İsviçre Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Covid-19 M.D. 09/03/21, 15:11
Merhaba, Ben 35 kusur yıl İsviçre’de yaşamış biri olarak, 2013 yılında kesin dönüş yaptım. Ama sürekli vize alarak gider gelirdim. Fakat Covit 19 dan dolayı gidemedim. Vizem 2 yıllıktı gidemeden bitti. Sorum? Bir daha vize başvurumu, ne zaman yapabilirim. İsviçre vizesi Covid-19 sonrası hangi şartlar altında alınabilir? Bilgilendirirseniz memnun olurum. Saygılar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Pandemi Döneminde İsviçre Vizesi D.B. 08/03/21, 00:07
İsviçre, şu an Pandemi koşullarında bordo pasaport sahiplerine turistik ya da kültürel/sanatsal aktiviteler için vize veriyor mu? Pandemi döneminde İsviçre vizesi şartlarında değişiklik oldu mu? Bu konuda bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vizesi Nasıl Alınır? M.M. 29/01/21, 13:04
Merhabalar, İsviçre vizesi nasıl alınır? Uzun zamandır birçok vize sitelerine girip bilgi toplamaya çalıştım. Fakat bu konuda her sitede farklı bilgilerle karşılaştım. Önümüzdeki yaz tatilinde İsviçre’ye gidip akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum. İsviçre vizesi almama yardımcı olabilir misiniz? Uzman bir firma ile çalışmak istiyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vize Randevusu R.R. 28/01/21, 17:31
Merhabalar, İsviçre vize randevusu siz bizim için alabilir misiniz? Birçok siteyi araştırdım ama randevu nereden alınıyor bulamadım. İsviçre’deki akrabama aile ziyaretine gideceğim. Emekliyim, davetiyemi akrabam mail olarak gönderdi. Orijinalini kargo ile gönderecek. Davetiye dışında göndermesi gereken bir evrak var mı? Vize işlemlerimi nasıl kolaylaştırabilirsiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vize İ.S. 28/01/21, 15:15
Merhabalar, İsviçre vize başvurusu yapacağım. Benim özellikle öğrenmek istediğim vize başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim? Sunacağım evraklar hangi dilde olmalı? Ret almamak için yapmam gerekenler nelerdir? Konsolosluğa sunacağım evrakların içeriği nasıl olmalıdır? İsviçre vize başvuru randevumu alma konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vizesi Reddi 2021 R.D. 04/01/21, 15:05
Merhabalar, İsviçre vizesi reddi 2021 yılında çok veriyorlar mı? Ret almamak için başvurumuzu nasıl yapmalıyız? Ticari vize başvurumdan ret aldım. 5 aydır başvuru yaptığım şirket ile beraberim. İsviçre’deki şirket bize davetiye gönderdi. Ama acaba davetiye içeriğinde bir yanlışlık olduğu için mi acaba ret aldım? Sunmuş olduğumuz banka dökümlerim de seyahat edecek miktar bulunmaktaydı. Neden ret almış olabilirim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vizesi Kaç Para? Y.E. 04/01/21, 12:52
Merhabalar, İsviçre vizesi kaç para? İsviçre Konsolosluğu harcını ve parmak izi ödemesini nereye yapmalıyım? İsviçre vize başvuru merkezine ne kadar ödeme yapmalıyım? İnternette birçok vize firmasının sitesi mevcut ama benim çok fazla kafamı karıştırdılar. Sizin sitenizi detaylı inceledim. Vize işlemleri konusunda en fazla bilgi sizin sitenizden öğrendim. Sizinle çalışmak istesem sizin firmanıza ne kadar danışmanlık ücreti ödemem gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021 M.M. 04/01/21, 11:42
Merhabalar, İsviçre vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında çıkış sürelerinde değişiklik oldu mu? Vize başvuruları ile ilgili değişiklik ne zaman olur? Uzun süredir Avrupa Kapıları kapalı olduğu için İsviçre’deki kız arkadaşımı ziyaret edemedim. Davetiye almam gerekiyor mu? Bu konuda siz yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vizesi Nasıl Alınır 2021 R.L. 04/01/21, 10:22
Merhabalar, İsviçre vizesi nasıl alınır 2021 yılı başvuruları için değişiklikler oldu mu? İsviçre vize başvurumu daha önce kendim yapmıştım. Öğrendiğim kadarıyla daha önce parmak izi verdiğim için bu sefer randevuya gelmeden siz benim adıma işlemleri yapabiliyormuşsunuz. Dilekçelerimin hazırlanması ve bazı evraklarımın online çıktılarının alınması konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vize Randevusu 2021 L.P. 31/12/20, 11:21
Merhabalar, İsviçre vize randevusu 2021 yılında yine aynı aracı firmadan mı alınacak? Yoksa direkt İstanbul İsviçre Başkonsolosluğundan mı randevu almam gerekiyor. Arkadaşım aile birleşimi başvurusu için Başkonsolosluktan randevu almış işlemleri orada gerçekleşmiş. Bu yaz İsviçre’de yaşayan teyzemi ziyarete gideceğim. Teyzem bana davet mektubu gönderecek. Bunun dışında hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Beşiktaş’ta Kuaför olarak çalışıyorum. 2 yıl önce İsviçre vizesi almıştım, vize işlemlerimi ben gelmeden siz yapabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vize Başvurusu 2021 G.L. 30/12/20, 15:54
Merhabalar, İsviçre vize başvurusu 2021 yılının yazında yapmak istiyorum. İsviçre’de yaşayan akrabamı ziyaret edeceğim. 20 yıldır Uluslararası bir firmada satış müdürü olarak çalışıyorum. Eşim çalışmıyor. Birlikte seyahat etmek istiyoruz. Ben eşime sponsor olabilir miyim? Hazırlamamız evraklar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Turist Vizesi 2021 F.P. 30/12/20, 14:26
Merhabalar, İsviçre turistik vize 2021 yılında alabilir miyiz? Covid 19 salgını sebebiyle geçen sene planladığım turistik vize başvurusunu yapamadım. Bu sene başvuru yapabilecek miyiz? Konsolosluk tarafından yine aynı evraklar mı istenecek? Bu konuda herhangi bir değişiklik olursa haber verebilir misiniz? Şirket sahibiyim mail adresime evrak listesi gönderebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Öğrenci Vizesi 2021 M.O. 30/12/20, 12:41
Merhabalar, İsviçre öğrenci vizesi 2021 yılında almak istiyorum. Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesine kaydımı yaptırdım. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Okulumun başlamasına uzun bir süre var ama şimdiden evrakları hazırlamak istiyorum. Vize almam konusunda siz yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021 M.S. 30/12/20, 10:01
Merhabalar, İsviçre vizesi için gerekli evraklar 2021 yılı için değişiklikler oldu mu? İsviçre’ye bu yaz turistik amaçlı gitmek istiyorum. Çok uzun süredir şirketim var. Tatile iş ortağım ile birlikte gitmek istiyorum. Hazırlamamız gereken evrakları öğrenmek istiyorum. Başvuru yapma aşamasında sizden danışmanlık alacağım. İsviçre vizesi aşamaları nelerdir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İsviçre Vize Fiyatları 2021 S.S. 29/12/20, 17:32
Merhabalar, İsviçre vize fiyatları 2021 yılında değişti mi? Çocuklar için Konsolosluk ücret almıyormuş. Konsolosluğa ne kadar size danışmanlık ücreti ne kadar ödememiz gerekiyor? Konu ile ilgili birçok sitede farklı farklı fiyatlar yazıyor. Araştırdıkça kafamız karıştı. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar.
Cevabı Görüntüle