Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Almanya Vize Merkezi, Konya

Mevlana diyarı Konya, yılın her döneminde gerek inanç ve gerekse turistik seyahatlerin yapıldığı Orta Anadolu şehridir. Konya ilinden ve çevre illerden gerek yurt dışı, gerekse yurt içi değişik illere ve ülkelere seyahatler yapılmaktadır. Almanya vize merkezi, Konya sayfası, Konya ve çevre illerde ikamet eden kişilerin vize başvurularına yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Konya'dan Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Konya'da Almanya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle Konya'dan Almanya vizesi alınmamaktadır. Ancak, konsoloslukların vize işlemleri için yetki verdiği vize hizmet merkezleri ve A tipi seyahat acenteleri bulunmaktadır. Konya'dan Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için size en yakın olan vize hizmet merkezine gerek bizzat giderek ve gerekse telefon ve e- mail ile ulaşmanız mümkündür. Vize merkezi ile iletişime geçerek önce seyahat amacınız ve Türkiye'deki mesleki durumunuz hakkında vize merkezini bilgilendirmeniz gerekir. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra sizden istenen belge ve dokümanları kargo, kurye veya üçüncü kişiler aracılığı ile merkeze ulaştırmanız mümkündür. Yetkili vize merkezleri, vize işlemlerinin her aşamasında sizlere doğru bilgiler vererek ve sizi yönlendirerek vize işlemi sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaklardır.

Almanya Vize Başvuruları İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?- Konya

Almanya vize başvuruları için randevu almak zorunludur. Randevusuz herhangi bir başvuru işlemi yapılamamaktadır. Randevuyu kendiniz alabileceğiniz gibi, vize hizmet merkezleri aracılığı ile de alabilirsiniz. Eğer başvuru için gerekli olan parmak iziniz güncel ise, şahsen randevu gününde başvuru merkezinde bulunma zorunluluğu yoktur. Eğer 2014 yılından sonra parmak izi vermediyseniz ve ilk defa yurtdışı seyahati yapacaksanız randevu alarak parmak izi vermeniz gerekir. Sizinle beraber seyahat edecek 2 yaşın altında çocuklar varsa bunlardan parmak izi alınmamaktadır. Parmak izi verme işlemlerinin uzama ihtimaline karşı, seyahat tarihini de dikkate alarak bir an evvel yaptırmanız menfaatinize olacaktır.

Almanya Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?- Konya

Konya'dan yapmış olduğunuz Almanya vizesi başvurusu, randevu gününden yaklaşık 10 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreler tahmini sonuçlanma süresidir. Konsolosluk biriminde yaşanabilecek yoğunluğa bağlı olarak, resmi tatil ve özel günler öncesinde başvuru işlem süreleri uzayabilmektedir. Seyahatinizin tehlikeye girmemesi için, seyahatten en az 15 iş gününe kadar başvuru işlemlerinizi tamamlamanız tavsiye edilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi ile Hangi Ülkeler Gezilebilir?

Almanya, Schengen Bölgesi'nde yer alan ülkelerden biridir. Bu nedenle Almanya Schengen vizesi olanlar, diledikleri takdirde seyahatlerine Almanya'dan başlamak şartıyla diğer bölge ülkelerine de seyahat etme imkânına sahiptir. Önce hangi Schengen bölgesi ülkesine gidilecekse o ülkenin konsolosluğundan Schengen vizesi alınması gerekir. Almanya'ya seyahat etmek isteyenler, 90 güne kadar olan seyahatleri için Almanya Schengen vizesi alması gerekir. Eğer seyahatler 90 günden fazla sürecekse, bu seyahatler için Almanya ulusal vizesi alınması gerekir.

Almanya Schengen vizesi ile bölgede yer alan Avusturya, Fransa, İspanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, İtalya,Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hollanda, İsveç, Macaristan, Letonya, Litvanya, Portekiz, Lüksemburg, Malta, Polonya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan gezilebilir. Bu ülkeler haricinde özel bir anlaşma ile bölgeye dâhil olan İsviçre, Liechtenstein, İzlanda ve Norveç de bu vize ile gezilebilmektedir. Schengen bölgesindeki üye ülkelere seyahat etmek isteyen kişiler, öncelikle hangi ülkeye gideceklerse o ülkeye ait vize başvurusunda bulunmalıdır.

Almanya Kısa ve Uzun Süreli Vize Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?-Bursa

Yapacağınız seyahat türüne göre vize başvuru işlemleri de farklılık göstermektedir. Almanya vizeleri; uzun ve kısa süreli vizeler olarak iki farklı kategoride sınıflandırılmaktadır. Uzun süreli vize; 90 günün üzerinde yapılan aile birleşimi, oturum alma, eğitim görme, iş amaçlı yapılan seyahatler için alınan vize türüdür. Bu vizeler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları direkt olarak, vize başvurularını Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Büyükelçiliği'ne yapabilmektedir.

Kısa süreli vize ise, 90 günü aşmayan seyahatler olan turistik, aile ve arkadaş ziyareti, transit vize gibi seyahatler için alınması gereken vize türüdür. Bu tür seyahatler için Almanya Schengen vizesi alınması gerekir. Bu vizeler için başvururlar, Almanya Konsolosluğu'nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri ile turizm acentelerine yapılmalıdır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar-Bursa

Bursa'dan Almanya vize başvurusu yapmak için öncelikle vize başvuru formu doldurularak ibraz edilmelidir. Hazırlanacak diğer evraklar ise, yapılacak seyahatin amacına ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hangi vizeye başvuracaksanız, bu başvuru ile ilgili hazırlamanız gereken evrakları hizmet aldığınız vize merkezinden öğrenmeniz mümkündür. Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için gerekli olan vize başvuru formu, Türkçe ve Almanca olmak üzere iki dilde doldurulması gerekir. Doldururken istenen bilgilerin tam olmasına, büyük harflerle doldurulmasına dikkat edilmelidir. Form doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanıp günün tarihi yazılmalıdır.

Almanya Konsolosluğu, Bursa'dan Almanya vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerden yapacakları seyahatin amacını, seyahat sırasındaki masrafların nasıl karşılanacağını ve başvuruyu yapan kişinin Türkiye'ye geri döneceğini ispatlayan belgeler istemektedir. Almanya vizesi için gerekli olan evraklar, diğer Schengen ülkelerin talep ettiği vize başvurusu evrakları ile aynıdır. Almanya vizesi için başvuru yapan kişilerin, vize işlemlerinin ve doğru yapılabilmesi ve olumlu sonuçlanabilmesi için, evraklarını eksiksiz ibraz etmeleri gerekir. Vize Merkezi'ni +90 332 225 43 91 arayarak ya da [email protected] mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp