İdata Almanya Vize Ücreti

e. öncü 27/11/19, 15:29
Merhaba, İdata Almanya Vize Ücreti nedir? Almanya’daki iş ortağımızla Ocak ayında toplantılarımız var. Bir de yılbaşından önce Christmas tatili için Almanya’ya gitmek istiyorum. 2018 yılında İdata Almanya’dan aldığım bir Schengen vizem vardı süresi doldu. İdata’ya gelmem gerekecek mi, şimdiki vize başvurumu sizin aracılığınızla yapabilir miyim? Bir de iki kez mi vize başvurusu yapmam gerekecek? Vize ücretleri ve süreç hakkında bilgilendirir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Almanya seyahatleriniz Christmas tatili ve ticari toplantılarınızı içerse de vize başvurunuzu Almanya turist vizesi olarak yapmanız gerekir. Çünkü vize başvurusu yapacağınız sırada seyahatin öncelikli planına uygun olarak başvuru yapılmalıdır. Vize başvurunuzu Vize Merkezi ofisleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Parmak izinin geçerliliğini koruduğu için vize başvurusunda şahsen bulunmanız gerekmeyecek ve sizden istenen evrakları müşteri temsilcisine sunmanız yeterli olacaktır. Geri kalan tüm vize başvuru prosedürü tarafımızca yürütülür. 

İdata Almanya vize ücreti başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermemektedir. İdata vize ücreti Almanya Konsolosluğu’na ödenen vize harcı ve hizmet bedelini içerir. Yine tüm bu ödemeler de tarafımızca gerçekleşir. Almanya vize ücreti İdata başvurusu sırasında ödenir ve başvuru merkezi tarafından Almanya Konsolosluklarına iletilir. 

Genel vize başvuru prosedürünü sıralamak gerekirse; müşteri temsilcinizin istediği evrakları kargo ile iletmeniz ile süreç başlamış olur. Daha sonra müşteri temsilciniz İdata’dan sizin adınıza bir randevu oluşturur. Ardından müşteri temsilciniz tarafından başvuru formunuz doldurulur, seyahat sağlık sigortanız yapılır, seyahatinizin amacını belirten dilekçe İngilizce olarak hazırlanır, eğer satın alınmış bir uçak rezervasyonunuz yoksa uçak rezervasyonunuz yapılır, dosyadaki evraklar sıralamaya göre düzenlenir ve dosyanız başvuruya hazır hale getirilir. 

Son 5 yıl içinde vize başvurusunda bulunurken parmak izi kaydınız alındığı için randevu gününde şahsen İdata ofisinde bulunmanız gerekmeyecek ve dosyanız İdata’ya danışmanlarımız tarafından iletilecektir. İdata Almanya vize ücreti randevu gününde başvuruyu yapan danışmanınız tarafından ödenir. İdata vize ücreti Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen hizmet bedelleri ile sınırlıdır. Almanya vize ücreti İdata ofislerinde ödenmektedir. İki plan halinde Almanya seyahati planladığınız ve planlanan seyahatlerin tarihleri birbirine yakın olduğu için de iki kez vize başvurusu yapmak yerine, başvuru anında iki seyahat planını belirterek uzun süreli bir vize talebinde bulunabilir. Ancak bilindiği üzere talep edilen vizenin onaylanması, reddedilmesi, talep edilen süreden daha uzun veya daha kısa onaylanması Almanya Konsolosluğu inisiyatifindedir. Başvurunuz sonrasında vize sürecinin Almanya Konsolosluğu tarafından sonuçlandırılması ile pasaportunuz tarafımızca başvuru merkezinden alınarak kargo aracılığı ile size teslim edilir.

Vize Merkezi Ankara, Nazlı Kübra

İdata Almanya vize ücreti

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
h. aslan 02/12/19, 11:57

Almanya idata vize başvurusu için randevu almak istedim fakat yapamıyorum. 3 sene önce Fransa'dan 1 yıllık multi vize almıştım. Sormak istediğim soru şu "Almanya idata vize randevusunu siz benim adıma alarak, başvurumu Almanya İdata başvuru merkezinden gerçekleştirebilir misiniz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
h. olcar 02/12/19, 12:06

Almanya vize başvurusu için yetkili resmi acente arıyorum. zaman problemim var, mümkünse gelmek istemiyorum başvuruya. Eğer parmak izi vermem gerekiyorsa ofise mobil başvuru ekibi geliyor mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 03/12/19, 14:29

Almanya vize başvurusu için seyahat etmek isteyen kişiler, kısa süreli C tipi 90 güne kadar olan başvurularını konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden yapmaları gerekmektedir. Almanya Kısa süreli vize turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, kültürel, sportif, kısa süreli eğitim gibi 90 gün altı kalışlar için vize başvuru tipidir. Almanya vize başvurunuzu seyahat tarihinden en erken 3 ay öncesinde gerçekleştirebilirsiniz. Almanya kısa süreli vize başvurularında ikamet adresinize göre başvurmanız gereken başvuru merkezi değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurunuz için öncesinde bağlı bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak başvuru merkezi olan İdata Almanya vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevuyu şahsen almanız durumunda başvurunuzu şekline bağlı olarak evraklarınızın tam olarak hazırlanıp gerekli olan form işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Almanya vize başvurunuzun başvuru merkezine yetkilendirme yapamamanız durumunda pasaportunuzu şahsen teslim almanız gerekmektedir.

Vize Merkezi olarak öncelikle bizi aramanız durumunda sizin seyahat tarihiniz ve vize türüne bağlı olarak uzman vize danışmanlarımız size gerekli olan bilgilendirme mailini ve istenen belgeleri mail atmaktadır. Evraklarınızı tarafımıza elden veya şahsen gelmenize gerek kalmadan tarafımıza kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınız tarafımıza ulaşınca randevunuz alınır ,göndermiş olduğunuz evraklar kontrol edilir eksik evrak var ise sizi bilgilendiririz. Daha önce parmak iziniz alınmadıysa ve ilk defa başvuru yapacaksanız randevu günü sizi uzman dış operasyon sorumlularımız karşılar ve başvuru merkezinde size yardımcı olmaktadır Daha önce geçerli parmak izi olan Schengen vizeniz var ise vize başvurunuzu sizin adınıza randevu günü işleme alınır ve pasaportunuz sonuçlanınca teslim alınıp size pasaportunuz sizin talebinize göre teslim edilir. Vize prosedürlerinin zorlu sürecinde bizden destek almak için size en yakın vize merkezi danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Sevilay

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
L. 04/12/19, 11:58

Merhaba, Ocak 2020’de 15 günlüğüne Almanya’ya gitmek ve arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum, arkadaşım bana davetiye gönderebilir mi? Akraba olmak zorunda mıdır? Bir de vize başvurusunu İdata Almanya diye bir yerden yapmam gerektiğini söylediler? Konsolosluktan almam gerekmiyor mu vizeyi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 04/12/19, 11:59

Merhaba,

Almanya arkadaş, aile, akraba ziyareti vizesine başvurmanız gerekir. Vize başvurunuz sırasında Almanya’da ziyaret etmeyi planladığınız arkadaşınız tarafından gönderilmiş belediye onaylı bir davetiye ibraz etmeniz gerekir. Arkadaşınız sizin pasaport bilgilerinizi içeren ve seyahat tarihlerinizi kapsayan bir davetiye göndermelidir. Almanya ziyaret vizelerinde sunulan davetiyenin akraba tarafından gönderilme zorunluluğu yoktur, arkadaşınız tarafından da gönderilebilir. 

İdata Almanya, Almanya’ya seyahat etmeyi planlayan ve turistik, ticari, ziyaret, kültürel vb. 90 günü aşmayan kısa süreli vize başvurularında Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir başvuru merkezidir. Almanya İdata, bir başvuru merkezi olup vize başvuru dosyanızın hazırlanmasında sorumluluk üstlenmemektedir. Almanya vize İdata aracılığıyla yapılan vize başvuruları, başvuru merkezi aracılığı ile Almanya Konsolosluklarına iletilir. Başvuru yapan kişinin ikameti iline göre yetkili Almanya Konsolosluğu da değişiklik gösterir. Örneğin Ankara veya civar illerinde ikamet eden bir kişinin vize başvurusunun değerlendirilmesinde Ankara Almanya Konsolosluğu yetkilidir. Vize başvurusundan önce randevu alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Randevu gününden önce başvuru yapacak kişiler, Almanya seyahatinin amacına uygun olarak vize başvuru dosyasını hazırlamak zorundadır. Vize başvuru dosyasının eksik, hatalı veya yanlış hazırlanması halinde İdata Almanya başvuru dosyasını kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu nedenle Almanya vize başvurularında yasal danışmanlık ofislerinden vize danışmanlığı alınması tavsiye edilir. 

