İsviçre Hakkında Sorular & Yorumlar

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
N. P. 24/07/17, 17:14
Ağustos/2017 ayında İsviçre'ye 10 günlük bir turistik seyahat yapmak istiyoruz. Pasaportumun geçerlik süresi en az kaç ay olmalıdır. Eminiyet Müdürlüğü'nde en az 10 ay gerektiği söylendi. Dışişleri Bakanlığı sitesinde yer alan bilgiye göre ise en az 3 ay gerektiği bilgisi var. Doğru bilgi nedir? Vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
e. g . 24/07/17, 12:23
Merhabalar, Shengen vizesiyle İsviçre'ye gidebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
A. I. 13/07/17, 11:20
Merhabalar
İsviçre'ye aile arkadaş vizesi almak için yardım talebinde bulunacaktım.
Bir sorum olacak öncelikle
Sigortalı olarak çalışmıyorum şayet banka hesabımda İsviçre'de bulunacağım süre boyunca yeterli miktarda nakitim var . Ayrıca orada bulanacağım aile de her türlü desteği vereceklerini beyan etmeleri durumunda herhangi bir sorun yaşanırmı vize kabul edilmesi ile ilgili,
Yardımcı olabilirseniz sevinirim
İyi çalışmalar
Cevabı Görüntüle
M. S. 26/06/17, 13:46
Merhaba ben Türkiye'de hukuk eğitimime devam ediyorum. İki ay kadar İsviçre'de dil eğitimi almak istiyorum. Erkek arkadaşım şu an İsviçre'de yaşıyor; ancak İran vatandaşı kendisi.Ondan alacağım bir davet vize almayı kolaylaştırır mı?
Cevabı Görüntüle
Ç. Ş. 18/06/17, 23:24
İstanbul'da ikamet ediyoruz. İsviçre'ye gitmek için aile ziyaret vizesi için randevu almak istiyoruz. En yakın ne zamana randevu verebilirsiniz? Randevu sonrası evraklar eksiksiz teslim edildiğin de vizenin çıkması ne kadar sürer?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
A. S. Ç. 18/06/17, 22:48
Merhaba,

İsviçrede'ki kardeşimin yanına Aile Ziyareti Vizesi çıkartarak gitmek istiyorum. Çalışmıyorum. Maddi gelir beyan etmek için eşimi sponsor olarak göstermem mümkün mü?
Cevabı Görüntüle
M. A. 18/06/17, 20:51
isviçre vize ücreti nereye yatırılacak
Cevabı Görüntüle
a. karaman 23/01/17, 17:17
İsviçre'ye arkadaş ziyaretinde bulunmak istiyorum. İsviçre vizesi için gerekli belgelerde yer alan Davetiyem bir iki güne gelecek. Davetiyeyi gönderen kişi pasaport bilgilerini ve ziyaretin amacını detaylı bir şekilde yazacak davetiyeye yalnız 3 aylık daveti gönderen kişinin banka hesaplarını bilgisini göndermesi mecburi mi? Kendi ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi yazacak davetiyede İsviçreli arkadaş. En az 3 aylık banka dökümü göndermezse sıkıntı olur mu?
Cevabı Görüntüle
G. Ocak 14/12/16, 21:51
İsviçre'ye yapacağım turistik seyahat öncesi, İsviçre vizesi işlemlerine başlamadan önce size birkaç sorum olacak. Kuzey Kıbrıs'ta okuduğumdan dolayı pasaportumda KKTC pulu bulunmasının İsviçre vizesi almama engel teşkil eder mi ? Bundan dolayı İsviçre Konsolosluğu İsviçre vize başvuruma Red kararı verir mi? İsviçre vize başvuru yapmadan önce pasaportumu yenilemeli miyim?
Cevabı Görüntüle
t. doğançay 12/12/16, 23:08
Ailem ile birlikte Fransa'daki Megeve bölgesine gideceğim. Uçuşum Cenevre'ye olacak. Cenevre'de kalmadan direk Megeve bölgesine geçeceğim. Ben ve eşimde Fransa vizesi mevcut. Oğlumuza vize almamız gerekiyor. Fransa'dan vize almam mı gerekiyor? Yoksa ona İsviçre vizesi almak zorunda mıyım?
Cevabı Görüntüle
M. yasar 01/12/16, 18:04
Merhaba, İsvicrede ablam var, 2 yillik devlet memuruyum. 20 gün İsviçre'ye geziye gitmek istiyorum. Bu konuda izlemem gereken adımlar hakkında bilgi verir misiniz? İsviçre Aile ziyareti vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Sizin tarafınızdan danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Şahsen gelmeme gerek var mı? işlemleri siz takip edip benim yerime başvuruda bulunuyor musunuz? Seyahat sağlık sigortasını kurumunuz tarafından yapabilir miyim? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. Öncel 15/11/16, 12:17
Herhangi bir ülkeden aldığım geçerli Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapmam mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
m. cakar 14/11/16, 13:08
İsviçre’den davetiye çıkarırken neler yapmam lazım? İsviçre vizesi başvurusu için karşı tarafın hazırlaması gereken evrak listesi nelerdir?
Cevabı Görüntüle
N. Eşiyok 09/11/16, 14:27
İsviçre stajım için, İsviçre vizesi süreci hakkında bilgi edinmek istiyorum. İstanbul şubenizde yetkili kişilerle bir görüşme yapmak istiyorum. Bunun için öncesinde randevu almam gerekir mi? Yoksa doğrudan çalışma saatleriniz içinde gelip bilgi alabilmem mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
G. Yildirim 07/11/16, 19:28
Annemi ve 7 yaşındaki erkek kardeşimi İsviçre’ye seyahat amaçlı 2 ay getirtmek istiyorum. İsviçre vizesi için hangi evraklar gerekiyor?