İsviçre Hakkında Sorular & Yorumlar

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
a. karaman 23/01/17, 17:17
İsviçre'ye arkadaş ziyaretinde bulunmak istiyorum. İsviçre vizesi için gerekli belgelerde yer alan Davetiyem bir iki güne gelecek. Davetiyeyi gönderen kişi pasaport bilgilerini ve ziyaretin amacını detaylı bir şekilde yazacak davetiyeye yalnız 3 aylık daveti gönderen kişinin banka hesaplarını bilgisini göndermesi mecburi mi? Kendi ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi yazacak davetiyede İsviçreli arkadaş. En az 3 aylık banka dökümü göndermezse sıkıntı olur mu?
Cevabı Görüntüle
G. Ocak 14/12/16, 21:51
İsviçre'ye yapacağım turistik seyahat öncesi, İsviçre vizesi işlemlerine başlamadan önce size birkaç sorum olacak. Kuzey Kıbrıs'ta okuduğumdan dolayı pasaportumda KKTC pulu bulunmasının İsviçre vizesi almama engel teşkil eder mi ? Bundan dolayı İsviçre Konsolosluğu İsviçre vize başvuruma Red kararı verir mi? İsviçre vize başvuru yapmadan önce pasaportumu yenilemeli miyim?
Cevabı Görüntüle
t. doğançay 12/12/16, 23:08
Ailem ile birlikte Fransa'daki Megeve bölgesine gideceğim. Uçuşum Cenevre'ye olacak. Cenevre'de kalmadan direk Megeve bölgesine geçeceğim. Ben ve eşimde Fransa vizesi mevcut. Oğlumuza vize almamız gerekiyor. Fransa'dan vize almam mı gerekiyor? Yoksa ona İsviçre vizesi almak zorunda mıyım?
Cevabı Görüntüle
M. yasar 01/12/16, 18:04
Merhaba, İsvicrede ablam var, 2 yillik devlet memuruyum. 20 gün İsviçre'ye geziye gitmek istiyorum. Bu konuda izlemem gereken adımlar hakkında bilgi verir misiniz? İsviçre Aile ziyareti vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Sizin tarafınızdan danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Şahsen gelmeme gerek var mı? işlemleri siz takip edip benim yerime başvuruda bulunuyor musunuz? Seyahat sağlık sigortasını kurumunuz tarafından yapabilir miyim? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. Öncel 15/11/16, 12:17
Herhangi bir ülkeden aldığım geçerli Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapmam mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
m. cakar 14/11/16, 13:08
İsviçre’den davetiye çıkarırken neler yapmam lazım? İsviçre vizesi başvurusu için karşı tarafın hazırlaması gereken evrak listesi nelerdir?
Cevabı Görüntüle
N. Eşiyok 09/11/16, 14:27
İsviçre stajım için, İsviçre vizesi süreci hakkında bilgi edinmek istiyorum. İstanbul şubenizde yetkili kişilerle bir görüşme yapmak istiyorum. Bunun için öncesinde randevu almam gerekir mi? Yoksa doğrudan çalışma saatleriniz içinde gelip bilgi alabilmem mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
G. Yildirim 07/11/16, 19:28
Annemi ve 7 yaşındaki erkek kardeşimi İsviçre’ye seyahat amaçlı 2 ay getirtmek istiyorum. İsviçre vizesi için hangi evraklar gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
s. erkiner 04/11/16, 11:20
2017 Ocak ayında akraba ziyareti amacı ile bir haftalığına İsviçre’ye gitmeyi düşünüyorum. Yeşil pasaport sahibiyim. İsviçre vizesi almam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
M. 03/11/16, 13:43
Merhaba Vize Merkezi Çalışanları,ben Adana'da ikamet ediyorum. İsviçre vizesi için başvurumu İstanbul'dan yapabilir miyim? 1 yıl önce İtalya vizesi için parmak izi vermiştim. Tekrar vermem gerekir mi? 8 aylık bir bebeğim var onun için gerekli evraklar nelerdir? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
fatma 25/10/16, 09:09
İsviçre’ye 7 günlük bir turistik gezi planlıyorum. Bunun için İsviçre vizesi başvurusunda bulunmam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
Dilek98 12/10/16, 19:50
İsviçre’de ailemle birlikte yaşıyorum. Nişanlımı 1 aylığına İsviçre’ye davet etmek istiyorum. İsviçre vizesi için nasıl bir işlem yapabilirim?
Cevabı Görüntüle
A. Kiye 11/10/16, 15:43
Merhaba, Ben İsviçre'de Oturma izni ve İsviçre'de çalışmak istiyorum. Online başvuru yapabilir miyim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Saygılarımla
Cevabı Görüntüle
U. dişbudak 29/09/16, 00:14
Merhaba, ben daha önce 3 defa Schengen vizesi aldım. Almanya'dan turistik ve aile ziyareti 3 defa gittim geldim. 1 defa da İsviçre'ye Zürih'e giriş yaptım. Bu sene arkadaşım İsviçre vizesi için gerekli belgelerde yer alan davetiyeyi yollayacak arkadaş tam olarak ne yapması gerekiyor davetiye hakkında bilgi istiyorum.
Cevabı Görüntüle
H. akın 26/09/16, 13:53
İsviçre vizesi başvurusu yaptım, neticesinde bana taahhüt belgesi verildi. Taahhüt belgesi nedir ve nasıl yol izlemeliyim?
Telefon
x