Amerika Hakkında Sorular & Yorumlar

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika vizesi
A. Çayır 29/11/19, 13:00

Amerika vizesi için bilgi rica ediyorum. Nasıl yaparız, kaç günde biter?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vize Ücreti
A. Burak Koca 02/12/19, 12:14

Merhaba, Amerika vize ücreti için sorum olacaktı. Ücretler için bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vize Reddi
M. Yılmaz 04/03/20, 23:38

Merhaba,
Geçtiğimiz Temmuz ayında turist vizesine başvurup Amerika vize reddi aldım. Önümüzdeki ay içinde tekrar başvurmayı düşünüyorum. Tekrar vize başvurusunda bulunsam yine mi red alırım? Ayrıca benim görüşmeye gitmeden vize almam bu durumda mümkün olur mu? Başvuruyu benim adıma Vize Merkezi olarak siz yapabiliyor musunuz? Ben konsoloslukta görüşmeye katılmak zorunda olur muyum yine? Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
F. Arkin 29/11/19, 13:39

Amerika vizesi için gerekli evraklar için bilgi rica ediyorum. Başvuru için neler gereklidir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Nasıl Alınır?
S.E. 18/06/18, 22:49

Merhabalar, yaklaşık 15 yıldır iş hayatındayım ve sürekli olarak hem işim gereği hem de turistik olarak seyahatlerde bulunuyorum. Mimarım ve hem kendime ait bir şirketim var hem de freelance çalıştığım firmalar var. Daha önce çalıştığım bir vize danışmanlık firması vardı fakat son vizemde yapılan hatadan dolayı vize başvurum olumsuz sonuçlandı. Daha önce Amerika vizesi almamıştım. Amerika vizesi nasıl alınır? Ne kadar zor bir süreci olduğunu biliyorum. Araştırma yaparken sizin firmanız ile karşılaştım. Profesyonel bir destek olarak sizden hizmet almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi İstanbul
S. CEYLAN 03/06/20, 12:19

Merhabalar eşimin annesi Amerikalı biriyle evli ve orada yasamakta. Biz de eşim ben ve 5 yasındaki oğlumuz sonbaharda kendilerini ziyarete gitmek istiyoruz. Gittiğimizde onlarda kalacağız davetiye gönderecekler. Fakat sormak istediğim bazı şeyler var. Eşimin annesi çalışmıyor. Bu sorun yaratır mı? Ayrıca davetiye nasıl olmalı? Herhangi bir yerden onaylatılması gerekiyor mu? Onların da pek bilgisi yok. Bir de Amerika vizesi İstanbul Konsolosluğu’ndan mı başvuru yapılıyor? Vize sürecimizle ilgili uzman birinden destek almak istedik. Araştırdığım kadar da en deneyimli vize şirketi sizsiniz. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika'da Oturum Vizesi
P. Dilşeker 24/04/20, 00:07

Merhabalar bir bilgi danışmak istiyorum. Benim 10 yıllık Amerika vizem var. 2019 Aralık ayında Amerika’ya geldim. 6 aylık oturum verdiler. Oturumun dolmasına 1 ay kaldı. Amerika'da oturum vizesi süresini uzatmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Yeşil Kağıt
S. Pakcan 21/04/20, 16:16

Ben üniversite 2. Sınıf öğrencisiyim. Okul ile birlikte yaz kampı için kısa süreli bir Amerika ziyaretimiz olacaktı. Okul öğretmenimiz bizim için tüm başvuru sürecini yönetti. Konsolosluğa ekip olarak gittik. Grup olarak içeri kabul edildik. Ama konsolosluk yetkilisi benimle beraber 4 arkadaşımıza yeşil kağıt verdi. Bu ne anlama geliyor. Bize görüşmede transkript belgenizi görebilir miyim dediğinde ben ve diğer 3 arkadaşım transkript belgelerimizi getirmediğimiz için kendilerine sunamadık. Neden böyle oldu? Amerika vizesi yeşil kağıt ne demek?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Sarı Kağıt
H. Tatlı 21/04/20, 15:57

İyi günler, ben firma sahibi bir insanım. Amerika ile büyük ticaretlerim de var. Amerika vizesi için konsolosluğa görüşmeye gittim. Daha önce birçok kez Amerika’ya seyahat etmeme rağmen pasaportumu geri verip sarı bir kâğıt verdiler. Daha sonra bana mail atacaklarını söylediler. Bu ne anlama geliyor? Mailimde hata varsa ya da bana gönderilen mail gelmezse ne yapmam gerekir ? Acilen durumumun çözülmesi gerekiyor. Keşke işlemlerimi uzman bir vize danışmanlığı alarak yapsaydım. Bu kadar önemli bir vizede nasıl ben böyle bir hata yaparım? Lütfen bana yardımcı olunuz. Amerika vizesi sarı kağıt süreci hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Mavi Kağıt
G. Candaş 21/04/20, 15:33

