – İzmir ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Almanya İzmir vize randevusu

İzmir’den yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. İzmir Vize Merkezi çalışanlarımız sizin adınıza vize randevunuzu almaktadırlar. Almanya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu işlemlerini temsilcilerimize bırakın.

Almanya vizesine İzmir’den yapılacak başvurularda önemli hususlar

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Yeteri kadar sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız. Almanya Schengen vize için 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkı vardır. Bu hakkın olması başvuru yapmak isteyenler için önemli bir avantajdır. İzmir Vize Merkezi olarak Almanya vizesine başvuru yapacak kişilere konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluğu da dikkate alarak, en az 1 ay önceden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Almanya vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Almanya’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Almanya’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Almanya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Almanya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Almanya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınız tam olmalıdır.

Almanya vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilmek için evraklarınız tam olmalıdır. Vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Belgeleri hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Vize Merkezi çalışanlarımız daima sizin yanınızda olacaktır.

Seyahat tarihleriniz net olmalıdır.

Almanya Schengen vize başvuruları için Vize Merkezi'ne teslim edeceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz net olmalıdır. Almanya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Almanya Konsolosluğu vizenizi bu tarihten itibaren başlatacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Almanya vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Almanya vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Almanya vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. İzmir’den Almanya vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında Biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz istenebilir.

Almanya’ya seyahat edecek kişilerin Schengen vize kuralları gereği Biyometrik verilerini vermeleri gerekmektedir. Daha önceden herhangi bir Schengen ülkesi üzerinden vize alarak Biyometrik parmak izi vermediyseniz bir defaya mahsus olmak üzere Almanya Konsolosluğu başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeniz gereklidir.

Bazen Almanya vizesi için yapacağınız başvurularda, önceden vermiş olduğunuz Biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Vize işlemleri kaç gün sürer?

İzmir’den yapacağınız Almanya vize başvurularınız 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz reddedilirse

Almanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Almanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Almanya vize başvurunuzun olumsuz (ret) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz, Almanya vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize Merkezi – İzmir ofisimiz hakkında

Almanya vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan İzmir ofisimiz Vize Merkezi ile Magellan Travel Agency arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; Almanya ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi İzmir ofisimizin tüm sorumluluğu Magellan Travel Agency'e aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Magellan Travel Agency'e bildirmeyi unutmayınız.

Almanya Vize Merkezi, İzmir

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum İzmir Almanya Vizesi E. Kütük 13/03/20, 16:59
İzmir Almanya vizesi başvurusu için neler gereklidir? Sizin ofisinizle başvuru yaparsak süreç nasıl işleyecek ve ücreti ne olacak?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6142