Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz!

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Almanya vize işlemleri için Konya’ dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Almanya vizenizi kolay bir şekilde Konya Vize Merkezi'nden alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Konya ofisimiz ile iletişime geçerek gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Konya ve Afyon, Aydın, Bitlis, Burdur, Denizli, Isparta, Mersin, Muğla gibi çevre illerde yaşayanlar Almanya vize başvurularını Konya Vize Merkezi'ne yapabileceklerdir.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayınız ya da konya@vizemerkezi.com e-posta adresimize yazınız.

Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com 'a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Almanya vizenizi Konya’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Vize Merkezi Çağrı merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgilendirme mailinde belirttiğimiz gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo/kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak Almanya vize başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Almanya vizesi Konya başvuruları için hazırlanması gereken evraklar

Almanya vizesi Konya başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Almanya vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Gerekli evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Lütfen dikkat! Almanya vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Konya Vize Merkezi temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edilebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Almanya vize başvurularında tek yetkili resmi organın Almanya Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır.

Almanya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Almanya vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendilerine uygun olan zaman diliminde ziyaret edebileceklerdir. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için Vize Merkezi Konya ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Konya başvuruları için Almanya vize randevusu

Konya’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Almanya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Almanya vizesine Konya’ dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Almanya vizesine Konya’ an yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına kontrol edin. Almanya vizesine Konya’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Almanya Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır.

Almanya seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Almanya vizesine başvurudan önce seyahat amacınızı netleştirin. Almanya’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet yazısı gelmiş ise Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisinden başvuru yapın ve bu kategorinin gerektirdiği evrakları hazırlayın.

Almanya’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Almanya turist vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Almanya’ da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Almanya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Almanya vizenizi sorunsuz bir şekilde Konya’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Almanya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Almanya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Almanya vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Almanya vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işlemeniz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Almanya vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Konya’dan Almanya vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Almanya vizesine Konya’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Konya’dan yapacağınız Almanya vize başvurularınız 5 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz reddedilirse

Almanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Almanya vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Almanya vize başvurunuzun olumsuz (ret) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Konya ofisimiz, Almanya vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

almanya-vize-merkezi-konya

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 19316