Merhabalar, ben Ocak ayında Amerika vize başvurusunda bulundum. Her şey çok güzel geçti ve vizemin onaylandığına dair beyaz bir kâğıt aldım. 3 gün sonra pasaportumun PTT adresine geldiğine yönelik SMS aldım. PTT’ye gidince pasaportumun yanında mavi bir kâğıt olduğunu vizemin basılmadığını gördüm. Vizem ret mi oldu? Şimdi ne yapacağım. Bu konuda destek oluyor musunuz? Amerika vizesi mavi kağıt nedir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Konsolosluğu Noter Hizmetleri
S. Ceyhan 21/04/20, 14:10

Merhabalar ben ABD’de bir ev satın almak istiyorum. Ama Amerika turistik vizem yok. Amerika’da ev satan bir firma ile görüştüm. Onlar tüm işlemleri konsolosluğun içinde bulunan noter tarafından yapılabildiğini söyledi ama tam olarak emin olmak istiyorum. Konsolosluk içerisinde bir noter hizmeti var mı? Ben bu noterden nasıl randevu alabilirim? Amerika Konsolosluğu noter hizmetleri için neler yapılmaktadır? Bu işlemler için bir ödeme yapılıyor mu?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerikan Pasaportu Yenileme
G. Tallman 21/04/20, 13:48

Merhabalar hem Amerika hem de Türk vatandaşıyım. Son iki yıldır Türkiye’deyim. Yurtdışına çıkmak istediğimde pasaportumun bittiğini fark ettim. Pasaportumu nasıl yenileyebilirim? Amerikan Pasaportu yenileme işlemleri konsolosluktan mı yapılıyor ? Evraklar ve randevu konusunda siz yardımcı olabilir misiniz? Tüm evraklarım burada var mı bilmiyorum. Eksik varsa Amerika’dan istemem gerekiyor. Ücreti önemli değil pasaportumun yenilenmesi konusunda bana destek olun yeterli.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bebeğim için Amerikan Pasaport
J. Patrick 20/04/20, 19:36

Ben John Amerika vatandaşıyım. Eşim Türk vatandaşıdır. 5 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Bir oğlumuz oldu. Yazın tatil amaçlı Amerika’ya gideceğiz. Oğluma Amerika pasaportu almak istiyorum. Ama daha doğumunu konsolosluğa bildiremedim. Bu süreç hakkında bilginiz var mı? Konsolosluğu birkaç kere aradım ama kimseye ulaşamadım. Türk hastanesinden alınmış bir doğum belgem ve TC kimlik kartı var. Konsolosluğa gitsem direk işlem yaparlar mı? Türkiye’de doğan bebeğim için Amerikan Pasaportu nasıl çıkartabilirim? Yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika çocuk üzerinden Green Card
M. Engin 20/04/20, 18:54

Merhabalar, ben 60 yaşındayım. Eşim ve ben ikimiz de emekliyiz. 1 kızımız var. 23 yaşında ve şu an Amerika’da. Kendisi üniversiteden yeni mezun oldu. Biz de artık eşimizle kızımızın yanına gitmek ve Amerika’ya yerleşmek istiyoruz. Bu sene kendine ev alacak ve staj yaptığı firma ile tam zamanlı olarak çalışmaya başlıyor. Zaten eşim kızımızı Amerika’da doğurmuştu. Aleyna zaten Amerika vatandaşı. Doğum esnasında hiçbir yardım almadık ve şu an bir sorunumuz yok. İkimizin de 30 yıldır Amerika turist vizemiz var. Amerika çocuk üzerinden Green Card alınır mı?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika kardeş üzerinden Green card
H. Buyrak 20/04/20, 14:33

İyi günler büyük ablam 25 yaşında annem onu Amerika’da doğurduğu için doğum yoluyla kendisi Amerika vatandaşıdır. Üniversite okumak için Amerika’ya gitti ve 2 sene önce üniversiteden mezun oldu. Şu an orada güzel bir firmada mühendis olarak çalışmaya başladı. Ben 16 yaşındayım. Bende ablamın yanına gidebilir miyim? Üniversiteyi orada okumak istiyorum. Ablam üzerinden bunu yapabilir miyim? Ya da vize mi almam gerekiyor? Ne yapacağımı bilmiyorum. Amerika kardeş üzerinden Green card alınıyor mu alınıyorsa ben ne yapmalıyım? Bu konuda Vize Merkezi bana yardımcı olabiliyor mu?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x