Almanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Almanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Almanya Turistik Vize Dilekçe Örneği ve Almanya Turistik Vize Dilekçesi Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya'ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Almanya turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi Almanya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Almanya turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Almanya turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Almanya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Almanya turistik vize talep dilekçesi içinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir. konsolosluk dilekçe örneği

İki Dilekçe Yazılması Gereken Durumlar

 • Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Almanya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Almanya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Almanya turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Almanya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Almanya vizesi için gerekli evrakları ve daha fazlasını sitemizden bulabilir, vize evraklarını Almanya vize uzmanlarımızdan +90 212 970 05 01 numaralı telefon aracılığıyla ücretsiz isteyebilirsiniz.

Aşağıda yer alan konsolosluk dilekçe örneği amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

AlmanyaTuristik Vize Dilekçe Örneği

Almanya Turistik Vize Dilekçe örneğini indirmek için: 

1. Linke tıklayınız. 
2. Almanya Turistik Vize Dilekçe örneği dosyası açıldığında, dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz. 

Alternatif İndirme Yolu

1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

Almanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya Vize Talep Dilekçesi
  A. Genç, 13 Mar 2020, 12:16

  Vize işlemlerini sizinle yaparken Almanya vize talep dilekçesi doldurma işlemini siz yapacaksınız değil mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp