Almanya şoför vizesi ret geldi

 • D.G 05 Nis 2022, 16:14
  Merhabalar. Almanya’ya vize başvurusu yaptım fakat sebebini dahi bilmediğim bir sebepten ret geldi. Başvurum Almanya şoför vizesi ret geldi ne yapmam gerekiyor? Şirkette gerekli belgeler verildi fakat tüm belgelerimin tam olmasına rağmen ret aldım. Başvurumu sizinle yapmak istiyorum ret aldım ama bunu nasıl çözebiliriz? Sizden ricam bana gerekli belgeleri iletmeniz ve başvurumu nasıl ve ne şekil yapmam gerektiği hakkında bilgi itiraz hakkım varmış. Sizce itiraz mı etmeliyim? İtiraza dönüşler çok fazla zaman sonra oluyormuş benim o kadar da vaktim yok açıkçası firma bana o kadar süre tanımıyor yola çıkmam gerekli başvurum için sizden yardım istiyorum. Bilgi için şimdiden teşekkür ediyorum, Güzel çalışmalar dilerim.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 05 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar Almanya şoför vizesi ret itirazı Almanya konsolosluğuna yazılan dilekçe ile yapılmaktadır. Bu dilekçe mail yolu ile Konsolosluğa iletilmelidir. Almanya Şoför vize başvuru reddi sonucunda yapılan itirazlar 12 haftayı bulabilmektedir. Bu süre Konsolosluğa bağlıdır. Ortalama 1 ile 12 haftada dönüş sağlanmaktadır. Almanya şoför vizesi ret itirazı tarafımızdan yapılmaktadır. Fakat Almanya şoför vizesi başvurusu Vize Merkezi kurumlarımızdan danışmanlık sağlamamaktadır. Vize Merkezinin Şoför vizesi yapma yetkisi bulunmamakla beraber Almanya vize başvuru merkezinden başvurular kabul edilmektedir.

  Almanya Şoför vize başvuru reddi için itiraz dosyası hazırlanmakta ve tarafınıza sunulmaktadır. Bu hizmet için Vize merkezi şubelerimize şahsen gelmeniz gerekmektedir. Almanya vize başvurusu şoför vize başvurularınızı yetkili acente ya da başvuru merkezinden direk yapmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında başvuru sahiplerinin şahsen başvuru merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Başvurunuzu minimum 1 ay önceden yapmanız önerilmektedir Konsolosluğun yoğunluğuna göre işlem süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca alınan retlerde 1 ay içerisinde itiraz hakkı bulunmaktadır. İtiraz edilememe durumunda tekrar vize başvurusu yapılabilmektedir. Lakin bu hizmeti vize merkezi şubelerimizden alamamakla birlikte başvuru merkezi ile iletişime geçmeniz ve bilgi almanız gerekmektedir.

  Almanya şoför vizesi ret geldi? Gibi soru ve sorunlarınıza detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilir veya çağrı merkezi 0212 970 05 01 numaralı telefon numaralarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

  Saygılarımla

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.