Vize danışmanlık acentaları aracılığıyla yapacağınız Almanya vize İdata ofislerine danışmanlık acentasının müşteri temsilcileri tarafından da iletilebilir. Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize başvurusu yaparak vize almış ve dolayısıyla parmak izi kaydı olan kişilerin vize başvurusu sırasında Almanya İdata ofislerinde şahsen bulunmalarına gerek yoktur. Vize dosyasının randevu günü ve saatinde başvuru merkezine danışmanlık acentasının temsilcisi ile iletilmesi yeterli olmaktadır. İlk kez bir Schengen ülkesine seyahat etmek amacıyla vize başvurusunda bulunan kişilerin ise yine danışmanlık acentaları aracılığıyla başvuru yapması tavsiye olunur. Eksik, hatalı veya yanlış bilgi ile yapılan vize başvuruları red ile sonuçlanmaktadır. 

Almanya kısa süreli vize başvurularınız için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir veya size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Hızlı, doğru ve eksiksiz bir vize dosyasının hazırlanması ve zamandan tasarruf sağlamak için müşteri temsilcilerimizden hizmet alabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara, Nazlı Kübra

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
n. akkaş 04/12/19, 12:03

Almanya idata vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Merak ettiğim konu şu; İdata Almanya vize ücreti vip başvurularda fark ne kadar oluyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
n. kartal 13/12/19, 14:32

Almanya idata vize ücreti ayrı konsolosluk için ayrı ücret mi ödüyoruz? Yoksa idata vize ücreti içinde konsolosluk harcıda mı var?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/12/19, 16:59

Merhaba,

İdata Almanya üzerinden vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuruları esnasında İdata Almanya vize ücreti kapsamında İdata’ya hizmet bedeli öderler. Almanya’ya ticari, turistik, ziyaret gibi kısa süreli amaçlarla yapılacak seyahatlerde vize başvuruları Almanya Konsolosluklarına değil İdata vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. İdata bir hizmet sağlayıcı olarak başvuru anında ücreti karşılığında satın alabileceğiniz hizmetler sunar. VIP vize başvurusu hizmeti de bu hizmetlerden biridir. Almanya turistik, ticari, ziyaret amaçlı İdata’ya yapılan vize başvurularında başvuran kişiler VIP randevu alabilirler.

VIP randevu hizmeti, randevu gününüzde başvuru işlemlerinizin daha hızlı tamamlanmasını ve size özel hazırlanmış ofiste başvurunuzun tamamlanmasını sağlar. VIP randevu için, Almanya vize randevu alımı esnasında VIP hizmet seçilmelidir. Eğer randevunuzu VIP değil normal hizmet olarak oluşturduysanız randevu günü İdata ofislerinde tercihinizi değiştirmek mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla vize randevusu oluşturulurken VIP hizmet seçeneği işaretlenmelidir. VIP randevuda VIP hizmete özel odada randevunun tamamlanmasının yanısıra fotokopi ve fax hizmeti, SMS ile başvuru durumu bilgilendirme ve başvuru takip hizmeti de ek ücret ödemenize gerek kalmadan sunulmaktadır. Bunun yanında başvuru formu doldurma, biometrik fotoğraf çekilme, kargo ile pasaport teslimatı işlemleri ise ek ücrete tabidir. İdata VIP vize randevu hizmeti tüm Türkiye’deki İdata başvuru ofislerinde kullanılabilmektedir.

İdata Almanya vize ücreti, Konsolosluk harcı, İdata koordinasyon bedelini içerir. Ancak İdata VIP vize randevu hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler bu ücretlere ek olarak VIP hizmet bedeli de ödemelidir. VIP hizmet bedeli 12 yaş altı başvuru sahipleri için değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurularında ödenmesi gereken Konsolosluk harcıda randevu günü İdata ofislerinde ödenir. Randevu günü İdata ofislerinde yapılan ödemelerde Konsolosluk harcı Euro cinsinden alınır, 200 Euro üzeri banknot kabul edilmez ve yalnızca banknot olarak ödeme kabul edilir. İdata Almanya vize ücreti olan hizmet bedeli ise Türk Lirası olarak alınır veya kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunur. VIP randevu hizmeti, Konsolosluğun vereceği vize kararını etkilememektedir. Ayrıca VIP randevu ile yapılan vize başvurularında vize değerlendirme sürecinde de bir öncelik tanınmamakta, Konsolosluğun yoğunluğu ve iş yüküne bağlı olarak değerlendirme süresi sonunda vize başvuru kararı açıklanmaktadır.

Vize Merkezi İdata Almanya Vip vize başvuruları için sizden ekstra bir ücret talep etmemektedir.

Vize Merkezi Ankara, Nazlı Kübra

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
f. demirbilek 22/01/20, 15:27

Merhaba

Almanya ya ailemle birlikte  vize başvurusunda bulunmak istiyoruz.Çocuklarımın yaşları 3 ,7 ve 13 yaşında Almanya Konsolosluğu  çocuklardan vize ücreti almadığını duydum . Almanya vize başvurumu idatan yapsam ne kadar ödeme yapmam gerekir Sizin danışmanlığınız da  yaparsam ne kadar ödeme yapmam gerekiyor Almanya vize ücretleri hakkında bilgilendirme yapmanızı rica ederim 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/03/20, 13:21

Merhaba,

İdata Almanya vize başvurularında yetkili başvuru merkezidir. Almanya vize başvuru merkezi Almanya kısa süreli 90 gün ve kalışlı turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli E-eğitim veya Erasmus vb başvuruların yapıldığı Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği‘nin yetkilendirdiği başvuru merkezleridir. Almanya vize başvurularınızda vize başvurunuzu yetkilendirilmiş danışmanlık firmalarından yapabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu ve başvuru merkezi İdata 0-6 yaş arasında başvurularda ücret almamaktadır.

Almanya vize ücreti bizim danışmanlık ücretimiz 0-6 yaş arası için 25 Euro'dur. Almanya vize başvurusu yapacak olan kişi 6-12 yaş arasında ise Almanya Konsolosluğu, başvuru merkezi ve bizim danışmanlık ücretimiz dahil 60 Euro olarak vize başvuru ücreti almaktayız.12 yaş ve üstü başvuru yapmak isteyen kişiler Almanya seyahatlerinde vize başvurusu yaparken vize ücreti olarak Almanya Konsolosluğu vize harç ücreti, başvuru merkezi ücreti ve bizim hizmet bedelimiz toplam 140 Euro olarak vize ücreti alnmaktadır.

İdata Almanya vize başvurularında yetkili başvuru merkezi olup başvurularınızı tam ve eksiksiz almaktadır. İdata Almanya başvurularında danışman firma olmadığı için dosyanızı sadece kontrol edip işleme almakla yükümlüdür. İdata Almanya gişe yetkilileri vize randevusu aldığınız dosyanızı başvurunuzun türüne bağlı olarak sıralamaya göre evraklarınızı kontrol edip dosyanızı teslim alma ve Almanya Konsolosluğuna veya bölgenize bağlı olarak Büyükelçiliğe göndermektedir. Vize başvuru evraklarınız da eksik bir belge olması durumunda dosyanızı kabul etmemekte olup tamamlayamama durumunda randevunuz iptal olabilmektedir. Almanya vizesini bizimle yapmanız durumunda bizi aradığınız da sizin istediğiniz vize türüne bağlı olarak size evrak listesi iletmekteyiz.

Vize evraklarınızı tarafıma şahsen gelmenize gerek kalmadan kargo veya elden gönderebilirsiniz. Evraklarınız tarafımıza geldikten sonra müşteri temsilciniz size en yakın tarihe randevu alınır ve yetkili operasyona dosyanız iletilir. 2016 yılı sonrası Schengen vize kuralına bağlı olarak parmak izi verdiyseniz başvuruya şahsen gelmenize gerek olmadan vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız. Başvuruya şahsen gelmeniz durumunda dış operasyon yetkilimiz sizi bir gün öncesinde arayarak başvuru merkezinin konum bilgisini atmakta ve güncel bilgilendirme yapmaktadır. Başvuru günü dış operasyon yetkilimiz başvuru merkezinde sizi karşılayıp vize başvurunuz sırasında başvuru merkezinde alınacak olan parmak izi uygulamasında size yardımcı olmaktadır. Vize başvuru fişinizi dış operasyon yetkilimiz teslim almakta olup vizeniz sonuçlandığı zaman sizin adınıza teslim alınmaktadır.

İdata Almanya vize ücreti sorunuza yanıt verdik. Almanya vize başvurunuz için size en yakın vize merkezimizi arayarak danışmalık alabilir vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sevilay KAYA

Vize Uzmanı

İdata vize ücreti Almanya

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x