İsviçre Öğrenci Vizesi

İsviçre vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak İsviçre öğrenci vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. İsviçre öğrenci vizesi güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

 

Öğrenciler İçin İsviçre Vizesi Evrak Listesi aşağıdadır, 

1 - Davetiye (Davetiye gönderen kişinin kişisel bilgilerini içeren bu kişinin İsviçre pasaport ve kimlik kartı fotokopisi ile birlikte)

2 - İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, seyahat hakkında ayrıntılı tarih bilgileri veren, kaşe ve imzalı)

3 - Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise anne baba onaylı, orijinal belge)

4 - Kimlik Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile ve Adres bilgilerini içeren)

5 - Öğrenci Belgesi (Güncel, Orijinal)

6 - Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

7 - 2 Adet Biometrik Fotoğraf (35X45 ölçülerinde, güncel ve beyaz fon arkalı)

 

Öğrenciler İçin Sponsor Olacak Kişilerin İbraz Etmesi Gereken Evraklar 

Masrafları karşılayan kişinin hazırlaması gereken maddi durum ve gelir evrakları;

     a.Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, İsviçre de kalınacak her gün için 100 İsviçre Frangı karşılığı bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

     b.Emekli ise; Emeklilik evrakları

     c.SSK lı Çalışan ise; Gelir belgeleri

     d.Şirket Sahibi ise; şirket evrakları

     e.Devlet Memuru ise; çalıştığı kurumdan gelir belgeleri
 

 

İsviçre Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►İsviçre vize başvurunuzun sonucu hakkında verilecek kararlar, İsviçre Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.

►İsviçre konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

►Schengen üye ülkeler topluluğu 24 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen vize başvurularının kabulünde Biometrik bilgi kaydı sistemine geçmiştir. Bu tarihten itibaren gerçekleştirilecek Schengen vize başvurularında başvuru sahibinin biometik bilgilerini ibraz etmesi mecburi kılınmıştır. Biometrik bilgilerin ibrazı sırasında temsilcilerimiz başvuru merkezinde hazır bulunacak ve bilgilerinizin ibrazı esnasında sizlere asistanlık edecektir.

►İsviçre Vize İşlemleri Başvurularında Parmak İzi Uygulaması Başlamıştır. Tarafımızdan Schengen Parmak İzi Merkezinden adınıza randevu alınmaktadır. Randevu gününüzde Size eşlik ederek; başvuru merkezinde parmak izi vermeniz sağlanmaktadır. Parmak izi bir kereye mahsus alınmaktadır. Parmak izi bilgileriniz 5 yıl süreyle geçerli olmaktadır.

►İsviçre Schengen vizesi ve diğer tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgi ve belgeler için vizemerkezi.com.tr web adresimizi ziyaret edebilir, başvuru formu, dilekçe örnekleri, ek evraklar ve vize prosedürleri hakkında kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 

►İsviçre vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 59
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 59
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 05 59
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2147
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5196
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com