Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 42

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Almanya vize işlemleri için gerekli olan tüm bilgilerin derlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

Almanya vize başvuruları hakkında bizimle iletişime geçmek için +90 850 460 15 42 numaralı telefonu arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Hayrabolu, Saray, Muratlı, Şarköy, Çerkezköy, Marmaraereğlisi, Ergene, Malkara ve Süleymanpaşa ilçelerimiz olmak üzere Kırklareli, Çanakkale ve Edirne gibi çevrede yer alan illerimizden gerçekleştirilecek olan Almanya vize başvuruları için Almanya vize başvuru formu ve diğer gerekli belge listelerine erişebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Çorlu

Almanya Schengen vize ayrımında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu yüzden Almanya vizesine sahip olmak isteyen siyah (diplomatik), gri (hizmet) ve yeşil (hususi) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak Almanya seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip olan vatandaşların Almanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceki tarihlerde almış olduğunuz bir Schengen vizeniz var ise konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek olmadan Almanya seyahati yapabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Çorlu

Almanya Schengen vize başvuru işlemlerinden önce seyahat amacınızı bilmeniz ya da belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile sizlere Almanya vizesi için hizmet verdiğimiz vize başlıklarını listeledik.

Almanya vize işlemleri için ihtiyacınız olacak belge listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olacak olan belgelerin hazırlama aşamasını tamamladıktan sonra isterseniz Çorlu şubemize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo ile şubemize gönderebilirsiniz. Almanya seyahatinizin amacını belirleyemiyorsanız ya da seyahat amacınızın hangi vize kategorisi ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz veya +90 850 460 15 42 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu - Çorlu

Almanya başvuru formu seyahatiniz için en önemli belge niteliğindedir. Almanya vize başvuru formuna sitemizden kolaylıkla ulaşarak internetten üzerinden online olarak doldurabilirsiniz. Eksik hatalı veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleri nedeniyle başvurunuz uzayabilir ya da reddedilebilir. Bu nedenle bu konu da deneyim sahibi olan uzmanlarımız size gereken desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgilerle doldurarak hazırlar.

Almanya vize başvuru formuna buraya tıklayarak rahatlıkla erişebilirsiniz.

Almanya Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Çorlu

Almanya seyahati için gerekli olan belgelerin hazır olması halinde vize başvurularının sonuçlanması iş günü sürmektedir. Bu süre her zaman kesin zaman olmamakla beraber Almanya Konsolosluk dönemsel yoğunluğu, Almanya resmi tatili ya da Almanya Konsololosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle Almanya seyahati yapacak olan vatandaşların seyahatlerinde herhangi bir aksaklık yaşamamaları için seyahatlerinden en az 30 gün önce Çorlu şubesinde bulunan yetkililerle iletişime geçmelerini önermekteyiz.

Çorlu şubesinde bulunan yetkililerle iletişime geçmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 42 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? - Çorlu

Almanya Schengen vizesine sahip olabilmek için yapılması gereken 5 aşama söz konusudur. Vize Merkezi Çorlu şube aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklamalı bir şekilde listeledik.

  • Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Almanya seyahati için sizden talep edilen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Talep edilen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizi hazır hale getirip Çorlu şubesine iletmenizin ardından belgeleriniz eksiksiz bir şekilde incelenerek kontrol edilir. Kontrol edilen belgelerinizde eksik ya da hatalı belgeye rastlanılması halinde size ulaşarak sizi bilgilendiririz.
  • Almanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Almanya vize başvuru ücretinin ödenmesi başvurunuzun işleme alınması için en önemli olan aşamadır. Almanya vize başvuru ücreti tüm harç ücretlerinden, size sunulacak danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi sizlerle paylaşacağımız kurumumuzun hesap bilgilerine transfer edebilirsiniz ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Almanya vize başvuruları randevu sistemi esasına dayanmaktadır. Yetkililerimiz sizinle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı sizin için yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Almanya vize başvurusu için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme işleminizin bitmesi ile birlikte dosyalarınızı konsolosluğa teslim ederiz ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgularız.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Almanya Konsolosluk yetkilileri tarafından vizenizin bitmesi ile birlikte pasaportunuzu teslim alırız ve arayarak size bilgi veririz. Pasaportunuzu dilerseniz herhangi bir kargo firması ile size gönderebiliriz dilerseniz de ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Çorlu

Almanya Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Almanya seyahati yapmak isteyen 12 yaşını tamamlamış olan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız için sizlere sağlanacak danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve size eşlik ederek rehberlik yapar. Bu hizmet sayesinde parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 26 Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak iziniz varsa VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Almanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen gelmenize gerek olan bir diğer durum ise Almanya Konsolosluk yetkilileri sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

almanya-vize-merkezi-corlu

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32818