Almanya’ya Turistik Vizesi

e. gündüz 11/05/21, 00:14
İyi günler, Almanya’ya turistik vizesi için bilgi almak istiyorum internette detaylı bilgi bulamadım daha önce bir arkadaşım sizin aracılığınız ile vize almış bana da yardımcı olur musunuz? Vize başvuruları nasıl yapılıyor? Ece Gündüz. Ankara
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar Ece hanım,  Almanya için turistik vizesi başvurularınızda sizlere memnuniyetle danışmanlık hizmetleri vermek isteriz. Vize başvuruları, geçerliliği devam eden son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport ile yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Pasaportunuz çıktıktan sonra seyahat başlangıç tarihinize uygun bir güne randevunuz alınarak işlemleriniz başlatılabilecektir. Seyahatinizin amacına uygun olan ve sizlerin sahip olduğu mesleki/statüye bağlı talep edilen evrak listelerinde yer alan belgeleri hazırlamanız Almanya Konsolosluğunun istediği şekilde başvuruya sunmanız oldukça önemli olmaktadır. Turist vizesi almanya başvuruları 90 gün altı seyahatler için başvuruları yapılan schengen vize türü olmaktadır. Bu vize başvurusu için konaklama ve ulaşım rezervasyonları, seyahat poliçesi, seyahatinizi karşılayacak tutarda banka hesabı sunmanız istenilen önemli belgeler arasında yer almaktadır.

Fotoğraf, çalışmanız durumunda şirket belgeleri, başvuru formu ve dilekçe gibi her meslek gurubuna göre düzenlenmiş belgeler Konsolosluk tarafından belirlenmektedir. İkametinizin bulunduğu bölgeye en yakın temsilcilikten Almanya için turistik vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiz. Daha önce her hangi bir schengen vizesi başvurusunda bulunmadıysanız eğer parmak izi biometrik veriniz olmadığı için bu ilk yapacağınız vize başvurusunda fiziken bulunmanız gerekeceksiniz. Vize başvuru işlemleri ve ödemeler Vize Merkezi tarafından gerçekleştirecek olup sizler yalnızca parmak izi verisi vermek üzere işlem bankosuna yönlendirileceksiniz. Turist vizesi almanya başvurunuzda danışmanlık hizmeti almanız yanlış belgeler hazırlayarak başvuru yapmanızı engelleyerek ve tüm önemli püf noktalarına dikkat edilerek işlemlerinizin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Vize başvurunuz Ankara’dan gerçekleştirilecek olup sizlere öncelikle evrak listesi yönlendirilerek başvuru süreci başlatılacaktır.

Vize Merkezi Almanya’ya turistik vizesi hakkında detaylı bilgi almak ve uzmanlarımızın sizleri tanımasına adına en uygun evrakları yönlendirebilmesi için bizleri ankara ofislerimiz 0 312 970 05 01 telefonlarından ulaşabilirsiniz. Başvurular için erken tarihe randevu alınması işlemlerinizin yetişebilmesi adına oldukça önemli olmaktadır.

Saygılarımızla.

Almanya’ya turistik vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI