Almanya Transit Vize

Ö. Ece Sıtkı 23/04/18, 00:07
Merhabalar, Almanya Transit Vize bilgisi alabilir miyiz?

Türk vatandaşıyım. George Washington Üniversitesindeki bir öğrenci konferansında yer almak için 8 Temmuz 2018 tarihinde Atatürk Havalimanından Frankfurt International Airport aktarmalı Dulles International Airport'a (Washington D.C, USA) gideceğim. Shengen vizem yok. Transit vizesi gerekli midir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Almanya üzerinden transit olarak Amerika‘ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları geçerli vize veya oturum belgelerini göstermeleri durumunda transit vize almalarına gerek kalmadan geçiş yapabilirler. Fakat uçuşlarını riske atmamak adına geçerli Schengen veya transit vize almanızı öneririz . Almanya transit vize başvurusu için yabancı pasaport sahibi Etiyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, vatandaşları dönüş tarihinden itibaren en az 3 aylık oturumu var ise vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler.

Almanya transit vizeiçin öncelikle gitmek istediğiniz asıl ülkeye ait 3 ayaklı uçak bileti, gideceğiniz ülkeye ait vize alındıysa  geçerli vize görseli, otel rezervasyon seyahat belgeleriniz, pasaport aslınız, 2 adet biometrik fotoğrafınız; çalışansanız son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli ve imzalı, banka hesap dökümleriniz son 3 aylık seyahat masraflarınızı karşıladığını gösteren bakiyeli ve banka tarafından kaşeli ve imzalı, imza sirküsünü hazırlamanız gerekmektedir.

Almanya transit vize başvurusu işleme girdikten sonra normal vize sürecine tabi olup başvuru yapmış olduğunuz bölgeye göre 7-10 iş günü sürmektedir. Transit vize başvurusunda Almanya turistik, ticari ,aile ziyareti vize başvuruları gibi bölge ayrımı olmakta olup, ikamet bölgenize göre başvuru merkezleri veya Almanya Konsolosluklarından yapmanız gerekmektedir. Transit vize başvurunuzu yaparken seyahat tarihinizi göz önünde bulundurarak en  erken 3 ay öncesinden yapabilirsiniz. Ayrıca seyahat tarihleriniz sırasında geçerli Schengen vizeniz varsa Almanya transit vize almanıza gerek yoktur. Almanya transit vize seyahat tarihleri arasını kapsamakta olup 2 girşli veya multi olarak vize verebilmektedirler. Almanya turistik vizeyle turistik veya ticari seyahat de bulunamazsınız vizenizi sadece transit geçiş için kullanabilirsiniz.

Almanya transit vize başvurusu detayları ve gerekli olan evrak listesi için size en yakın vize merkezi danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve vize uzmanlarımızdan danışmanlık alabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Sevilay

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Bayrak 27/02/19, 13:55

Merhaba, Ben Frankfurt'tan aktarmalı olarak Lufthansa havayoluyla Fas'a gideceğim. Bunun için transit vize almam gerekiyor mu acaba?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 13:59

Merhaba,
Türkiye'den Frankfurt Havalimanı üzerinden Schengen bölgesi olmayan üçüncü bir ülkeye yapılacak seyahatlerde Türk vatandaşlarının transit vize alması gerekir. Bu durumun istisnası, hizmet pasaportu veya resmi görev pasaportu ile yapılan seyahatlerdir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. Orhon 27/02/19, 14:07

06.12.2001 doğumlu oğlum yaz okulu için 30.06.18-28.07.18 tarihleri arasında dil eğitimi için Kanada'ya gidecek. Uçak biletini 1'er aktarmalı olarak satın aldık. Gidişte Frankfurt Main (1,5 saat bekleme süresi ve terminal değişikliği yok); dönüşte Varşova (WAW-4,5 saat bekleme süresi ve terminal değişikliği yok). Bu seyahat için transit vizesi gerekir mi? Çelişkili bilgiler var; yardımınızı rica ederim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 14:23

Merhaba,
Almanya Büyükelçiliği'nin verdiği bilgiye göre, hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya ABD için geçerli bir vize veya ikamet izni bulunan kişilerin Almanya üzerinden üçüncü ülkelere yapacakları seyahatte transit vizeye ihtiyacı yoktur. Oğlunuz Kanada'ya geçerli bir vize ile yapacağı gidiş seyahatinde havalimanının transit bölümünden çıkmamak şartıyla transit vize almadan seyahatini tamamlayabilir. Ancak dönüş seyahatinde Polonya'dan aktarma yapacağı için Polonya Schengen vizesi alması gerekir. Polonya transit geçişlerde de Schengen vizesi talep etmektedir. Durumun istisnası için Polonya dış temsilcilikleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Acarkan 27/02/19, 14:27

ABD'de yaşayan çocuklarımın yanına gitmek için Münih'ten aktarmalı bilet alacağım Türkiye Cumhuriyeti pasaportum var. Bu nedenle transit vize gerekir mi? 10 yıllık ABD vizem var sadece alandan geçeceğim 3 saat bekleme için Almanya Transit Vize almam şart mıdır? Acilen cevaplarsanız minnettar kalırım. Saygılarımla

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 14:29

Merhaba,
ABD için geçerli bir vize veya oturma izniniz olması durumunda Almanya aktarmalı uçuşlarda transit vizeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ş. Boyacılar 27/02/19, 14:35

KONU: TRANSİT VİZE SEYAHAT EDECEK KİŞİ KANADA DA ÖĞRENCİDİR. 2020 YILINA KADAR KANADA VİZESİ MEVCUTTUR. AİR CANADA/LUFTHANSA ORTAK UÇUŞU İLE MONTREAL -İSTANBUL UÇUŞU FRANKFURT ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. TRANSİT VİZE GEREKLİMİDİR.?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 14:38

Merhaba,
Türkiye'den Almanya üzerinden geçerli bir vizeyle Kanada'ya gidecek olan seyahat edecek kişilerin Almanya için transit vizeye ihtiyacı yoktur. Bu durum terminal değişikliği olmamak kaydıyla geçerlidir. Terminal değişikliği nedeniyle uluslararası transit alanı terk edilecekse seyahat öncesi Almanya Schengen vizesine başvuru yapılmalıdır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Can Yakut 27/02/19, 14:44

Ben meksikaya, almanya frankfurt havaalanı üzerinden gideceğim, benim almanya için transit vize almam gerekiyor mu? internette onlarca farklı konu okudum ve kimse net bişey söylememiş bu konuda. Uçuşuma 26 gün gibi bir süre var eğer transit vize almam gerekiyorsa bu sürede yetişir mi ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 14:54

Merhaba,
Almanya kural olarak Türkiye'den üçüncü bir ülkeye Almanya üzerinden yapılacak seyahatlerde transit vize uygular. Ancak bu durumun istisnaları mevcuttur;
- Hizmet pasaportu veya resmi görev pasaportu ile yolculuk yapan Türk vatandaşı iseniz
- Geçerli bir vizeniz veya herhangi bir Schengen ülkesinden veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya, Birleşik        Krallık veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa
- Kanada, Japonya ve ABD için geçerli bir vize veya ikamet izniniz varsa
- Andorra ve San Marino için geçerli bir ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir)
- AB/AET veya İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve birlikte seyahat ediyorsanız Almanya transit vizesine ihtiyacınız yoktur.

Bu istisnalar Almanya'da aktarma yapılacak havalimanında terminal değişikliği nedeniyle uluslararası transit bölgeyi terk etmemek koşulu ile geçerlidir. Transit bölgeden çıkılacaksa seyahat öncesi Schengen vizesi almanız gerekecektir.

Ankara vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Sümer 27/02/19, 15:00

Merhaba, Almanya'ya transit ülke olarak kullanarak Lufthansa ile ABD'ye uçacağım. Emin olmak için soruyorum. Çek Cumhuriyet'den alınmış Schengen vizesi sorun yaratmaz değil mi? Daha önce bu vizeyle girip çıkmışlığım var. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 15:05

Merhaba,
Çek Cumhuriyeti'nden aldığınız geçerli Schengen vizeniz olduğu için Almanya aktarmalı uçuşlarda transit vizeye ihtiyacınız olmadığı gibi Schengen vizeniz ile aktarma süresinde Almanya'ya giriş de yapabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Özüpek 27/02/19, 15:24

Ben Polonya'ya 1 haftalık turistik amaçlı gezi planlıyorum. Üniversite öğrencisiyim. Uçak biletim Almanya üzerinden aktarmalı bunun için vize alman gerekiyor mu ? Almam gerekiyorsa ne yapmalıyım?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/02/19, 15:27

Merhaba,
Polonya için alacağınız turistik vize bir Schengen vizesi olacağı için Almanya'nın da dahil olduğu tüm Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkınız bulunmaktadır. Dolayısıyla Almanya aktarmalı Polonya seyahatinizde Almanya transit vizesine ihtiyacınız yoktur.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
D. Selçuk Sevgi 12/03/19, 23:41

Merhabalar. Ben Work and Travel programı kapsamında Almanya aktarmalı ABD 'E uçucam. Giderken ABD vizem olacak ama dönerken vizemin süresi bitmiş olacak. Transit vize almama gerek var mı ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 15/03/19, 16:32

Merhaba,
Almanya aktarmalı uluslararası seyahatlerde Türk vatandaşları Almanya transit vize uygulamasına tabidir. Bu durumun istisnası geçerli bir ABD, Kanada veya Japonya vize/ikamet izninin olması, geçerli bir Schengen vizesi, Bulgaristan, Hırvatistan, İrlanda, Romanya, Birleşik Krallık veya Kıbrıs ikamet izninin olması, TC. vatandaşları için hizmet pasaportu veya resmi görev pasaportuna sahip olunmasıdır. Sizin dönüş seyahatiniz sırasında şartlarınız bunlardan birine uygunsa transit vizeye ihtiyacınız yoktur. Şartlarınız bu durumlardan bir veya birkaçına uygun değilse Almanya transit vize başvurusu yapmanız gerekir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
F. Zorlu 21/03/19, 15:30

Biz ailece Almanya üzerinden Türkiye'ye geleceğiz iki çocuğumuzla fakat çocuğumun birinin pasaportu 16 Haziran'da bitiyor gelince Türkiye'de uzatacağız. Almanya için transit vizede bu bir sorun oluşturur mu? Türk vatandaşıyız tek yon bilet alacağız

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 21/03/19, 15:37

Merhaba,
Kural olarak Türkiye ile Schengen bölgesi dışında üçüncü bir ülke arasında Almanya aktarmalı seyahatlerde Almanya transit vize alınmalıdır ancak bu durumun istisnaları mevcuttur. Diplomatik pasaportun bulunması, Schengen ülkeleri, Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya, Birleşik Krallık veya Kıbrıs için ikamet izni varsa, Kanada-ABD-Japonya ülkelerinden geçerli vize varsa, Andorra veya San Marino ikamet izni varsa, kişi AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdi ise yolculuk yapacak kişi Almanya transit vizeden muaftır. Eğer vize muafiyetinden faydalanamıyor ve Almanya transit vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa başvuru esnasında planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli bir pasaport ile başvuru yapması gerekir kişinin.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
T. Bozkurt 23/03/19, 00:48

Merhaba Ben Cezayirden Türkiyeye Almanya Üstü Aktarmalı Ucus Yapabilir Miyim Transit Vize İstiyormu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/03/19, 11:51

Merhaba,
Transit vize muafiyetine sahip değilseniz Almanya transit vize almanız gerekir. Transit vize muafiyetleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ç. Batuhan Üzer 10/05/19, 16:13

Merhabalar, 18 haziran'da İstanbul'dan Washington Dulles havalimanına work and travel için gideceğim Zürih'te 2 saat 40 dakika aktarma olacak. Dönüşte ise 7 ekim tarihinde New York JFK'den İstanbul'a Frankfurt'tan 1 saat 10 dakika aktarmalı uçuşum var. Almanya ve İsveçre için transit vizeye ihtiyacımız var mıdır acaba? (Work And Travel ile gittiğim için 3 aylık çalışma ve oturma iznim bulunmaktadır)

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 11/05/19, 11:21

Merhaba,
İsviçre transit vize muafiyetleri arasında ABD'den alınmış geçerli bir vizenin olması bulunur. Yani Amerika'ya giderken sahip olacağınız ABD vizesi ile İsviçre'den transit geçiş yapabilirsiniz. Almanya transit vize muafiyet şartlarında da ABD'den geçerli vize bulunması yeterlidir kural olarak. ABD'den Türkiye'ye dönüş sırasında ABD vizeniz hala geçerli ise Almanya'dan da transit vizeye ihtiyacınız olmadan geçiş yapabilirsiniz ancak ABD vizenizin geçerliliğinden emin olmanız tavsiye edilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Menekşedağ 23/05/19, 10:30

Merhaba ABD İçin Geçerli B1 ve J1 türü vizelerim var.Ekonomik olduğu için aktarmalı uçmak istiyorum. Havayolları firmaları genellikle Frankfurt, Zürich, Amsterdam, Londra ve Paris aktarmalı uçuyorlar.Bu ülkeler için transit vize almam gerekiyor mu. Teşekkür ederim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/05/19, 10:36

Merhaba,
Almanya aktarmalı seyahatlerde eğer uluslararası transit bölümden çıkılmayacaksa Türk vatandaşlarının A tipi Transit vize alması gerekir. Ancak bu durumun istisnaları mevcuttur. Almanya Federal Devleti, ABD, Kanada veya Japonya'dan geçerli bir vizesi olan kişilerden transit vize talep etmemektedir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. Yaman Arıcan 27/05/19, 10:04

Frankfurt havaalanı üzerinden ABD'ye uçacağım ve Frankfurt havaalanında 3-4 saat kalacağım.Transit Schengen vizesi almam gerekir mi? Gerekirse nereden nasıl alacağım?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/05/19, 10:08

Merhaba,
Hamilini koşulsuz şartsız geri alma garantisi veren ABD, Kanada veya Japonya'dan geçerli bir vizesi olan kişilerin Almanya transit vize almasına gerek yoktur. Ancak Frankfurt'ta uluslararası transit alandan çıkmanıza gerek olmayacağından emin olmanız gerekir aksi halde transit vize almanız gerekir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Tören 27/05/19, 10:09

Merhaba, Almanya aktarmalı yine aynı uçak şirketi ile Londra uçuşu yapacağım. İngiltere'de öğrenciyim, UK vizem ve oturma iznim var. Yine de transit vizeye ihtiyacım var mı? Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/05/19, 10:12

Merhaba,
Herhangi bir Schengen ülkesinden veya Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya, Kıbrıs (Rum Kesimi) ve Birleşik Krallık vizesi olan kişilerin Almanya transit vize almasına gerek yoktur.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. Demirci 29/05/19, 13:12

Merhaba,
Abd'ye Münih aktarmalı gideceğim. Eğer Abd vizesine sahipsek Almanya transit vizesi gerekmiyor. Ama benim Münih'te bekleme sürem 12 saat. Süre uzun diye transit vize gerekebilir mi? Teşekkür ederim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 30/05/19, 16:30

Merhaba,
Almanya aktarmalı uçuşlarda ABD vizesi olan kişilerin Almanya transit vize almasına gerek yoktur ancak aktarma sırasında uluslararası terminal alanından çıkılacaksa Almanya Schengen vizesi alınması gerekir. Bu nedenle uçuşunuz hakkında edindiğiniz bilgilerden emin olmanız gerekir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. Erdinç 19/06/19, 02:04

Merhaba.. Bosna'da ögrenciyim yaz tatili için Arjantin'e gidecegim. Münih aktarmali uçagim var. Munih'te havaalani degistirmiycem yani Schengen sinirina girmicem yinede transit vizesi almama gerek var mi?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 21/06/19, 14:59

Merhaba,
AB Schengen üyesi ülkeler 2010 yılından bu yana Bosna Hersek vatandaşları ve orada oturumu olanlar için vize serbestisi uygulamaktadır. Dolayısıyla Almanya'ya kısa süreli seyahatlerde Bosna Hersek vatandaşı veya oturum sahibi kişiler vizesiz seyahat hakkına sahiptir. Bu nedenle Bosna Hersek oturum kartınızı seyahatiniz süresince yanınızda taşımanız halinde uluslararası transit alanından çıkacak olsanız dahi Almanya transit vizesine ihtiyacınız olmayacaktır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Bakioğlu 22/06/19, 08:30

Merhabalar, Kanada'da öğrenciyim, öğrenci vizem bulunmakta, Kanada'dan Türkiye'ye gelmek için Frankfurt'tan aktarma yapmayı düşünüyorum. Kanada için geçerli vizeden bahsetmişsiniz, benim öğrenci vizem geçerli bir vize midir? Transit vize almama gerek kalmadan Frankfurt havaalanından geçebilir miyim? Cevaplayabilirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 24/06/19, 14:49

Merhaba, Kanada'dan Türkiye'ye gelirken Kanada'dan aldığınız vizeniz hala geçerliyse, yani Kanada'ya geri gönderilmeniz halinde ülkeye giriş hakkınız bulunuyorsa veya Kanada oturum kartınızın geçerliliği devam ediyorsa Almanya transit vizeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Z. Yakupoğlu 01/07/19, 16:19

ABD de yaşamaktayım tatil için Türkiye'ye geldim .Şu anda Bodrum'dayım . 9 Ekim de Frankfurt ve Toronto aktarmalı Raleigh USA döneceğim. Frankfurt'ta ta bekleme 18 saat olduğu için bir gece hava limanı dışında bir otelde konaklayacagim . Pasaportumda, ABD 'de ikamet iznim olduğuna dair damga bulunmaktadır . Schengen transit vizesi almam gerekir mi?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 01/07/19, 16:21

Merhaba,
Seyahatiniz sırasında Frankfurt'ta uluslararası transit alanını terkederek pasaport kontrolünden geçeceğiniz için Schengen transit vizesine ihtiyacınız olacaktır. ABD vizesi size, uluslararası transit alanından çıkmayacağınız durumlarda muafiyet sağlar.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
K. Çiftçi 26/07/19, 15:46

Merhabalar, 8 haftalığına Kanada Toronto'ya gideceğim yalnızca ucak biletlerim Münih aktarmalı olduğu için Almanya vizesi almam gerekli midir.. İlginize teşekkür ederim..

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 21/09/19, 16:27

Merhaba,
Kanada'dan geçerli vizesi olan kişiler Almanya seyahetlerinde transit vize almasına gerek yoktur.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
D. Sörfü 23/09/19, 13:51

Merhaba, Lutfansa ile Frankfurt aktarmalı Fas'a uçacağım. ABD vizem var, yukarıda yazmışsınız muafiyet sağlıyor diye. Peki bu şartlarda da ABD vizesi bu avantajı sağlıyor mu? Bilgiler için teşekkür ederim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 28/09/19, 13:48

Merhaba,
Almanya aktarmalı seyahatler sırasında geçerli bir ABD vizesi olan kişilerin Almanya transit vize almasına gerek yoktur. Nihai varış noktasının Schengen dışında olması halinde de bu kural geçerlidir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
U. Çınar 12/10/19, 11:00

Merhaba.. Frankfurt Aktarmalı Bosna Hersek e Gitmeyi Düşünüyorum. Bosna Hersek İle Aramızda Vize Anlaşması var Yanlış Bilmiyorsam. Ama Almanya Shengen Vizesi Talep Ediyor. İstanbuldan Frankfurt - Frankfurttan Bosna Herseke Uçabilir miyim. Ne Yapmam Lazım. Transit Vize Neyi Kapsıyor. Ne Gibi Sıkıntılarlarla Karşılaşabilirim. Kafamda Deli Sorular . :) Yardımcı Olur musunuz.. Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 20/10/19, 19:05

Merhaba,
Almanya üzerinden Bosna Hersek'e yapacağınız seyahatte Türk vatandaşlarının sahip olduğu bordo pasaporta sahipseniz Almanya transit vizeye ihtiyacınız vardır. Türk vatandaşları Bosna Hersek'e yapacakları seyahatte ise vizeden muaftır. Almanya transit vize işlemleriniz için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S. Kuş 28/10/19, 21:18

Merhaba! Münih aktarmalı olarak 5 yıllık öğrenci vizemle ABD’ ye gideceğim. Yeşil pasaportluyum transit vizeye başvurmalı mıyım?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 01/11/19, 16:22

Merhaba,
Geçerli bir ABD vizesi olan kişiler Almanya aktarmalı uçuşlarda Almanya transit vizesinden muaftır. Ayrıca yeşil pasaport sahibi olduğunuz için de zaten Schengen bölgesinde vize muafiyetine tabisiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
V. Aydoğdu 03/11/19, 09:43

Merhaba, dil eğitimi için İrlanda’dan vize aldım giderken Frankfurt üzeri transit geçip yapma şansım var mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 03/11/19, 23:11

Merhaba,
Geçerli bir İrlanda vizesi olan kişiler Almanya aktarmalı uçuşlarda Almanya transit vizeden muaftırlar ve vizesiz aktarma yapabilirler.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ş. Karakoç 11/11/19, 10:43

İyi günler oğlum öğrenci 15 günlüğüne japonya ya gidiyor Dönüşte 18 saat İtalya aktarması var transit vize alması gerekirmi? Japonya için zaten vize yokmuş

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
F. Duran 14/11/19, 21:50

Merhaba, Ben Turks&Caicos adalarında bir otelde çalışmak için İstanbul’dan Almanya Frankfurt üzerinden Jamaika’ya oradan da Turks&Caicos’a geçeceğim. Frankfurt’ta 3 saat 25 dk bekleme süresi var. Terminal değişikliği yok. Turks & Caicos da çalışma iznim alındı. Transit vize almam gerekiyor mu? Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Bayazıt 16/11/19, 10:56

Merhabalar ben İstanbuldan Toronto'ya Frankfurt aktarmalı ve dönüşte Toronto'dan Frankfurt aktarmalı dönüş yapacağım Türkiye'ye transit vize almama gerek var mıdır?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
F. Arsal 21/11/19, 21:14

Merhaba, dil eğitimi için İrlanda’dan vize aldım. Hamburg aktarmalı olarak dublin'e uçak bileti aldım. Transit vize almam gerekiyor mu ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. meşe 02/12/19, 15:52

Merhaba, Almanya aktarmalı ABD’ye seyahat edeceğim.ABD vizem bordo pasaportta ayrıca yeşil pasaportum da var.transit vize almam gerekir mi?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Soyaslan 02/12/19, 23:06

Merhaba Düsseldorf International Airport aktarmalı dublin uçuşuna bilet almak istiyorum. İrlanda vizem var, almanyadan transit vize almama gerek var mıdır ? Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
T. Ag 08/12/19, 01:56

Merhaba, Ben Kanada'da okuyorum. Ara tatilde Izmir'e gidip gelecegim. Donus biletimi Izmir-Munich, Munich-Frankfurt, Frankfurt-Toronto seklinde almayi dusunuyorum. Transit vizem yok Almanya icinde ikinci aktarmayi yapabilir miyim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A 08/12/19, 05:58

Merhaba, Ben Ankara'dan Munih aktarmali olarak Washington DC/Amerika'ya ucacagim. Amerika vizem var. Fakat biletimde varis Terminal 1 kalkis Terminal 2 olarak gorunuyor. Ankara da Washington da Shengen bolgesi degil. Acaba Terminal 1 ve 2 arasi non-Shengen bolgesi mi? Almanya transit vizesi almama gerek var mi?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
h. görgün 09/12/19, 10:55

Merhabalar, yeşil pasaport sahibi bir Türk Vatandaşı, almanya üzerinden fas' a gitmek isterse, Almanya' dan transfer vizesi almak zorunda mıdır. Bordo pasaport olması durumunda yeşil pasaporttan farklı ne olur?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
g. dönmez 15/12/19, 11:56

merhaba mart ta izmirden münih aktarmalı amerika ya gitmek istiyorum 6 yıllık amerika vizem var münihte 2 saat bekleme olcak transit vizesi almama gerek olurmu teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
e. yurdusever 18/12/19, 11:16

Oğlumun 30 mart 2020 tarihine kadar kanada vizesi var . Kendisi aralık ayı içerisinde Almanya aktarmalı olarak vancouver-frankfurt -münih-ankara uçuşundan bilet alacaktır. Almanya da frankfurt münih transit geçişlerinde vizeye gerek var mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ö. Uçar 19/12/19, 01:09

Merhaba, İstanbul airportdan frankfurt aktarmalı Kanada Vancouver a 05.02.2020/19.02.2020 tarihleri arasında gidiş dönüş uçak bileti alacağım. 2029 yılına kadar geçerli Kanada vizem var. Almanya doğumluyum ama çifte vatandaşlığım yok, Türk vatandaşıyım. Pasaportum yeni ve ilk pasaportum, bu pasaportla daha önce yurtdışına çıkış yapmadım. Frankfurt aktarmalı uçuşumda sorun yaşarmıyım. Kasım ayında maalesef Londra aktarmalı aldım, fakat ilgili havayolu şirketi Londra göçmen polisi ile görüşüp, göçmen polisi aktarmayı uygun bulmadı deyip Türkiyeden check-in işlemini yapmadılar ve maalesef gidemedim. Geçerli vizem olmasına rağmen.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E.Boz 07/02/20, 19:41

merhaba, arjantinde öğrenciyim ve bordo pasaportum var. shengen vizem yok. buenos airesten frankfurt (FRA) aktarmalı istanbula gidiş dönüş biletim var. aktarma süresi 1.5 saat. yine de transit vize almama gerek var mı? gerek varsa gidiş ve dönüş için 2 ayrı vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? iki uçuşun arasında 1 ay kadar süre var. şimdiden teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Aydemir 19/02/20, 16:09

Merhaba. Almanya transit vize alırsak Almanya’da ne kadar kalabilirim? Transit vizenin özellikleri nelerdir?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 19/02/20, 16:10

Merhaba. Almanya için transit vize almak isteyen bordo pasaport sahipleri Schengen ülkesi olmayan başka bir ülkeye seyahat etmek istemeleri durumunda Frankfurt /main ve Münih havalimanından transit geçmeniz durumunda alacağınız vize türüdür. Pasaportunuz diplomatik ise ve resmi görevle seyahat edecekseniz transit vize almanıza gerek yoktur.

Seyahat edeceğiniz ülke Kanada, Amerika Birleşik devletleri veya Japonya ise ve geçerli oturum veya ikametiniz varsa geri dönüş garantisi vermeniz durumunda transit vize almanıza gerek yoktur. Beraber seyahat ettiğiniz aile bireylerinizin AB /AET veya İsviçre vatandaşı ise birlikte seyahat ediyorsanız transit vize almanıza gerek yoktur. Transit vize Almanya başvurusu için öncelikle asıl gideceğiniz ülkenin vize görseli veya varsa oturum kartınızın görselini eklemeniz gerekir. Almanya başvurusu için vize evrakları aşağıdaki gibidir.

-En az dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli pasaport aslı

-Biyometrik fotoğraf en az 6 aydan eski olmaması gerekir.

-Seyahat sağlık sigortası (Seyahat tarihlerinizi kapsayan bir gün önce başlayan ve seyahatinizden bir gün sonrasını kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

-Asıl gidilecek olan ülkeye ait oturum veya giriş vize görüntüsü

-Asıl gidilecek ülkenin 3 ayaklı uçak bileti veya turla gidiyorsa tur belgesi

-Çalışıyorsanız son 3 aylık maaş bodrosu; kaşeli ve imzalı

-Şahsi banka hesap dökümü kaşeli ve imzalı imza sirküsü ile birlikte

Transit vize Almanya için Schengen bölgesine giriş yapma, terminal değişikliği, uluslararası transit alanını geçme ve pasaport kontrolü durumunda schengen vizesi almanız gerekmektedir. Almanya için transit vize başvurusu yaparken seyahat tarihinizden en geç 15 gün öncesinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Transit vize Almanya çıkış süresi 10-15 günde sonuçlanabilmektedir. Almanya için transit vize ücreti Almanya Konsolosluğu, başvuru merkezi ve kurumumuz hizmet bedeli dahil toplam 140 Euro’dur.

Almanya transit vize hakkında detaylı bilgilendirme için size en yakın vize merkezimizi arayabilir ve vize uzmanımızdan danışmanlık alabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. eker 02/03/20, 23:59

Bu yaz Almanya Münih aktarmalı ABD uçuşu gerçekleştiricez bordo pasaportlarımız ve ABD vizemiz mevcut bilet aldığımız sitede transit vize almamız yazıyor ama havalimanı değişikliği yapmıyoruz yine de almamız gerekir mi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B.Berber 04/03/20, 05:14

Merhaba, Türkiye'den Kanada'ya schengenim olmadan bordo pasaport ile Frankfurttan transit vizesiz gidebilir miyim? (Terminal değişikliği olup olmadığını bilmiyorum)

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/03/20, 20:08

Merhaba, Almanya aktarmalı seyahat etmek isteyen Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının bazı ülke seyahatleri haricinde seyahat ederken geçerli schengen vizelerinin ya da transit vizeye ihtiyaçları bulunmaktadır. Almanya'dan transit geçecek olan Türk vatandaşları Kanada, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmeleri durumunda vize almalarına gerek olmadan seyahat edebilmektedirler. Almanya transit vize başvurusu için öncelikle asıl gitmek istediğiniz ülkeya ait vize görseli, vizesiz ise pasaport, 3 ayaklı uçak bileti, vize talep dilekçesi (şirket çalışanı ise işyerinden alınmış izin belgesi kaşeli ve imzalı) son 3 aylık maaş bodrosu kaşeli ve imzalı, son 3 aylık banka hesap dökümü bakiyeli kaşeli ve imzalı banka imza sirküsü ile birlikte sunulması gerekmektedir. Transit vizelerde pasaport geçerlilik sürenizi dönüş tarihinden itibaren en az 3 aylık süresinin olması gerekmektedir. Almanya transit vize başvuruları ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz vize merkezi uzmanlarımızla görüşebilir ve evrak listesi danışmanlık alabilirsiniz.

Sevilay Kaya

Vize Uzmanı

Almanya transit vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
k.s 18/05/21, 23:43

Merhaba, Münih Franz josef strauss havalimanından Londra Heathrow havalimanına transit uçuş planlıyorum bordo pasaport sahibiyim İngiltere vizem bulunuyor Almanya transit vize almam gerekiyor mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/05/21, 23:47

Merhabalar, Almanya’ya transit vize A tipi kısa süreli 90 gün altı seyahatler kapsamında yer alan vize kategorisinden başvuruları yapılan vize türü olmaktadır. Almanya devleti ülke sahası kullanarak farklı ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlardan sahip olduğu oturum kartı, vize ve pasaport türüne göre transit vizeye sahip olmasını isteyebilecektir. Asıl hedeflenen ülkenin schengen ülkeleri, ABD, Birleşik krallık, Japonya gibi ülkeler olması halinde o ülkeye ait oturum iznine sahip olmanız veya geçerli vizenizin bulunması halinde ayrıca transit vizeye sahip olmanızı istemeyeceklerdir. Ancak transit vize Almanya kullanım kurallarına dikkat etmelisiniz. Transit bölgesi için ayrılan alandan çıkmayarak ikinci bir pasaport kontrollerine giriş yapmayarak asıl hedeflenen uçuşunuzu beklemelisiniz. Eğer havalimanından ve aktarma alanı için belirlenen bölgeden ayrılırsanız sizden geçerli bir schengen vizesi sunmanızı isteyeceklerdir. Transit uçuşlarda her iki uçuş saat aralığı da oldukça önemli olmaktadır 12-24 saat gibi sürelerden farklı zaman dilimi olması halinde transit vize sunmanız istenebilecektir.

Sahip olduğunuz pasaport türü umuma mahsus bordo pasaport olması ve geçerli bir İngiltere vizenizin bulunmasından dolayı Almanya’ya transit vize almanıza gerek olmayacaktır. Transit alandan çıkış yapmanız halinde sizden schengen vizesi sunmanız istenecektir. Eğer talep edilen vizeyi sunamazsanız seyahatiniz tamamlanmadan ülkenize geri gönderileceksiniz. Her hangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak için dilerseniz Almanya schengen vize veya transit vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle uçuşlar arası bekleme süresinde her hangi bir problem yaşamayacak, schengen vizenizin olması halinde de transit alan dahil havalimanından ayrılmanız halinde de sorun olmayacaktır. Transit vize Almanya başvuruları için talep edilen evraklar diğer vize türlerine göre daha az olmaktadır. Pasaport, asıl hedeflenen ülkeye ait vize, fotoğraf, banka hesapları, işe giriş bildirgesi ve maaş bordrolarınız belgelerin önemli kısmı oluşturmaktadır.

Almanya transit vize hakkında ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi telefonlarından 0 212 970 05 01 bizleri arayabilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
POI