Amerika Vize

M.G. 29/01/21, 16:48
Merhabalar, Amerika vize başvurusu yapmak için hangi şartları yerine getirmem gerekiyor? Amerika Konsolosluğu vize onayı hangi kriterlere göre vermektedir? Konsolosluğa vereceğim evrakların İngilizce olması gerekiyor mu? 12 yıldır özel bir şirkette yöneticilik yapıyorum. Turistik amaçlı Amerika’ya gitmek istiyorum. Hazırlamam gereken evraklar konusunda bilgi verebilir misiniz? Vize başvurusu için randevu günü gelmeme gerek olmadan siz halledebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Amerika için vize başvuruları,  direkt olarak Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ya da Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.  Evraklarınızı hazırlayıp size en yakın ofisimize teslim etmeniz ya da kargo ile göndermeniz yeterlidir. 

Amerika ‘ya vize almak için en önemli vize şartı; başvuru sahibinin, düzenli geliri olduğunu belgeleyebilmesi gerekir. Vize Amerika için almak istiyorsanız kariyerinizin de uzun süreli olup olmaması önemlidir. Henüz işe yeni başladıysanız bu durum vizenizin onaylanmasına engel olacaktır.

Amerika Vize Alabilmenin Şartları

Amerika için vize alabilmeniz için kazancınızı belgelemek için Konsolosluğa sunduğunuz maaş bordronuzda gözüken aylık maaş miktarınız yüksek olması gerekir. Amerika Konsolosluk görevlilerinin evraklarınız içinde en çok dikkat ettikleri bankanızda bulunan para miktarını gösteren banka dökümleridir. Banka dökümlerinizde seyahatinizi karşılayacak para miktarının çok üzerinde bakiyeli bir banka hesabı sunmanız sizin avantajınıza olacaktır. 

Amerika’ya vize talep ettiğiniz pasaportunuzun seyahatinizin başlangıç tarihinden itibaren 6 ay süresi olması gerekir. Çünkü ülkeye her girişinizde en fazla 6 ay kalabilme hakkınız vardır. Daha önce alınan Schengen ya da İngiltere, Kanada, Avustralya vizeniz olması sizin için önemli bir referans olacaktır. Daha önce aldığınız Amerika vizeniz varsa ve bitiş tarihi 1 yılı geçmediyse mülakata katılmanıza gerek olmadan evraklarınızı Amerika Konsolosluğuna kargo ile göndererek vizenizi alabilirsiniz.

Hazırladığınız evraklarınızın eksiksiz ve doğru içeriğe sahip olması Amerika vizesi alabilmeniz için önemlidir. Turistik vize başvurularında Amerika Başkonsolosluğu’na sunacağınız evrakların İngilizce olmasına gerek yoktur. Sadece sunulan dilekçe ya da davetiye İngilizce olmalıdır. 

Sizin vize başvurunuz için gerekli olan evrak listesini mail olarak gönderdik. Evraklarınızı hazır olduktan sonra ister kargo ile ister ofise gelerek vize uzmanlarımıza evraklarınızı ulaştırabilirsiniz. Göndereceğiniz evraklarınızdaki bilgileri vize uzmanlarımız tek tek kontrol edip eksikleri varsa size bildireceklerdir. İlettiğiniz tüm bilgilere istinaden Amerika başvuru formunuzu doldurup, vize Amerika randevunuzu size uygun olan en yakın tarihe alıp, sizi bilgilendiriyoruz.

Amerika Konsolosluğu’ndaki mülakata mutlaka bizzat katılmanız gerekir. Vize başvurunuz mülakat günü onaylanırsa, pasaportunuzu vizeniz basılmış olarak 3 iş günü içinde size en yakın PTT merkezine göndereceklerdir. 

Amerika vize başvurunuz hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 970 0502 numaralı Amerika özel hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

Amerika vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S.S. 29/04/21, 16:43

Amerika vize sonucunun pozitif olması için neler yapmam gerekir? Daha önce çok defa Avrupa vizesi aldığım için tecrübem var ama her ülkenin kendi içinde farklı dikkat edilecek püf noktaları olduğu için bu konuda beni bilgilendirmenizi istiyorum?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 29/04/21, 16:49

Amerika’ya vize alabilmeniz için özellikle dikkat etmeniz gerekenlerin neler olduğunu size önem sırasına göre anlatayım:

 1. Amerika seyahatiniz öncesinde Avrupa ülkeleri, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi farklı ülkelere vize alıp seyahat etmeniz sizin önemli bir referans olacaktır.
 2. Çalışma statünüzün durumu ve aynı iş yerinde uzun süredir çalışıyor olmanızda vize alımınız için sizi avantajlı duruma geçirecektir.
 3. Amerika için vize başvurusu yaparken doldurmanız gereken DS 160 Amerika vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız çok önemlidir. Mülakatta özellikle sorular doldurmuş olduğunuz bilgiler üzerinden gelmektedir.
 4. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmış olduğunuz bilgilerin içinde Amerika Devletini eleştiren paylaşımlarınızın olması ya da Amerika seyahatinizi başvuruda talep ettiğiniz amacın dışında gitmek istediğinizi belirten yazılarınızın olması da vize sonucunuzu olumsuz etkileyecektir.
 5. Amerika’ya vize alabilmeniz için mülakatta sorulan sorulara heyecansız ve net cevaplar vermeniz çok önemlidir. Verdiğiniz tüm bilgilerin doğru olması ve eksiksiz olması gerekir. Sizin hayatınız ile ilgili çok detaylı bilgiye sahip oldukları için bir şeyleri saklıyor olmanız vize sonucunuzun olumsuz olmasına neden olur.
 6. Amerika için vize başvurusunda hazırlamış olduğunuz evraklar eksiksiz olması gerekir, her ne kadar vize memuru genellikle evraklarınıza bakmasa da bakmak istediği zaman evrakın mutlaka yanınızda olması ve talep edilen düzeyde hazırlanmış olması gerekir.
 7. Mülakat günü Formu doldurduktan sonra “Confirmation” Onay Belgesini çıktı almanız ve mutlaka randevu günü yanınızda olması gerekir.
 8. Daha önceki yurtdışı seyahatlerinizde sınır dışı edilmiş olmanız ya da ülke içinde iken suç işlemiş olmanız vize Amerika başvurunuzun ret olmasına sebep olacaktır.

 9. Aylık kazancınızı belgelemek için Amerika Konsolosluğu’na sunduğunuz maaş bordronuzda gözüken aylık maaş miktarınızın seyahatinizi karşılayacak düzeyde yüksek olması gerekir. 
 10. Evraklarınız içinde en çok bakılan banka dökümlerinizdir. Seyahat boyunca yapacağınız masrafları karşılayacak kadar para miktarının banka hesabınızda bulunduğunu ispatlamalısınız.  

Amerika Vize Başvurunuz Sorunsuzca Nasıl Yapılabilir?

 • Evraklarınızı eksiksiz hazırlayabilmeniz için adresinize en yakın Vize Merkezi şubesini arayıp çalışma statünüze uygun olan evrak listesini size mail atmasını talep edin. 
 • Vize Amerika başvurularında Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na sunacağınız belgelerin tamamının İngilizce olmasına gerek yoktur. Sadece sunulan dilekçe ya da davetiye İngilizce olması gerekir. Bu konuda vize uzmanlarımız ve editörlerimizden yardım alabilirsiniz. 
 • Evraklarınızı hazırladıktan sonra ister kargo ile göndererek, ister ofise gelerek Amerika vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz. 
 • Gönderdiğiniz evraklarınız vize uzmanlarımız tarafından tek tek kontrol edilip eksikleri varsa size bildirilecektir. 
 • İlettiğiniz tüm evraklar ve bilgilere göre DS 160 formunuz eksiksiz doldurup, randevunuzu size uygun olan istediğiniz tarihe almaktayız.
 • Mülakata şahsen katılmanız gerekir. Vize başvurunuz mülakat günü onaylanıp onaylanmadığı bildirilmektedir. Başvurunuz onaylanırsa pasaportunuzu vizeniz basılmış olarak 3 iş gününde başvuru formunu doldururken belirttiğiniz PTT merkezine Konsolosluk görevlileri göndereceklerdir. 

Amerika vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgi için 0212 970 0502 numaralı Amerika özel hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI