Amerika Hakkında Sorular & Yorumlar

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
H.I.B. 28/03/18, 08:54
Merhaba, biz 2 yıl önce balayı tatilini geçirmek için ABD vizesine başvurduk ancak eşim daha önce yurt dışına çıkmadığı için benim de form bilgilerim eksik doldurulduğu (yanlış firma seçimi) için ret cevabı aldık. Talihsizlik ile 20 gün sonra 2. kez başvurduk onlar da bu kısa sürede bir şey değişmeyeceğini belirterek ret cevabı verdiler. Bu sefer ABD'de yapılacak bir kongrede sözel sunum yapmak için davetiye mektubu aldık. Bu iki yıl içinde 3 kez Schengen vizesi alarak 5 ülke gezdik. Tekrar başvuru yapmak istiyoruz ancak bu seferki tek dezavantajımız eşim 3 ay önce 5 yıl çalıştığı hastaneden ayrılarak benim şirketimde çalışmaya başladı. Bu bir problem yaratır mı? Yapmamız gereken herhangi bir şey var mıdır?
Cevabı Görüntüle
C.A. 22/03/18, 10:40
Merhaba bu ay içinde Amerika öğrenci vizesi için yaptığım başvuru reddedildi. 1 yıllık sigortalı çalışanım aynı evraklarla tekrar başvuru yaptım fakat öncesinde Schengen vizesi alıp bir kaç ülke giriş çıkış yapmamın bir faydası olur mu?
Cevabı Görüntüle
O. 21/03/18, 16:13
İyi günler,
Amerika M1 öğrenci vizesi ile eğitim gördüğümüz aynı dönemde çalışma imkanımız var mıdır?
Cevabı Görüntüle
D. Ay 06/03/18, 09:55
Amerika vizesine sahip olan anne babanın 0-2 yaş aralığındaki pasaportu olan çocuğunu seyahatte yanında götürmek için ne yapması gerekir. Bilgilendirme yaparsanız çok seviniriz.
Cevabı Görüntüle
A. Y. 02/03/18, 15:49
Merhaba,
2012 yılında standart pasaportum vardı ve 10 yıllık Amerikan vizesi almıştım. Şimdi yeşil pasaport almaya hak kazandım.
Soru 1) eski pasaporttaki vize hala geçerli olur mu? Sıfırdan vizeye başvurmam gerekirse Ocak 2019'u mu beklemem gerekiyor yoksa geçerli vizelere düzeltme beklemeden yapılabiliyor mu??
Soru 2) bu arada evlendiğim için soyadım değişti, vizemde eski soyadım yazıyor, bu sorun olur mu?
Soru 3) eşimin de 10 yıllık geçerli Amerikan vizesi var. 2 yaşında ve 3 aylık iki bebeğimiz için vize almak istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Çocukların da konsolosluğa gitmesi gerekiyor mu?
Çok teşekkürler
Cevabı Görüntüle
K. B. 02/03/18, 12:56
Eşimin pasaportu evlilik sonrası soyadı değişikliği nedeniyle yenilendi. Eski pasaportunda eski soyadıyla 2024 tarihine geçerli olan ABD vizesiyle seyahat etmesinde bir sorun yok değil mi? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
O. O. 23/02/18, 11:00
Merhaba,
Eylül ayı gibi bir arkadaşımın düğünü için amerikaya (new york) gitmeyi düşünüyorum ama vize başvurusu için en erken 3 ay öncesinden yani temmuz gibi başvurabileceğime ilişkin bir yazı okudum fakat amerika konsolosluğunun resmi sitesinde böyle bir bilgi bulamadım. en erken 3 ay önce başvurma zorunluluğu var mıdır? varsa nedeni nedir yardımcı olur musunuz?
Ayrıca arkadaşım halihazırda evlendi, düğünü eylülde olacak ve ailesi ile beraber gideceğiz. özellikle ailesine ve bana bir davet yazısı hazırlamaları gerekir mi? gerekirse içeriği ne olmalıdır?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Cevabı Görüntüle
S. ayyıldız 22/02/18, 21:02
Benim Bulgaristan pasaportum var Türk pasaportunu zaman sıkıntısından dolayı cıkaramadım. Amerika vizesine başvururken bu pasaport ile başvurursam yani Türk pasaportu cıkarmaz isem farklı bir mevzuat işletilir mi? Başvuru aşamasında bana avantaj sağlar mı sağlamaz mı? Bulgaristan vatandaşlığımı belirttiğim zaman başka evrak veya işlem sırası yaparlar mı o açıdan soruyorum. Türkiye'de oturuyorum yılda bir iki defa gidiyorum Bulgaristan'a yani giriş çıkışım mevcut... Yardımcı olursanız dönüş yaparsanız çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
İ.Z. 22/02/18, 00:19
Merhaba,
2010 yılında almış olduğum amerika vizesi 10 yıllıktı fakat pasaportun süresi dolduğu için yeni pasaport aldım. Eski pasaportumda bulunan vize geçerliliğini korumakta mıdır ? Vizeyi kullanmak için ne yapmalıyım?
Geri dönüşlerinizi bekliyorum.
Saygılar
Cevabı Görüntüle
C. D. 13/02/18, 12:20
Merhaba denizciyim. Gemiye katılıcam ama vizem 7. Ayda bitiyor. Bu durumda gemideyken vizem biterse Amerika limanına ugrarsam ne olur?
Cevabı Görüntüle
B. B. 12/02/18, 23:26
Merhaba,

Ben 1 Nisan -30 Haziran tarihleri arasında İsviçre'de olacağım. Fakat Mayıs ayında Amerika'da bir konferansa davetliyim. Pasaportum yeşil olduğu için İsviçre'ye direkt giriş yapıyorum fakat Amerika vizesini İsviçre'deyken alabilmem mümkün müdür?

İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
Ç. A. 25/01/18, 09:55
Sayın yetkili,

2015 yılında almış olduğum ve halen 8 yıl geçerliliği olan Amerika vizem var. Fakat evlilikten kaynaklı soyadı değişiminden dolayı pasaportumu değiştireceğim. Bu durumda eski vize mi yeni pasaporta taşıyabilir miyim ? Yoksa her iki pasaportu da yanımda mı taşımak zorundayım.
Cevabı Görüntüle
T. T. 03/01/18, 17:57
Amerikan vizemin olduğu pasaport yıkandı ve ve tahrip oldu. Amerika vizesini yeni pasaportuma alabilir miyim ? Veya yeniden DS 160 doldurup vize başvurusu mu yapacağım ?

Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
P. Ü. 02/01/18, 14:50
Sayın Yetkili,
Amerika'da master yapan oğlumun yanına ziyaret amaçlı gitmek için vize almak istiyoruz. Aile vizesinin avantajları nelerdir? Aile vizesi başvurusu yaptığımızda görüşmeye tüm aile bireyleri aynı anda mı gidecek eşim başka ildeki konsolosluğa görüşmeye gidebilir mi? Aile vizesi aldığımızda aynı tarihte tüm ailenin mi seyahat etmesi gerekiyor. Farklı tarihlerde tek tek seyahat edebilir miyiz? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M. A. Ö. 30/12/17, 20:55
1996 yılında Green Card çıkmıştı. Bundan önce de süresiz vizemiz vardı. 2006 yılında kartın süresi doldu. Biz Amerika'ya yerleşemedik. Şimdi ben 65 eşim 62 yaşındayız. Amerikayı enine, boyuna çok kez gezdik. Şimdi tekrar görmek ve gezmek istiyoruz. Bu durum her hangi bir sorun teşkil eder mi acaba?
Telefon