Amerika Hakkında Sorular & Yorumlar

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
F. A. 20/07/17, 11:06
14 Kasım 2017 tarihine kadar Vizem var ( 10 yıllık ) 19 - 26 Ekim Amerika seyahatim var , Vizenin 20 Gün geçerliliği kalmış olması girişte sorun yaratır mı ?
Cevabı Görüntüle
M. K. 18/07/17, 14:07
HEM TÜRK HEMDE BULGAR VATANDAŞIYIM. BULGAR PASAPORTU İLE TÜRKİYE'DEN AMERİKA TURİSTİK VİZESİ ALABİLİR MİYİM?TEŞEKKÜRLER.
Cevabı Görüntüle
F. Ç. 11/07/17, 15:55
ABD'de kazandığım bursu vize başvurum sırasında finansal güvence olarak gösterebilir miyim? Yoksa yine belli bir miktar para göstermem gerekir mi?
Cevabı Görüntüle
A. Ö. 07/07/17, 15:50
merhaba geçen sene eşimle birlikte abd vizesi için başvurduk konsolosluktaki görusmede görevli size şuan vize veremiyorum isterseniz tekrar başvurabilirsiniz dedi başvurduğumuzda eşim daha önce hiç yurt dışına çıkmamıştı benimde fransa ve hollanda vizelerim vardı şuan benim 1 yıllık hollanda vizem var eşim de ramazan bayramı için hollanda vizesi almıştık gittik geldik eşim 7 yıldır aynı bankada çalışıyor benimde antika ustune sahıs firmam var geçen sene kurdum eşimin ustune 2 tane araç ve babasından kalan birçok tapu var şuan kış tatili için mıamı ye gitmek istiyoruz vize için başvursak daha önce red oldugu için sorun yaşar mıyız?
Cevabı Görüntüle
E. B. 07/07/17, 15:45
Merhaba, annem ziyaret amaçlı Los Angeles'a yanıma gelmek istiyor. Kendisi emekli öğretmen yeşil pasaportu yok. Vize başvurusunu en kolay şekilde nasıl yapabilir.Aile ziyareti vize işlemleri olarak mı evraklarını toplaması gerekmektedir? Geri dönüşlerinizi bekler, iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
A. O. 04/07/17, 15:01
On yıllık Amerika vizem var ve bu İki ay sonra doluyor. Vize süresi dolmadan posta yoluyla vizemi yenilemek istiyorum. Ne yapmam ve hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor.
Cevabı Görüntüle
S. Y. 03/07/17, 19:06
Merhaba,
10 Amerika vizemin dolmasına 6 ay kaldı. Vize yenilemesini konsolosluğa gitmeden posta yolu ile yapabilirmiyim. İlginize şimdidien teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
G. kara 03/07/17, 11:48
Arubaya seyahat planım var ama uçuşlar Amerika üzerinden yapılıyor bunun için Amerika'dan vize almalı mıyım
Cevabı Görüntüle
E.K. 03/07/17, 02:15
Merhaba,
Ben Amerika için turist vizesi almak istiyorum ancak 1 ay önce üniversiteden mezun oldum. Geldiğimde işe başlayacağım bunu bir şekilde belgelemem gerekir mi? Orada kalma amacım olmadığını nasıl gösterebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
D. 02/07/17, 10:56
Merhaba. Aktif i20 ve sevis sahibiyim ve su an Turkiye'deyim. Vizem 27 temmuzda doluyor. Tekrar vizemi uzattirmama gerek var mi yoksa gecerli i20 ile giris yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
S. S. 29/06/17, 03:38
Merhabalar;
Eşimle birlikte Amerika'ya göç edip bundan sonraki iş ve sosyal yaşamımızı orada devam ettirmek bir düşüncemiz var. Burada çok çalışanlı bir kahvecide işletme müdürlüğü yapmaktayım.Araştırmalarımda bana en uygun olan Amerikan vizesinin E2 olduğunu anladım. 100.000 dolar kadar nakit ve adıma kayıtlı mülküm var. Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde oturan Türk arkadaşlarla da irtibat halindeyim. Ancak orada lisan eksikliği sebebiyle mesleğimi yapabileceğimi sanmıyorum. Sermayem çerçevesinde kurabileceğim yada ortak olabileceğim bir iş sektörü araştırmasındayım. Gerek yasal prosedürler gerekse iş olanakları konusunda yardım ve görüşlerinize ihtiyaç duymaktayım. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
B. Ç. 28/06/17, 16:58
Merhaba,

Geçmişte 2 kere work and travel programına katıldım. Şu anda hala öğrenciyim ve turistik vize almak istiyorum. Geçmişteki work and travel deneyimlerim acaba bu vizeyi alma sürecinde olumsuz bir etki eder mi?

Ayrıca en önemlisi öğrenci olduğumdan dolayı bir sponsor göstermem gerekiyor sanırım ve bu sponsor 2.dereceden akraba olabilir mi? Sadece emekli maaşı olan annemi sponsor olarak göstermek yerine banka hesabı daha aktif kullanılan dedemi sponsor olarak göstermeyi düşünüyordum. Bu olumsuz bir durum yaratır mı? Yoksa annemi mi göstermeliyim?
Cevabı Görüntüle
A. T. 28/06/17, 16:25
Merhabalar
Ben 16 haziranda Amerika için vize başvurusunda bulundum.Dün evrakları incelerken Location where you ll be submitting your aplication kısmında İstanbul yazdığını farkettim. Fakat ben randevuyu alırken Ankara daha erken oldugu için Ankarayı seçmiştim.Sorum şuanki randevu tarihini kaybetmeden.Bu hatayı nasıl düzeltebilrim ?
Cevabı Görüntüle
I. B. 24/06/17, 18:21
Merhaba. 2012 yılında abd vizesi aldım. Bu sene pasaportumu yeniledim, ve 2 hafta sonra londra uçağı aktarmalı amerikaya gideceğim. Vizemin eski pasaportumda kalması Londra'da sorun çıkarabilir mi? Ya da başka bir yerde? 2 pasaportumla da seyahat edebilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
G. T. 21/06/17, 13:13
Merhaba. Ben Gözde Tokgöz Kanada için 4 yıllık turist vizem var. Temmuz ve ağustos aylarında kısa süreliğine gezmek amacıyla Amerikaya turist olarak gitmek istiyorum başvuru mu Kanadada mı yoksa Istanbulda mı yapmalıyım bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi Günler Dilerim