Amerika Vize Şartları

N.G 13/04/22, 14:20
Merhaba, Amerika vize şartları nelerdir? Bizim turistik seyahatimiz olacak. Aslında kuzenlerimiz orada yaşıyor evliler ve Amerikan vatandaşı oldular acaba aile ziyareti yapsak davetiye alsak daha mı kolay olur? Nasıl başvuru yapabiliriz ilk planda hangi evraklar gerekli? Sizin danışmanlığınız neleri kapsıyor. Şimdiden teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Amerika vizesi şartları ile ilgili sorularınız için; Vize başvurunda bulunmadan önce yapılması gereken öncelikle geçerli bir pasaportunuzun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Pasaport geçerli ise seyahat tarihinizden itibaren 6 ay da süresi olmalı. Amerika vizesi şartları dahilinde pasaportunuzun geçerli ve yeterli süresi var ise vize başvurunuzu başlatabilirsiniz. Öncelikle randevu alınarak başvuru başlatılır. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı maalesef tarihler biraz uzun tutulmaktadır hatta bu durum Amerika vizesi açık mı olarak sürekli sorular sorulmasına neden olmaktadır. Açık olması ile birlikte sadece ileri tarihe randevu verilmektedir. Uzmanlarımız sürekli kontrol ederek Amerikan konsolosluğunun açtığı tarihleri yakalar ve sizin randevu tarihlerinizi öne çekerler.

Amerika'ya vize alma şartları sanılanın aksine diğer vize başvurularından çok farklı değildir. Sadece hassasiyetle doldurulması gereken ds 160 formuna çok dikkat etmek ve beyanların tamamen doğru olduğuna emin olmak gerekmektedir. Operasyon ekibimiz tarafından profesyonelce doldurulur ve randevunuza 3 gün kala online olarak konsolosluğa iletilir. Önemli olan bir diğer konu ise sizin gelir durumunuza ait dokümanlardır. Bunlar çalışıyorsanız maaş dokümanları banka hesapları, işverenseniz şirketinizin banka hesapları ve şahsi banka hesaplarınız olmalıdır. Eğer bir sponsorluk durumu yoksa seyahat edeceğiniz zaman içinde tüm masraflarını karşılayabileceğinize dair kanıtlar sunmalısınız. 

Amerika'ya vize alma şartları başında geri döneceğinize inandıracak kanıtlar sunmanız çok önemlidir. Orada kalmayacağınıza inanmaları vizenizin olumlu sonuçlanmasında önem taşımaktadır. Eğer öğrenci iseniz öğrencilikle ilgili tüm beyanları sunmalısınız. Aile ziyaretinde davetiye önemlidir. Kuzeninizden alacağınız davetiyede mutlaka adres ve telefon bilgilerinin yanı sıra Amerikan pasaportunu da eklemesi dosyanı z açısından önemli olacaktır.

Amerika vize şartları konusunda sürecin başından sonuna kadar uzman kadromuzla başvurunuzu tamamlayabilir tüm sorularınız için bizi arayınız. 0212 970 05 02

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.