Amerika Vizesi Covid-19

E. Arslan 28/01/21, 00:43
Merhabalar, 4 kişi olarak ailecek Amerika'ya gitmemiz gerekiyor fakat pandemi sürecinde vize başvurusu yapılıp yapılmadığını çözemedim. Şu an Amerika vizesi covid-19 sebebiyle başvuru yapılabiliyor mu?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Amerika Konsolosluğu 2020 yılında Covid 19 nedeniyle tüm randevuları kapattı. Bu yüzden Amerika vizesi covid19 nedeniyle başvuru yapmak isteyenlerin randevularını 2021 yılına randevu verdi.  Bütün randevular 2021 yılına alındı. Bundan dolayı şu anda gitmek isteyen başvuru sahipleri Amerika Konsolosluk sitesine girdiklerinde gidiş tarihlerine uygun randevu tarihi bulamamaktadır. Sadece 2022 yılına açık randevu bulunabilmektedir. 

Eğitim vizesi ya da oturum vizelerinde ise yakın randevu tarihleri bulunmadığı için başvuru sahipleri talep ettiğinde yakın tarihli gidişlerde,  ülkeye giriş tarihi öncesine randevuları çekilebilmektedir. Bu durumlar için acil randevu talebini sistem içinden yapılabilmektedir. Fakat genellikle Amerika Konsolosluğu bu tarz talepleri covid-19 Amerika vizesi erken randevu taleplerini onaylamamaktadır. 

Amerika vizesi Covid19 döneminde randevu almak isteyenler öncelikle başvuru yapacakları vize türüne ve çalışma durumuna göre gerekli evrakları hazırlaması gerekir. Daha sonra DS 160 vize başvuru formunuzu eksiksiz ve yanlışsız, İngilizce olarak doldurmanız gerekir.  Kredi kartınız ile online başvuru ücretini ödedikten sonra Amerika Konsolosluğu sitesi üzerinden randevu işlemine geçmelisiniz. Son dönemde yaşadığımız Covid-19 Amerika vizesi alacaklar için yakın tarihe randevu günü bulamamışlardır. Seyahatinize uygun olacak tarihe randevu alabilirseniz, randevu bilgileri bulunan talimatları yazdırıp çıktısını almalısınız.

Ebeveynlerden herhangi biri Amerika vizesine sahip ise 14 yaşın altındakiler evraklarını kargo ile Amerika Konsolosluğu’na gönderdikleri taktirde 1 hafta, 10 gün içinde vizelerini alabilmektedir. Aynı şekilde daha önce Amerika vizesi almış olan 80 yaşın üstünde olan yaşlılar yine Amerika vizesi randevusu olmadan vizelerini alabilirler.

En hızlı şekilde Amerika vize başvurunuzu yapmak ve randevunuzu almak için hazırlamanız gereken evrak listelerini mail olarak almak için size en yakın şubemizi arayıp, Amerika vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

Amerika vizesi covid-19  nedeniyle  neler değiştiği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız  02129700502 numaramızdan arayarak vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

Amerika vizesi covid-19

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI