İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 59

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsviçre Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

İsviçre Vize Merkezi, İstanbul ofisimizin vize işlemleri bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

İsviçre vizesi başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirmek isteyenler için vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İstanbul ofisimizden kısa süreli vize işlemleri konusu haricinde İsviçre ulusal vize işlemleriniz için de bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz şehir merkezi başta olmak üzere; çevre illerde de ikamet eden başvuru sahipleri için de başvuru almaktadır. Bu nedenle ve İsviçre Başkonsolosluğu’nun İstanbul’da yer alması sebebiyle seyahat planınızı yapmadan önce danışmanlarımızı arayarak bilgi almanız yerinde olacaktır.

İsviçre Vize Merkezi İstanbul İletişim

Vize Merkezi İstanbul şubemize +90 (212) 970 05 59 numaralı telefonumuzdan ve [email protected] elektronik posta adresimizden ulaşabilirsiniz. İstanbul şubemizi ziyaret etmek için müşteri hizmetlerimizden randevu oluşturmanız yeterlidir.

Schengen Vize Başvurusu İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

İsviçre vize başvuruları Schengen vizesi kapsamında işleme alınmaktadır. Dolayısıyla uygulamadaki prosedür de aynı prensipte işleyecektir. İsviçre Vize Merkezi, İstanbul ofisimizden yapacağınız başvurularınız için bir uygulama yönergemiz mevcuttur. Bu yönergede;

İsviçre Vize Başvurusu İçin Evraklarının Hazırlanması

İsviçre’ye seyahat sebebiniz ve süresini içeren bilgi ile uzmanlarımıza ulaştığınız takdirde tarafınıza kişisel başvuru dosyanız için hazırlanması gereken listeniz yönlendirilir. İsviçre ülke uzmanımızın size yönlendireceği liste kişisel özelliklerinize göre hazırlanır; bu sebeple bu evrakların tamamının tarafınızca hazırlanması beklenir.

Kişisel vize dosyanızdaki eksiklik vize başvurunuzun ret cevabı almasına neden olabilir. Bu süreçte İsviçre vizesi başvuru harcını ödeyerek evrakını da dosyanıza ekleyip ofisimize ulaştırmanız gerekir. Ödeme işlemlerinizi size atanan uzmanınız aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Biyometrik Verilerin VIS kaydına Alınması

Eğer daha önce biyometrik parmak izinizi kayıt ettirmediyseniz bunun için randevu oluşturmamız gerekecektir. Biyometrik verilerinizi İstanbul’da yetkilendirilen vize işlem merkezlerinde gerçekleştirebilirsiniz. İsviçre Vize Merkezi, İstanbul ofisimiz randevu belirleme konusunda da destek olacaktır.

Pasaportun Teslim Alınması

Evraklarınızın bulunduğu İsviçre vize başvuru dosyası eksiksiz olarak teslim edildikten sonra işlemleriniz takibe alınır. Süreç ise size adım adım bildirilir. Vizeniz onaylandıktan sonra ise pasaportunuz adresinize ya da ofisimizde elden size teslim edilir.

İsviçre Schengen Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul merkez ofisimiz danışmanlığında vize başvurusu yapmanız halinde diğer konular hakkında da bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

2024 İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İsviçre vizesi için 2024 yılı başvurusunda gerekli olacak evraklar vize türlerine göre farklılık gösterecektir. Kısa süreli vize kapsamındaki evraklar konusunda bilgi edinmek için;

  • İsviçre Turistik Vize
  • İsviçre Ticari Vize
  • İsviçre Aile, Arkadaş Ziyareti Vizesi sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu danışmanlarımıza gelen en önemli sorulardan biridir. Çünkü il kapsamındaki başvuru yoğunluğu dilediğiniz zaman seyahat edebilme imkanınızı kısıtlayabilir. Bu durum İsviçre Konsolosluğu’nun işlem durumuna ve resmi tatil dönemlerine göre değişecektir. Olumsuz bir durum ile karşılaşmamak ya da seyahatinizi ertelemek zorunda kalmamak için en az bir ay öncesinden başvuru dosyanızı teslim etmeniz gerekir. İsviçre Büyükelçiliği başvuruları seyahatten üç ay öncesinde kabul etmektedir.

Keyifli seyahatler

İsviçre vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp