Amerika Vize Ücreti

A. Burak Koca 02/12/19, 12:14
Merhaba, Amerika vize ücreti için sorum olacaktı. Ücretler için bilgi verebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Amerika vize ücreti, başvuracağınız vize türüne ve mesleğinize göre farklılık gösterir. Amerika vizesi ücreti 18 yaşından küçük çocuklardan da alınmaktadır. Amerika vize başvurunuzun ret cevabı alması halinde, yatırmış olduğunuz başvuru ücreti iade edilmemektedir. Peki, Amerika vize ücreti nereye yatırılır?

Ücretler Amerika Konsolosluklarına veya Amerika Büyükelçiliklerine nakit ödeme ile yapılmamaktadır. Amerika Konsolosluğu'nda ya da Amerika Büyükelçiliği'nde başvuru ücretini ödeyebileceğiniz vezne bulunmamaktadır. Bu nedenle, Amerika vize başvuru ücreti ödemeleri, banka yolu, havale veya kredi kartı ile yapılmaktadır. Amerika vize başvurusunu yaparken; başvuru evraklarına, yatırmış olduğunuz vize ücretinin dekontunu eklemelisiniz. Ödemenin nasıl yapıldığı ile ilgili sorularınız ve Vize Merkezi'nin güncel indirimlerinden yaralanmak için +90 212 970 05 02 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Amerika vizesi ücretleri hakkında

* Daha önce de belirttiğimiz üzere, başvurunuzun reddedilmesi gibi durumlarda, başvuru ücreti geri ödenmemektedir. Amerika Konsoloslukları, vize başvurularını oldukça titizlik ile incelemektedir. Başvurularınızı gerçekleştirirken yapacağınız ufak bir hata, başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle vize danışmanlık hizmeti almanızı önermekteyiz. 
* Yatırmış olduğunuz Amerika vizesi ücretleri, başkasına devredilemez veya satılamaz. 
* Vize başvurunuzun ret alması halinde, yeniden başvuru yapmanız ve yeniden vize ücreti ödemeniz gerekmektedir. 
* Yatırmış olduğunuz vize ücretinin 1 senelik kullanım hakkı bulunmaktadır. Bu süre dışında yatırmış olduğunuz başvuru ücreti ile Amerika vizesi başvurusu yapamazsınız. 
* Amerika vizesi ücretleri, Amerika vizesi için yatırılmaktadır. Başka bir ülkenin vize başvurusu için kullanılamaz. 

Amerika vize ücretleri kısa süreli vizeler de genellikle 160 dolardır. Amerika göçmen vizelerinde bu ücret 265 dolardır.  

* Amerika; B, C, D, F, M, I, J, TD/TN, T, U vizesi için : 160 USD
* Amerika; H, O, P, Q, R, L, vizesi için: 190 USD
* E1, E2, E3, K vizesi için: 265 USD

Amerika vize ücreti güncel olarak öğrenmek isterseniz Vize Merkezi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Amerika vizesi ücretleri her sene değişiklik göstermektedir. Yukarıda verilen vize ücret bilgileri, 2019 yılı baz alınarak verilmiştir. Detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x