İsviçre Vize

Bilgi Sayfasına Dön
 • İ.S. 28 Oca 2021, 15:15
  Merhabalar, İsviçre vize başvurusu yapacağım. Benim özellikle öğrenmek istediğim vize başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim? Sunacağım evraklar hangi dilde olmalı? Ret almamak için yapmam gerekenler nelerdir? Konsolosluğa sunacağım evrakların içeriği nasıl olmalıdır? İsviçre vize başvuru randevumu alma konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 28 Oca 2021, 15:15

  Merhabalar,

  İsviçre’ye vize almak için öncelikle uzun süreli bir pasaporta sahip olmanızı tavsiye ederim. Alacağınız en fazla vize süresinin, pasaport süresi ile sınırlı olduğunu unutmayın! Hazırlayacağınız Seyahat sağlık sigortasının bir yıllık olması sizin sık sık yurtdışına çıktığınızı göstereceği için vize memurunda olumlu bir izlenim oluşturacaktır.

  İsviçre için vize başvurunuzu yaparken, dikkat etmeniz gereken en önemli konu başvuru formunu doldurmaktır. Form İngilizce, eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması gerekir.  Aynı zamanda Başkonsolosluğa sunacağınız evraklarınız ile formunuza yazdığınız birebir aynı olmalıdır. Formdaki ve hazırladığınız evraklarınızdaki bilgilerin doğru olması sonucu vizenizin onaylanması mümkün olacaktır. Bundan dolayı sunduğumuz evrakların içeriği Başkonsolosluğun istediği gibi olup olmadığı vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda deneyimli ve profesyonel vize uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadırlar. Formlarınızı gönderdiğiniz evraklara göre eksiksiz doldurmakta, hazırladığınız belgelerin Başkonsolosluğun istediği içeriğe sahip olup olmadığı tek tek detaylı kontrol etmektedir. Size göre tamam olan bir belgenin, içerik açısından İsviçre Başkonsolosluğu’nun talep ettiği bir belge olmayabileceğini unutmayın!

  İsviçre Vize Başvurunuzda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  İsviçre’ye vize almak için dikkat etmeniz gereken diğer önemli konuların başında yazmanız gereken dilekçelerdir. Şirket yetkilileri sadece şirketine ait antetli kağıda vize talep dilekçesi yazması yeterlidir. Dilekçenin ilk satırında İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazıldığı belirtilmeli, gideceğiniz seyahatin amacını ve hangi tarih aralığında yapılacağı mutlaka yazılmalıdır. Ayrıca seyahat boyunca tüm masrafların kim tarafından yapılacağı dilekçede belirtilmelidir.

  İsviçre için vize almak isteyenlerin maddi gücünü gösterecek banka dökümleri, varsa evlerinizin, dükkânlarınızın tapularının fotokopilerini, aracınız varsa ruhsat fotokopilerini de evraklarınızın arasına koymalısınız. Yine Kira geliri aldığınız mülkünüz varsa kira kontratınızın fotokopisi ve hangi bankaya kirayı yatırıyorsanız 3 aylık banka dökümünü bankanızdan kaşeli, imzalı alıp, sunmalısınız. 

  Daha önce Schengen ülkelerinden vize aldıysanız, bu vizeler size önemli bir referans olacaktır. Başvuru sonucunun onaylanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ya da Yeni Zelanda vizelerinizin olması da sizin elinizi güçlendirecektir.

  İsviçre vize başvurunuzun ret olmasını istemiyorsanız 0212 970 05 59 numaralı İsviçre özel hattımızdan deneyimli ve profesyonel vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

  Vize Merkezi
  Yüksel ERDİN

  İsviçre vize

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp