Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 51 96

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

İsviçre Vize Merkezi Antalya şubesinden başvuru yapmak isteyenlerin, İsviçre vizesine özel hazırlanan bu sayfayı mutlaka okumalarını tavsiye ediyoruz. Buradaki bilgilerin ışığında daha kolay ve pratik olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için çalışma saatleri içinde Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunun için lütfen Antalya çağrı merkezimizi arayın veya online@vizemerkezi.com e-posta adresinden iletişime geçin.

İsviçre Vizesi başvurusu yapmak için 5 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Antalya şubemize telefon veya e-mail yoluyla ulaşarak evrak listesini isteyin.
  2. Adım: Alacağınız e-maildeki tüm evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığınız evrakları Vize Merkezine ulaştırın.
  4. Adım: Gerekirse biyometrik verilerinizin alınacağı randevuya gidin.
  5. Adım: Vize uzmanlarımızla iletişime geçerek başvuru sonucunuzu öğrenin ve pasaportunuzu nasıl teslim alacağınıza karar verin.

İsviçre Vizesi için gerekli evraklar

Vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklara web sitemizin İsviçre başlıkları altından ulaşabilirsiniz. Yine de vize uzmanlarımıza başvuracağınız vize türünü ve kişisel durumunuzu aktardıktan sonra alacağınız e-mailde yer alan özel evrak listesini baz almanızı tavsiye ediyoruz.

Önemli! İsviçre vizesi için yaptığınız başvurunun kabul edilebilmesi için lütfen sizden istenen tüm belgeleri tam olarak hazırlayınız. Eksik, hatalı veya değiştirilmesi gereken belgeler söz konusu olduğunda vize uzmanlarımız size ulaşacak ve yeni belge talebinde bulunacaktır. Ayrıca tüm belgeleriniz tamamlanmış olsa dahi İsviçre Konsolosluğu sizden ek belgeler isteyebilir. Bu durumda öncelikle vize uzmanlarımızı bilgilendirip, vakit kaybetmeden istenen belgeyi temin etmelisiniz. Aksi takdirde vizenizin onaylanması ile ilgili problem yaşayabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi-Cuma: 08.30-18.30
  • Cumartesi: 08.30-14.00

Vize Merkezi Antalya Şubesini ziyaret etmek isteyen kişilerin çalışma saatleri içinde olmak kaydıyla herhangi bir randevu almalarına gerek yoktur. Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da ikamet ettiği halde İsviçre vizesi almak isteyen herkes Antalya şubemizden başvuru yapabilir.

İsviçre Vizesi için başvuru yapacağım tarihe nasıl karar vermeliyim?

İsviçre vizesinde başvuru tarihi son derece önemlidir. Lütfen seyahat tarihiniz ile başvuru tarihiniz arasında vizenizin başvuru süreci için yeterli bir zaman olmasına özen gösteriniz. En erken başvuru yapabileceğiniz tarih seyahat tarihinizden 3 ay öncesidir. Bu tarihi de göz önünde bulundurarak bir tarih belirleyiniz ve vizenizin çıkışının seyahat tarihinizden önce gerçekleşeceğinden emin olunuz. Bütün bunların yanında İsviçre Konsolosluğu’nun çalışmadığı tarihlerde ve vize başvurularının yoğun olarak yapıldığı sezonlarda vizenizin çıkış süresi normalden daha uzun sürecektir. Bunlara dikkat etmeniz de seyahatinizin tehlikeye girmemesi açısından son derece önemlidir.

Vize başvurunuzun doğru yapılması için seyahat amacınızı doğru belirleyiniz.

Seyahat amacınız İsviçre vizesi başvurunuzda ilk andan itibaren belirleyici faktörlerden bir tanesidir. Seyahat amacınıza göre bazı formlar doldurulacak ve başvurular yapılacaktır ancak en önemlisi hazırlamanız gereken evrak listesi belirlenecektir. Bu nedenle lütfen seyahat amacınızı doğru belirleyerek vize uzmanlarımızla paylaşınız. Başvurunuzdan sonra seyahat amacınızı değiştiremezsiniz.

Sizden istenen evrakları en kısa zamanda tamamlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Temin edeceğiniz belgeleri doğru olarak hazırlamak için lütfen özenli davranınız. Evraklarla ilgili yaşanacak herhangi bir problemde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Emin olamadığınız her şeyle ilgili vize uzmanlarımıza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Seyahat tarihinizi belirlemeyi unutmayınız.

İsviçre vizesi için başvurunuzu yaparken lütfen seyahat tarihinizi belirlemiş olunuz. Dolduracağınız formlarda ve vize uzmanlarımızın yapacağı başvurularda bu tarih baz alınacaktır. En önemlisi, İsviçre Konsolosluğu bu tarihi vizenizin başlangıç tarihi olarak belirleyecek ve ancak bu tarihten itibaren Schengen bölgesine seyahat etmenize izin verilecektir.

Otel ve uçak rezervasyonunuz var mı?

İsviçre vizelerinde başvuru işlemlerini yapmak için İsviçre Konsolosluğu tarafından otel ve uçak rezervasyonu yapmış olmanız istenmektedir. Bu rezervasyonun satın alma şeklinde değil, ön rezervasyon şeklinde olmasını tavsiye ediyoruz. Vizenizin onaylanmaması gibi bir durum oluşursa satın aldığınız otel ve uçak rezervasyonları ile ilgili sorumluluk tamamen sizde olacaktır.

Konsolosluk yetkilileri sizden uçak biletlerinizi satın almanızı isteyebilir. İstisnai olarak görülen böyle bir durumla karşılaşırsanız lütfen size verilen süre içinde uçak biletlerinizi satın alarak belgesini konsolosluğa ulaştırınız. Bu durum vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için son derece önemlidir ve satın alma işlemi yalnızca konsolosluk tarafından istendiği durumlarda yapılmalıdır.

İsviçre Konsolosluğu yetkililerinin vize başvuru süreci boyunca size ulaşabilmesi için lütfen iletişim kanallarınızın doğru ve ulaşılabilir olduğundan emin olunuz. Bazen bir bilginin teyit edilmesi bazen de ek evrak istemek için konsolosluk tarafından aranabilirsiniz. Bu durumda öncelikle vize uzmanlarımızı bilgilendirip konsolosluğun isteklerini en kısa sürede karşılamalısınız.

İsviçre Vizesinde biyometrik randevu zorunlu mudur?

Biyometrik verilerinizin alınacağı randevuya yalnızca ilk kez bir Schengen vizesi başvurusunda bulunuyorsanız veya geçmişteki Schengen vizesi başvurunuzun üstünden çok zaman geçtiyse gitmeniz gerekmektedir. Bazen parmak izinizin okunamaması gibi teknik sorunlar nedeniyle de gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca İsviçre Vizesi için normal şartlarda mülakat yapılmazken bazen konsolosluk başvuranları mülakata da davet edebilmektedir.

İsviçre Vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvurunuz 5-7 gün arasında sonuçlanmaktadır. Biyometrik verilerinizin alınması gerekiyorsa İsviçre vize başvuru merkezinden alınacak randevu ortalama olarak 15 gün içinde gerçekleşmektedir. Bu durumda vizenizin çıkış süresi 20-22 güne kadar uzayabilmektedir. Bu süreler İsviçre Konsolosluğu’na bağlıdır ve her zaman değişiklik gösterebilir.

İsviçre Vizesi almak zor mu?

Öncelikle vize uzmanlarımızın belirlediği başvuru evraklarını eksiksiz hazırladıysanız, tüm şartları yerine getirdiyseniz ve kişisel herhangi bir sorununuz yoksa İsviçre Vizesi için başvurunuz onaylanabilir ancak karar verme yetkisi tamamen İsviçre Konsolosluğu’nda olduğu için olumsuz bir sonuçla karşılaşma olasılığınız da mevcuttur. Böyle bir durumda İsviçre Konsolosluğu tarafından gönderilecek ret mektubunda neden vize başvurunuzun reddedildiği ayrıntılı bir şekilde açıklanacaktır. Ret durumlarında hiçbir başvuru ücretini geri alamayacağınızı hatırlatırız.

Tüm işlemler sona erdiğinde pasaportunuzu teslim almak için birkaç farklı yolu tercih edebilirsiniz. İsterseniz Vize Merkezi Antalya şubemizi ziyaret ederek elden teslim alabilir ya da kurye-kargo yoluyla adresinize kadar teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre vize merkezi Antalya

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Antalya S.Y. 09/05/20, 15:21
Merhabalar, İsviçre vizesi Antalya ve çevre bölgelerde yaşayanlar için hangi kurumlardan alınabiliyor? İstenen belgeler ve ücret nedir? Başvuru dışında da bir ücret ödüyor muyuz? İsviçre vizesi alınırken seyahat sağlık sigortası ve diğer evrakların temininde yardımcı olacak mısınız? Daha önce Schengen vizesi almıştım. İşlemleri çok uzun sürdüğü için bu sefer danışmanlık veren bir firma ile işlemleri yapmak istiyorum. Size hizmet ve danışmanlık bedeli olarak ne kadar ödeme yapacağım?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5381