Amerika Turistik Vize B1-B2 Yenileme

Bilgi Sayfasına Dön
 • B. N 16 Eki 2023, 11:30
  Merhaba, Amerika turistik vize B1-B2 yenileme süresi hakkında bilgi alabilir miyiz? Eşim ile benim, 2022 yılının Ağustos ayında biten bir Amerika turistik vizemiz var, acaba bu vizeyi kullanmaya geç mi kaldık? Eğer yenileme hakkımız varsa nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir, bizi bilgilendirir misiniz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 16 Eki 2023, 11:31

  Merhaba tabi ki sizinle Amerika turistik vizesi B1- B2 yenileme süresi hakkında bilgilendirme paylaşacağız. Amerika turistik vizesi B1 ve B2 olmak üzere iki ana kategoride gelir. B1 vizesi iş amaçlı seyahatler için; B2 vizesi ise turistik ve ziyaret amaçlı seyahatler için kullanılır. Ancak, Amerika'ya seyahat etmek istiyorsanız, Amerika turistik vizesinin geçerlilik süresi konusunda dikkatli olmanız önemlidir. Cevabımızın içeriğinde Amerika turistik vize yenileme işlemi hakkında bilgi vererek, seyahat planlarınızı sorunsuz bir şekilde sürdürebilmenize yardımcı olacağız.

  Amerika turistik vizesi B1-B2 yenileme süresi vize tarihinizin bitiminden itibaren 48 aydır. Bu süre içerisinde yapılacak olan operasyon sonrası (DS formu doldurma ve evrakların hazırlığı) Amerikan konsolosluğuna posta yoluyla başvuru yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da Amerika vizesi aldığınız zamandaki şartları koruyor olmanız. Eğer şu anda soyadınız değişmiş ya da farklı bir ülke vatandaşlığına geçmiş iseniz başvuru esnasında sistem sizi mülakata yönlendirebilir.

  Süresi dolan vizenizin görseli başvuru için yeterlidir. Amerika vizenizin bulunduğu pasaport kayıp olsa dahi vize görseli ve yeni pasaportunuz ile başvuru yapabilirsiniz.

  Amerika Turistik Vize B1-B2 Yenileme İçin Evrak Listesi

  • Pasaport: Mevcut ve geçerli bir pasaport. Pasaportunuzun son kullanma tarihinin, Amerika'ya girişinizi takip eden altı ay süresince geçerli olması gerekmektedir.
  • Vize Başvuru Formu (DS-160): Vize başvuru formu olan DS-160 formu uzmanlarımız tarafından doldurulmaktadır. Bu form, sistemden elektronik olarak doldurur.
  • Mevcut Vize: Mevcut Amerika turistik vizesi B1-B2 örneği.
  • Varsa Eski Pasaportlar: Mevcut pasaportunuz dışında, daha önce kullanmış olduğunuz geçerli veya geçerliliği sona ermiş pasaportlarınızın görüntüleri gereklidir. Amerika'ya yapılmış önceki seyahatlerinizi göstermek için gerekebilir.
  • 5x5 Boyutlu Fotoğraf: Amerika'nın vize fotoğraf gereksinimlerine uygun biçimde hazırlanmış iki adet biyometrik fotoğraf.
  • Vize Başvuru Onay Sayfası: DS-160 formunu doldurduktan sonra alınan başvuru onay sayfası.

  Başvurunuzun başarılı olması için tüm bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulması önemlidir.

  Vize başvurusu işleminde zamanlamaya dikkat etmek de büyük bir önem taşır.

  Vize Merkezi ile Amerika turistik vize B1-B2 yenileme işlemi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Vize Merkezi ülke uzmanlarından danışmanlık sağlayarak başvurunuzu sorunsuzca tamamlayabilirsiniz. Vize Merkezi danışmanlarına +90 (212) 970 05 02 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp