Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 73

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa İsviçre Vize Merkezi Çorlu şubesinden başvuru yapmak isteyen kişiler için özel olarak oluşturulmuştur. Sizlerin işlemlerinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız bilgileri okuduktan sonra başvuru yapınız. Amacımız; yapacağınız başvurularınızın sizin için daha kolay ve pratik olmasıdır. Tüm başvurularınızda danışmanlık ve ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi Çorlu şubemize iletişim kanallarımız yoluyla ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi başvurusu için izlemeniz gereken adımlar:

  1. Adım: Vize Merkezi Çorlu telefon numaramızı arayarak ya da e-posta yollayarak hazırlamanız gereken evraklar konusunda detaylı bilgi alın.
  2. Adım: Sizin e-posta adresinize gönderdiğimiz çalışma statünüze uygun olan belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Belgelerinizi tamamlayarak Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaştırın.
  4. Adım: Biyometrik veri randevunuza gidin.
  5. Adım: İsviçre vize uzmanlarımızdan vize başvuru sonucunuzu öğrenin ve pasaportunuzu alın.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsviçre vizesi ile ilgili belgelere web sitemizin İsviçre için özel hazırlanmış sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Başvuracağınız vize türü ve çalışma statünüze göre vize uzmanlarımız tarafından oluşturulacak güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Lütfen bunun için size en yakın ofisimizi arayarak özel e-postayı talep ediniz.

Önemli! İsviçre Vizesi başvurunuzun Başkonsolosluk/ Büyükelçilik tarafından işleme alınması için tarafınıza bildirilen evrak listesini lütfen eksiksiz olarak hazırlayınız. Herhangi bir hata durumunda ya da sunulan evrakları güçlendirilmesi gerektiğinde vize uzmanlarımız sizden ek belge talep edebilir. Ayrıca İsviçre Konsolosluğu sizden her zaman tekrar yeni belge isteyebilir. Vizenizin gecikmemesi ve olumsuz sonuçlarla karşılaşmamanız için vize uzmanlarımızla görüşmenizi ve istenen belgeyi gecikmeden temin etmelisiniz.

Vize Merkezi Çorlu Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Hafta içi: 08.30-18.30
  • Cumartesi: 08.30-14.00

Vize Merkezi Çorlu Şubemizi ziyaret etmek için randevu almadan gelebilirsiniz. Tekirdağ’da diğer ilçelerde ikamet eden kişiler Vize Merkezi Çorlu şubemizden İsviçre vizesi başvurusunda bulunabilirler.

İsviçre Vizesi için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Seyahatinize istediğiniz tarihlerde gidebilmeniz için başvuru tarihinizi doğru olarak belirlemeniz çok önemlidir. Seyahat tarihiniz ve başvuru tarihinizin arasında yeteri kadar zaman olması gerekir. Bu nedenle seyahatinize en az 2-3 ay kala başvuru tarihinizi kararlaştırın. İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliğinin kapalı olduğu tarihleri ve vize başvurularının yoğun olduğu sezonları da göz önünde bulundurun. Bu gibi tarihlerde vizenizin çıkış süresi planladığınız tarihi geçebeilir.

Seyahat amacınız vize başvurunuzun türünü belirler.

Vize uzmanlarımıza başvurunuzu yapmadan önce mutlaka arayıp, seyahat amacınızı detaylı anlatın. Başvurunuz gidiş amacınıza göre yapılacak ve hazırlamanız gereken evrak listesi de buna göre şekillenecektir. Örneğin aile ve arkadaş ziyareti için alınması gereken davetiye ile ticari olarak İsviçre’yi ziyaret edeceğiniz zaman alınması gereken davetiye farklılık gösterdiğinden dolayı gidiş amacınızı detaylı anlatmalısınız. Başvuru işlemleri bittikten sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız!

Evrak listesini en kısa zamanda tamamlamalısınız.

Vize uzmanlarımızın size gönderdiği evrak listesini detaylı inceleyip, anlamadığınız konuları tekrar arayıp detaylı bilgi alın. Yanlış temin edilen ya da eksik olarak hazırlanan evrak listesi varsa vize başvurunuzun istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.

Seyahat tarihiniz vizenizin başlangıç tarihi olacaktır.

İsviçre vize başvurunuzu yapmadan önce seyahat tarihinizi belirlemiş olmanız gerekir. Hazırlayacağınız evraklarda ve vize uzmanlarımız tarafından yapılacak olan başvurularda, belirttiğiniz seyahat tarihi yer alacak ve tüm işlemleriniz bu tarihe göre yürütülecektir Yani İsviçre’ye ve diğer Schengen ülkelerine en erken giriş yapabileceğiniz tarih sizin en başta belirttiğiniz seyahat tarihi olacaktır.

Otel ve uçak rezervasyonunuz yoksa lütfen vize uzmanlarımızı uyarınız.

İsviçre vizesi başvurunuz için mutlaka otel ve uçak rezervasyonu yapmanız gerekir. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın almak zorunda değilsiniz, yalnızca ön rezervasyon yapmanızın yeterlidir. Aksi takdirde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanırsa, satın almış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarınızın durumundan dolayı Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Vizenizin olumlu veya olumsuz sonuçlanması ile ilgili tüm karar İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği’ne aittir.

Konsolosluk yetkilileri bazı durumlarda uçak biletlerinizin satın alınmış olmasını talep edebilir. Bu durumda satın alınmış uçak biletlerinizi konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir. Ancak bu durum istisnai bir durum olduğu için yalnızca konsolosluğun talepte bulunduğu kişileri kapsamaktadır.

İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği tüm süreç boyunca size ulaşabilir. Bu nedenle tüm iletişim bilgileriniz ulaşılabilir durumda olmalıdır. Başkonsolosluk / Büyükelçilik bazen bir bilginin teyidi bazen de fazladan bir evrak istemek için size ulaşabilir. Vize Merkezinin dışında gelişen bu durumlarda lütfen konsolosluk yetkililerinin taleplerini en kısa zamanda yerine getirin.

Biyometrik randevuya hangi durumlarda gitmelisiniz?

Geçmişte herhangi bir Schengen başvurusu yapmadıysanız veya üzerinden belirli bir süre geçtiyse ya da parmak izinizin okunamaması gibi teknik sorunlar sebebiyle randevuya gitmeniz gerekebilir. Ayrıca Avusturya vizesi alırken verdiğiniz parmak izini İsviçre kabul etmediğinden biyometrik bilgilerinizi almaları için randevuya gitmeniz gerekir. Vize uzmanlarımız size bu randevunun tarihini aldıklarında size bildirilecektir. Bunun yanında İsviçre vizesi için normal şartlarda bir mülakat aşaması olmamasına rağmen İsviçre Başkonsolosluğu /Büyükelçiliği istisnai olarak size ulaşarak mülakata davet edebilir.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre Vizesinin öngörülen çıkış süresi 6 ila 8 iş günü arasında değişmektedir. Biyometrik verilerinizin alınması için bir randevuya gitmeniz gerekirse, randevu tarihi genellikle yakın tarihlere verilse de vizenizin çıkış süresi bu gibi durumlarda uzayabilir. Tüm vize süreçleri İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği’nin takdirindedir ve değişebilir.

İsviçre Vizesi Almak Zor Mu?

İsviçre vizesi başvurunuz için gerekli belgeleri İsviçre vize uzmanlarımızın sizden talep ettiği şekilde hazırladıysanız, başvurunuz için gerekli olan gelire sahipseniz ve kişisel durumunuzla ilgili bir sıkıntı yoksa vizeniz onaylanabilir. Ancak yine de kararı verecek olan İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği olduğunu Unutmayın! Farklı sebepler nedeniyle vize başvurunuzun reddedilme olasılığı bulunmaktadır. Vizenizin onaylanmaması durumunda, Başkonsolosluk / Büyükelçilik tarafınıza bir ret mektubu gönderecek ve bu mektupta neden vizenizin reddedildiği ile ilgili bilgiler yer alacaktır. Başvurunuzun kabul edilmemesi halinde Konsolosluğa ve başvuru merkezine ödenen başvuru ücretini geri alamayacağınızı hatırlatırız.

İsviçre vizesi başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi Çorlu şubemizi bizzat ziyaret ederek elden teslim alabilir ya da vize uzmanlarımızla iletişime geçerek kargo veya kurye yoluyla adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Çorlu

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Çorlu Y.F. 05/05/20, 20:27
İsviçre vizesi Çorlu ve çevresinden başvuru yapmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli? Avukatlık Bürosunda çalışan Avukatlar için vize şartları nelerdir? Hangi evrakların hazırlanması gerekir.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32831