İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 59

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

avrupa2@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Vize Merkezi İstanbul şubesinden İsviçre vizesi başvurusu yapacak kişiler için oluşturulmuştur. İsviçre vizesi başvurularınızı kolayca yapabilmeniz için bu sayfayı okumanız yararınıza olacaktır. Ayrıntılı bilgi için iletişim kanallarımızdan Vize Merkezi İstanbul şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bunun için lütfen İstanbul şubemizin çağrı merkezini arayınız ya da belirtilen e-posta adreslerimizden vize uzmanlarımıza ulaşınız.

İstanbul şubemizden İsviçre Vizesi başvurusu yapmanız için 5 adım:

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın/e-posta gönderin.
  2. Adım: Tarafınıza iletilen e-postadaki belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığınız belgeleri İstanbul şubemize şahsen ulaştırın ya da kargo yoluyla gönderin.
  4. Adım: Tarafınıza bildiren randevu saatinde Biyometrik verilerinizin alınması için yetkili vize başvuru merkezinde olun.
  5. Adım: Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımızdan başvuru sonucunuzu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İsviçre Vizesi için gerekli evraklar

İsviçre Schengen vizesi için başvuru yapmadan önce web sitemizin İsviçre bölümündeki vize işlemleri başlığından tüm istenen belgelere ulaşabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuza göre değişiklik gösterebilecek evrak listesini vize uzmanlarımıza e-posta göndererek talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Lütfen dikkat! İsviçre vizesi için yaptığınız başvurunun kabul edilmesi, istenen tüm evrakların hazırlanmış olması ve Schengen vize başvuru koşullarının tam olarak yerine getirilmiş olmasına bağlıdır.

Bu sebeple vize uzmanlarımız eksik veya yanlış belgelerinizin bulunması durumunda sizden bunların tamamlanmasını talep edebilirler. Bu durumda en kısa zamanda istenen belgeleri sağlamanız gerekmektedir.

Ayrıca hem vize uzmanlarımız hem de konsolosluk temsilcileri sizden başka bazı belgeler de isteyebilirler. Talep edilen bu yeni belgelerin de mutlaka temin edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması tehlikeye girebilir.

İsviçre Vizesi için Vize Merkezi İstanbul şubemizi ziyaret etmek isteyen kişilerin dikkatine!

İsviçre Vizesine İstanbul şubemizden başvuru yapacak olan kişiler, şubemizi çalışma saatleri içinde ve herhangi bir randevu almalarına gerek olmadan ziyaret edebilirler. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden İsviçre Vizesi başvurusu yapmak için Vize Merkezi istanbul şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi – İstanbul şubemizi;

  • Pazartesi’den Cuma’ya: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi: 08.30 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre Vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar:

Lütfen seyahat tarihinizi baz alarak vizenizin tahmini çıkış süresi ile karşılaştırınız ve arada yeterli bir zaman olduğundan emin olunur. İsviçre Schengen vizesi başvuruları için en erken başvuru yapabileceğiniz tarih seyahat tarihinizden 3 ay öncesidir. Lütfen İsviçre Konsolosluğu’nun çalışmadığı ve yoğun olarak vize başvurularının yapıldığı dönemleri hesaba katarak başvuru tarihinizi iyi ayarlayınız.

İsviçre vizesinde seyahat amacı vize türünü belirler.

İsviçre vizesine yapacağınız başvuruda seyahat amacınız başvuru yapacağınız türü ve dolayısıyla evrak listesini belirler. Örneğin İsviçre’deki aile, akraba ya da arkadaşınızı ziyaret edecekseniz bir davet yazısı almanız gerekir ve bu kategoriye uyan evrakları hazırlarsınız.

İsviçre’de bir tanıdığınız yoksa ve yalnızca turistik amaçlı gidecekseniz İsviçre turistik vizesi için başvuru yapmanız gerekir. İsviçre’ye ticari olarak, iş toplantılarına katılmak için veya iş görüşmeleri yapmak için gidecekseniz İsviçre ticari vizesi için başvuru yapmanız ve İsviçre’ye sizi davet eden firmadan davetiye istemeniz gerekecektir.

Başvuru evraklarınızın eksiksiz olması son derece önemlidir.

Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımız tarafından size gönderilen e-postada göreceğiniz tüm evrakları eksik bırakmayacak şekilde hazırlamanız şarttır. Hatalı evrak veya tamamlanmamış evrak bulunması durumunda vize başvurunuz kabul edilmeyecektir. Bu konuda vize uzmanlarımızın uyarılarını her zaman dikkate alınız ve eksik evraklarınızı mutlaka tamamlayınız.

İsviçre seyahati tarihlerinizi iyi ayarlamalısınız.

İsviçre vizesi için yapacağınız başvurudan önce seyahat tarihinizi belirlemiş olmanız gerekmektedir. Başvuru evraklarınızı hazırlarken belirteceğiniz ve vize uzmanlarımıza ileteceğiniz tarih tüm süreç boyunca baz alınacak olan tarihtir. Yazacağınız tüm dilekçelerde, başvuru evraklarında ve otel-uçak rezervasyonlarınızda belirteceğiniz bu tarih, konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarih olacaktır. Vize başvurunuz bu tarihten daha önce olumlu olarak sonuçlansa bile İsviçre Schengen vizenizin başladığı tarih seyahat tarihiniz olacak ve ancak bu tarihten itibaren Schengen bölgesine giriş yapabileceksiniz.

İsviçre Vizesi başvurusunda otel ve uçak rezervasyonu gerekli midir?

İsviçre vizesi için başvuru yaparken satın aldığınız otel rezervasyonu ve uçak bileti beyan etmenize gerek yoktur. Adınızın ve soyadınızın yer aldığı ön rezervasyon belgeleri başvurunuz için yeterli olmaktadır. Vize Merkezi, satın alınmış otel ve uçak biletleriyle ilgili sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! Normal şartlarda talep edilmemesine rağmen, konsolosluk görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak bileti almanızı talep edebilirler. Böyle bir durumda uçak biletlerinizi satın almanız gerekebilir ancak bu durum yalnızca böyle bir şey talep edildiyse geçerlidir.

Vize işlemleriniz devam ederken konsolosluk görevlileri sizinle iletişime geçebilir. Telefon veya e-posta yoluyla herhangi bir bilgilendirme aldığınız durumlarda lütfen vize uzmanlarımızla bu durumu paylaşınız. Konsolosluk bazen bir bilgiyi veya belgeyi teyit etmek, bazen de ek belge talebinde bulunmak için size ulaşabilir. Bu tür durumlar Vize Merkezinden bağımsızdır. Tamamen konsolosluğun inisiyatifinde gelişen durumlardır.

İsviçre vizesi için Biyometrik randevu nedir ve mülakat var mıdır?

İsviçre vizesi için konsolosluğu şart koştuğu bir mülakat aşaması yoktur. Başvuranlar yalnızca İsviçre vize başvuru merkezi için alınacak randevularına giderek Biyometrik verilerini paylaşmak zorundadırlar. Ancak yine de konsolosluğun İsviçre vizesi için başvuranları mülakata çağırma hakkı saklıdır. İstisnai olarak uygulanan bu durum tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir.

Herhangi bir Schengen vizesi için daha önce Biyometrik verilerinizi beyan ettiyseniz, İsviçre Vizesi için başvurduğunuzda belli şartlarda yeniden Biyometrik randevuya gitmenize gerek yoktur. Ancak yine de parmak izinizin okunamaması ya da biyometrik verilerinizi verdiğiniz tarihin üzerinden belli bir zaman geçmesi gibi sebeplerle yeniden biyometrik randevuya gitmeniz istenebilir. Böyle bir durumda vize uzmanlarımız tarafından alınacak biyometrik randevunuza giderek biyometrik verilerinizin alınması zorunludur.

İsviçre Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi İstanbul şubesi aracılığı ile yapacağınız İsviçre Vizesi başvurularınız (Biyometrik randevuya gitmeniz gerekmiyorsa) 5 ile 7 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İsviçre vize başvuru merkezinden biyometrik verilerinizin paylaşılması için randevu alınması gerekirse süreç yaklaşık 15 gün daha uzamaktadır. Bu süreler yalnızca öngörülmüş sürelerdir ve konsolosluğa bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Unutmayın, vize başvurularınızın değerlendirme süreci vize uzmanlarımızın dışında gelişmektedir ve tamamen İsviçre Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

İsviçre vizesi almak zor mu?

İsviçre Konsolosluğu’nun uygun bulduğu durumlarda vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanır ve vizeniz onaylanmış olur.

İsviçre vizesi için başvurunuz olumsuz da sonuçlanabilir. Bu durumda İsviçre Konsolosluğu, neden ret aldığınızı açıklayan bir mektubu tarafınıza iletecektir. Söz konusu mektupta vizenizin neden onaylanmadığına dair tüm gerekçeleri görebilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde başvuru ücretlerinizin iade edilmeyeceğini unutmayınız.

İsviçre vizesi başvuru süreciniz sona erdikten sonra pasaportunuzu ne şekilde geri alacağınız tamamen sizin tercihinize bırakılmıştır. Dilerseniz Vize Merkezi İstanbul şubemize şahsen gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilir veya vize uzmanlarımıza vereceğiniz bir talimatla kargo/kurye aracılığı ile adresinize teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre vize merkezi İstanbul

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi İstanbul İ. S. 04/05/20, 18:50
Merhaba, İsviçre vizesi İstanbul başvuru merkezi nerededir? Randevu almak gerekiyor mu yoksa siz yardımcı oluyor musunuz? Nişanlımla birlikte evlendikten sonra balayına İsviçre’ye gitmek istiyoruz. Eşim özel bir firmada üst düzey yönetici olarak çalışıyor. Ben 10 yıldır Türkiye’de marka olmuş bir firmanın şirketin sahibiyim. Benim ve nişanlımın bu işlere ayıracak vaktimiz yok. Çok defa kendim başvuru yaptım. En son 5 yıllık vize almıştım sizi bana tavsiye eden çok yakın arkadaşım olduğu için sizi seçtim. Arkadaşım gibi bana da yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5897