Amerika Hakkında Sorular & Yorumlar

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A.O. 28/03/17, 13:47
Merhaba Green kart için başvuruda bulunmuştum. Çekilişte kazandığımı belirten ve bundan sonraki aşamalarda ne yapmam gerektiğini belirten bir e-mail aldım. Bu e-mail in sahte olup olmadığını anlamak için ne yapmalıyım? Ya da e-mail ile bildirim yapıldığı için bunu'' sahte ''olarak mı kabul etmeliyim? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
A. Tokcan 26/01/17, 15:08
Merhaba, Amerika için B1-B2 vizem var ve Amerika'ya birçok kez girip çıktım ve annemin Green Card'ı var. Ben de Green Card çıkarabilir miyim annemin üzerinden? Detaylı bir bilgi vermenizi rica ediyorum teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
G. A. 25/01/17, 15:57
Merhaba, Ben Amerika'ya sığınma talebinde bulunmak istiyorum. Oraya yerleşip hem çalışmak hem de dil eğitimi görmek istiyorum. Sizler bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
B. K. 25/01/17, 13:48
MÜLAKAT'DA NE TÜR SORULAR SORULUYOR...
Ö. Ö. 24/01/17, 20:47
İyi günler
C1 D vizem var 5 yıllık 3.uzatma için konsolosluktan randevu alırken kuryeye ver dediler kuryeyle gönderdim sonra geri gönderip randevu almanız gerek dediler?
Aynı zamanda B1 - B2 vizemde var ve en son gittiğimde 10 ay kaldım ama resmi olarak 6 ayı bir daha uzattım 12 ay kalma süresine çevirdim.Acaba beni bu yüzden mi çağırdılar ?
C1-D vizemin uzatılması tehlikeye girer mi?
sıkıntılı bir durum mudur ? Cevabınızı bekliyecem .Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Ç. Özkan 23/01/17, 15:02
Merhaba, Amerika'da bir şirket kurarak, hali hazırda Amerika'da işleyen bir şirkete ortak olmak istiyoruz. Yapmayı düşündüğümüz yatırım tutarı yaklaşık 100.000 Dolar. Bu yatırım ile ailemizi de oraya götürüp yaşayabiliyor muyuz? Oğlumu okula yazdırabiliyor muyum? 2 ortaklı bir şirket olarak, bir firmaya %50 ortak olabiliyor muyuz? Sanırım sorular yazma ile bitmez. Siz tüm bu operasyonları yürütüyor musunuz? Bu işin danışmanlık tarafı için, sizin ile anlaşır isek, ödememiz gereken ücret nedir? Eğer çalışmaya karar verir isek, diğer operasyonlar için ödememiz gereken ücret nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
S. B. 22/01/17, 20:48
Merhaba 2 kere 10 yıllık vize almıştım-verilmişti şimdi vize mi yenilemek istiyorum bir yerde okumuştum 2. Vizelerden sonra istenen vizelere konsolosluğa gitmeden de müracat edilip alınabiliyormuş diye acaba doğruluk derecesi nedir diye öğrenmek istedim yoksa yine normal prosedürler ile müracat edeceğim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
T. Hurramov 22/01/17, 00:18
Merhabalar. Ben Türkmenistan uyrukluyum. İstanbul'da ikamet ediyorum oturma izinli. Evliyim iki çocuğum var 4-6 yaşlarında. İkisi de burada okuyorlar öğrenciler. New Jersey'de ikamet eden tanıdık kardeşim var. Bana davetiye gönderecek. Bazı evraklarım var hesapta sıkıntı yok işlem aktif durumda bildiğim kadarıyla son 3-4 ayda işlem görmüş olması gerekiyor hazır. Yorumları takip ediyorum okuduğum kadarıyla konsolosluk senin geri döneceğine inanmalı bazen 4*4 lük evraklar bile işe yaramıyormuş. Sorum şu olacak; acaba çocukların öğrenci belgeleri ile vize almam mümkün müdür? Çünkü evlat her türlü varlıktan daha değerli yani mecburen geri döneceğim. Bu yeterli olacak mı mülakatı geçmeme? Veya tanıdıkların bana sponsor olması geri gelecek diye bir vekalet olması işe yarar mı? Mülakatı geçmek ve vizemi alabilmem için ne yapmalıyım? Lütfen yardım eder misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. soylu 20/01/17, 15:04
ABD ye gitmek için turist olarak başvuru yaptım bodrolu çalışan olarak iki gün önce randevum vardı ama vize alamadım ne yapmalıyım tekrar başvuru ne zaman yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim iyi günler...
Cevabı Görüntüle
F. NUR GELEBEK 18/01/17, 10:02
Merhabalar, öğretmenim bir devlet kurumunda çalışıyorum. Eşim denizci gemilerde çalışıyor. Birkaç aylığına ücretsiz izne ayrılıp eşimin yanına gemiye gitmek istiyorum. Gemi Amerika ve Güney Amerika hattında limanlara giriyor, bu sebeple eşimin şirketi Amerika vizesi almamı istiyor. Gemide çalışan olarak değil yolcu olarak bulunacağım söylendi. Hangi evrakları hazırlayacağımı bilmiyorum.Vize işlemlerinde hangi Tip vize başvurusu yapmam gerekiyor. Bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. P. 17/01/17, 19:08
İyi günler
ABD'ye D (gemi adamı) vizesi ile giriş çıkış yapmıştım. D vizesi 26 Aralık 2017'de bitecek. Ağustos 2017 tarihinde Turist vizesi ile ailemle birlikte ziyaret etmeyi planlıyorum. Turistik vize için başvurmam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
E. Aslaner 17/01/17, 16:02
Merhaba, Hi,
I got a B1/B2 visa last year (2016-2026). I am graduating from my university this semester (bachelor), and I am going for an internship at UNRWA (UN branch) in New York for 6 months (feb 5-august5) and it is nonpaid. Should I get additional visa in this case? Since this is an emergency, I appreciate your feedback ASAP please, thank you.
Cevabı Görüntüle
A. Ak 17/01/17, 12:58
Merhaba greencardlıyım fakat eşim doğumu Türkiye'de içindeyken yaptı şimdi çocuğuma vize başvurusu yaparken göçmen olmayan vize türünden mi yoksa göçmen vize türünden mi başvuru yapacağız?
Cevabı Görüntüle
K. Karagoz 16/01/17, 18:01
5 yaşındaki oğlum ve 9 aylık kızım için Amerika vizesine başvurmak istiyorum. Benim ve eşimin amerikan vizeleri var. Çocuklarımın, kendilerinin gelmesi gerekiyor mu mülakata? Formları onlar adına ben mi dolduracağım ve ben mi imzalayacağım? Formları onlar adına mı, kendi adıma mı dolduracağım? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
L. R. 13/01/17, 15:02
İyi günler, İzmir'de doğmuş ve İzmir'de yaşayan , İTALYAN ve T.C. vatandaşlığına sahip emekli bir bayanım.
Daha önce İtalyan pasaportumla alınmış 10 yıllık vizem 10 Eylül 2016'da sona ermiş. Boston'da ailesiyle yaşayan evli kızımı zaman zaman ziyaret etmek ve birkaç ay onunla kalmak üzere yine İtalyan pasaportuma 10 yıllık bir vize talep etmekteyim. Ne tür işlem yapmam gerektiğini lütfen bildirmenizi rica ederim. Saygılarımla...