Amerika Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Amerika Vize İşlemleri Altunizade E. İşler 25/09/21, 16:10
Daha önce schengen vize başvurumu sizin aracılığınız ile gerçekleştirdim şimdi Amerika vize başvurusuna ihtiyacım olacak bu başvurum içinde yardımcı olabiliyor musunuz Amerika Vize İşlemleri Altunizade ofisiniz ile yürütmek isterim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Anadolu Yakası Amerika Vizesi n. mert söz 23/09/21, 16:48
Anadolu Yakası Amerika vizesi başvuru gerçekleştirmek için internetten araştırma yaparken sizin danışmanlık merkezi ile karşılaştım, öncelikle turistik vize başvuru ücreti sizin hizmet ücretiniz dahil ne kadar olmaktadır vize evrakları standart mıdır devlet memuruyum evrak listeleri nelerdir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Altunizade Amerika vizesi M. Kemal 03/09/21, 09:38
Turistik vize başvuruları için sizden danışmanlık hizmetleri alabiliyor muyuz? Altunizade Amerika vizesi için bana daha yakın oluyor istenilen evrakları hazırlayarak birkaç gün içerisinde size getirebilirim. Çok uluslu bir firmada 7 yıldır çalışmaktayım. Daha önce 2 tane schengen vizesi almıştım vize ücreti dahil gerekli olan belgeler hakkında bilgi rica ederim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Aile Ziyareti Vizesi A.M. 03/05/21, 18:55
Merhaba,
Amerika aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Amerika’ya anne ve babamı ziyaret etmek için gideceğim. Amerika’daki ailem Amerika vatandaşıdır. Üniversite öğrencisiyim, aynı zamanda şirkette çalışıyorum. Daha önce yurtdışına hiç gitmedim. Tecrübem olmadığı için sizin danışmanlığınızda başvurumu yapmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Üniversite Eğitim Vizesi B.Ö. 07/02/21, 15:55
Merhabalar, Marmara üniversitesinde okuyorum ve okulumdaki bir program ile son seneyi Amerika'da okuyacağım. Sorum, konsolosluk sitesinde Covid-19 sebebiyle f-1 vizeleri için başvuru süresinin durdurulduğu ve acil başvuru yapmak için bir neden olmadığı yazıyor. Amerika Üniversite Eğitim vizesi alacağım, daha okula kabulüm gelmedi ancak okulların yaptığı anlaşma dolayısıyla yüzde 99 kabul alacağım. Acil başvuru yaparak 9 Ağustos okulun başlama tarihinden önceye randevu alabilmek mümkün olur mu sizce?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Amerika Vize M.G. 29/01/21, 16:48
Merhabalar, Amerika vize başvurusu yapmak için hangi şartları yerine getirmem gerekiyor? Amerika Konsolosluğu vize onayı hangi kriterlere göre vermektedir? Konsolosluğa vereceğim evrakların İngilizce olması gerekiyor mu? 12 yıldır özel bir şirkette yöneticilik yapıyorum. Turistik amaçlı Amerika’ya gitmek istiyorum. Hazırlamam gereken evraklar konusunda bilgi verebilir misiniz? Vize başvurusu için randevu günü gelmeme gerek olmadan siz halledebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Covid-19 E. Arslan 28/01/21, 00:43
Merhabalar, 4 kişi olarak ailecek Amerika'ya gitmemiz gerekiyor fakat pandemi sürecinde vize başvurusu yapılıp yapılmadığını çözemedim. Şu an Amerika vizesi covid-19 sebebiyle başvuru yapılabiliyor mu?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum H-2B Amerika Geçici Çalışma Vizesi R.A. 28/12/20, 19:49
Merhabalar, ben ve en yakın arkadaşım yıllardır çalışmak için Amerika’ya gitmek istiyoruz. İkimiz de orta seviye İngilizce biliyoruz. Yaşlarımız 18 ben 2 yıllık bir üniversite okuyorum ama Work and Travel ve Erasmus'un bizim için bir seçenek olmadığının farkındayız. Green card’a her elimizdeki fırsatta başvuracağız zaten ama çıkması çok düşük bir şans ve biz gitmeye kararlı bir şekilde her yolu değerlendireceğiz. Aranızda bilenler varsa H2-B Amerika geçici çalışma vizesi ve benzeri vizeleri bana açıklarsanız çok mutlu olurum ve ya bildiğiniz herhangi bir yol var ise anlatırsanız çok iyi olur teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Reddi 2021 K.R. 23/12/20, 15:37
Merhabalar, Amerika vizesi reddi 2021 yılında yeni başvuru yapmama engel olur mu? Amerika Konsolosluğu vize memuru neden başvurumu onaylamadığını söylemedi. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Amerika vize başvurum acaba neden ret edilmiştir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Kaç Para? S.S. 23/12/20, 12:54
Merhabalar,
Amerika vizesi kaç para? Amerika Konsolosluğu’na yapılacak vize ödemesini nereye yapmam gerekiyor? Amerika Konsolosluğu’na yapacağım ödemenin dışında ekstra bir ödeme yapmam gerekiyor mu? Sizinle çalıştığımız takdirde siz ne kadar danışmanlık ücreti alıyorsunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021? A.K. 23/12/20, 11:28
Merhabalar, Amerika’daki Harvard Üniversitesi’nden kabul aldım. I20 belgem geldi. Amerika vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında değişiklik olur mu? Babam 25 yıldır Türkiye’de çok tanınan bir firmanın sahibi. Benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Bu konuda siz bize yardımcı oluyor musunuz? Birçok firmayı araştırdım ama en doğru ve geniş bilgiyi sizin siteniz verdiği için sizinle çalışmak istiyorum. Gerekli evrak listesini mail adresime gönderir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Nasıl Alınır 2021? R.L. 23/12/20, 10:32
Merhabalar, Amerika vizesi nasıl alınır 2021 yılında değişiklik oldu mu? Amerika’ya turistik amaçlı gitmek istiyorum. Amerika’da annem, babam yaşıyor. Onlardan davetiye almam gerekiyor mu? 5 yıldır uluslararası bir firmada çalışıyorum. Şirketimden Amerika Konsolosluğuna sunmam gereken evrakları aldım. Seyahat sürem 10 gün Bankamda bu yapacağım seyahat için ne kadar bakiye olması gerekiyor? Türkiye’de yaptırım sebebiyle Amerika Konsolosluğu kapatılırsa başka bir ülkeden başvuru yapabilir miyiz? Başvuru için danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Amerika Vize Randevusu 2021 O.L. 22/12/20, 17:26
Merhabalar, Amerika vize randevusu 2021 yılında bulabilecek miyiz? Covid 19 salgını sebebiyle randevular kapalı olduğu söyleniyor. Amerika’ya ticari vize alıp şirketlerle görüşme yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Sağlık Turizmi Vizesi M.E 22/12/20, 16:17
Merhaba, size bir kaç soru sormak isterim, şimdiden cevabınız için teşekkür ederim! İsmim Mehmet, çifte vatandaşlığım bulunmaktadır, Türkiye ve Moldova (Türkiye sonradan kazanıldı). 2016 Yılında Moldova pasaportu ile vize aldım, 3 ay tek girişlik ( New York, Genius Olypiada katılmak için aldım, öğrenciydim.) Su an tekrar vize almak istiyorum, İstanbul’da yaşıyorum Sigortalı çalışıyorum yaklaşık olarak 1.5 sene. Amerika da Mart ve Nisan aylarında(2021) olacak Estetik kongrelerine katılmak istiyorum ( Amerika Sağlık Turizmi vizesi için ana konumuz estetik ve saç ekimidir).

Sormak istediklerim:

1. İnternette yaptığım bir kaç araştırma sonucunda şu an Amerika Konsoloslukları Pandemi sürecinde daha az bir kişi sayısı ile çalıştıkları için randevu tarihleri 2022 bulmaktadır. Kongreler ele alırsak daha erken o tarihlere randevu alma şansım var mı?

2. Daha önce Moldova pasaportu ile vize aldım. Hiç bir sorun ve gecikme olmadan geri döndüm. Sorun şu ki Moldova’da göç eden insan sayısı çok yüksek bu yüzden vize vermeye pek sıcak bakılmıyor (arkadaşlarımın çoğu ret aldı Moldova’da) böyle bir sorunla karşılaşabilir miyim? Hangi pasaportumla başvurmak daha mantıklı olur?

3.Ekstra olarak benim burada bağlılığımı gösterecek ne tür belgeler gerek? Şirketim tarafından bütün gereken belgeler verilecek (Vergi levhası, İmza sirküleri vb.) Benim de elimde olan, Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vize Başvurusu 2021 L.L. 21/12/20, 17:49
Merhabalar, Amerika vize başvurusu 2021 yılında farklılık oldu mu? Amerika’ya abimleri ziyaret etmek için gitmek istiyorum. Davetiyem geldi. 2020 yılında Covid 19 salgını nedeniyle çok ileri tarihlere randevu veriyordu. 2021 yılında devam eder mi? Türkiye’de şirkette çalışıyorum. Hazırlamam gereken evraklar konusunda bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle