Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 92

Eposta

konya@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş Geldiniz.

Bu sayfada okuyacağınız bilgiler, İsviçre Vize Merkezi Konya şubesinden vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanmıştır. İsviçre vize başvurusu hakkında genel bilgiler, evrak listesi ve başvuru aşamaları ile ilgili her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz. Vize Merkezi Konya şubesini çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz ancak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için şubemizi her zaman ziyaret etmek zorunda değilsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Konya şubemizdeki danışmanlarımız ile iletişime geçebilir ve gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen Konya şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya online@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza e-posta gönderiniz.

İsviçre Vizesi başvurularınızda takip etmeniz gereken 5 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımızdan evrak listesi e-postasını isteyin.
  2. Adım: E-postada yer alan tüm evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Evraklarınızı Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Yalnızca gerekli başvurularda biyometrik randevunuza şahsen katılın ve parmak izi ile biyometrik fotoğrafınızın alınmasını sağlayın.
  5. Adım: Vize başvurunuz sonuçlanınca pasaportunuzu dilediğiniz şekilde teslim alın.

İsviçre Vizesi için gerekli evraklar

İsviçre vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, web sitemizin İsviçre sayfalarında yer alan evrak listelerinden faydalanabilirler. Ancak bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir.

Dikkat! Vize Merkezi Konya Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada yer alan evrak listesini sizden istenildiği şekilde ve tam olarak hazırlayınız. Ayrıca İsviçre Taslak Vize Formunu da doldurunuz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. İsviçre Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Konya şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Konya şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Konya şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz.

Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca İsviçre Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi günü ve Cuma günü arası: 08.30’dan 18.30’a kadar
  • Cumartesi günü: 08.30’dan 14.00’e kadar

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi mesai saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Karabük, Düzce, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Ardahan, Rize, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane şehirlerinde yaşayan ve İsviçre vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

İsviçre Vizesi için yapacağınız başvurunun tarihi iyi ayarlanmış olmalıdır.

İsviçre vizesi başvurunuzu seyahatinizden en fazla 3 ay önce yapabilirsiniz. Seyahatinize 3 aydan daha uzun bir süre varsa İsviçre Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir. Başvuru işlemlerinize başlamadan önce İsviçre Konsolosluğu’nun yoğun olduğu ya da kapalı olduğu tarihleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Sezonlara bağlı olarak yoğun vize başvurusu yapılan dönemlerde ya da resmi tatillerde konsolosluk çalışmayacaktır. Bu gibi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Konu ile ilgili olarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Doğru seyahat amacıyla doğru İsviçre vizesine başvurulmalıdır.

İsviçre’ye neden seyahat etmek istediğiniz yapılacak olan vize başvurusu açısından son derece önemlidir. E-postada yer alan ve doldurulması gereken formlarda doğru olarak belirtmeniz gereken seyahat amacınız vize başvuru türünüzü belirlediğinden ve başvurunuz tamamlandıktan sonra değiştirmeniz mümkün olmadığından oldukça önemlidir.

Evrak listenizi en kısa zamanda tamamlayıp danışmanlarımıza ulaştırınız.

Vize Merkezi Konya şubesinden yapacağınız İsviçre vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız tüm evraklar İsviçre’ye neden seyahat edeceğinize, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız İsviçre Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin İsviçre Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini İsviçre vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz. İsviçre vizesi başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Konya Vize Merkezini çalışma saatleri içinde ziyaret ederek evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Bunun yerine evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim etmeniz ve şubemize göndermeniz de mümkündür.

Seyahat tarihinizi danışmanlarımıza aktarınız.

Tüm başvurularınız bu tarih üzerinden gerçekleştirilecektir. Konsolosluk da vize başvurunuzu uygun bulursa bu tarihi baz alarak vizenizi onaylayacak ve vizenizin başlangıç tarihi olarak belirleyecektir. Yani formlara doldurduğunuz ve danışmanlarımıza belirttiğiniz bu tarih, vizenizin başlangıç tarihi olarak kabul edilecek ve ancak bu tarihten itibaren İsviçre’ye giriş yapabileceksiniz.

İsviçre vizesi için otel ve uçak rezervasyonu gerekli midir?

İsviçre vizesi için başvurunuzu yapmadan önce otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu işlemlerinizi yapmış olmanız gerekmektedir. Bu rezervasyonlarınızı satın almanıza gerek olmadan ön rezervasyon şeklinde yapmanızı tavsiye ediyoruz. İsviçre Konsolosluğu bu tip rezervasyonları kabul etmektedir. Bu şekilde vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilirse rezervasyonlarınız konusunda olumsuzluk yaşamazsınız. Vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz karar vermeye yetkili tek makam İsviçre Konsolosluğu olduğu için, vize başvurunuz reddedilirse ve satın alınmış rezervasyonlarınız mevcutsa Vize Merkezi konuyla ilgili herhangi bir şekilde sorumlu olmayacaktır. Konsolosluk görevlileri zaman zaman başvuranların satın alınmış uçak biletlerini görmek istemektedir. Nadiren başvurulan bu yöntemde uçak biletlerinizi satın almanız ve belgelerini konsolosluğa ulaştırmanız gerekecektir.

Biyometrik verilerinizi vermeniz şart mıdır?

Daha önceden Schengen vizesi başvurusunda bulunduğunuzda başvuru merkezine giderek biyometrik fotoğraf ve parmak izi bilgilerinizin alınmasını sağladıysanız ve üzerinden uzun bir süre geçmediyse yeniden biyometrik verilerinizin alınması için İsviçre vize başvuru merkezine gitmenize gerek kalmayacaktır. Zaman zaman biyometrik verilerinizin okunmasında teknik sorunlar yaşandığında da gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ek olarak, İsviçre vizesi başvurularında mülakata girmenize gerek olmamasına rağmen konsolosluk istisnai olarak sizi mülakata çağırabilir. İsviçre

Vizesi kaç günde çıkar?

İsviçre vizesi başvurunuz normal şartlar altında 5 ila 7 iş günü arasında çıkmaktadır. Ancak biyometrik veri randevusu için başvuru merkezine gitmeniz gerekirse randevu süresi için ortalama 15 gün daha beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle vizenizin çıkışı biraz daha uzun sürebilmektedir. Bu süreler İsviçre Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir ve değişebilir.

İsviçre Vizesi almak zor mu?

İsviçre Vizesi başvurunuzun İsviçre Konsolosluğu tarafından kabul edilebilmesi için başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlamalı, tüm vize şartlarınızı yerine getirmeli ve kişisel olarak vize almaya uygun olmalısınız. Bu şartları taşıyorsanız vizeniz onaylanabilir. Ancak vize başvurunuzu inceleyerek olumlu ya da olumsuz karar verebilecek tek yetkili makam İsviçre Konsolosluğu’dur. Bu nedenle vizenizin onaylanacağına dair bir garanti vermek mümkün değildir. Vizeniz reddedilirse, İsviçre Konsolosluğu tarafınıza bir ret mektubu gönderecek ve bu ret mektubunda neden vize alamadığınız gerekçeli olarak açıklanacaktır.

Vize işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuzu dilediğiniz gibi teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi Konya şubemizden elden teslim alabileceğiniz gibi, danışmanlarımıza ileterek kargo yapılmasını ya da kuryeye verilmesini talep edebilir ve adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

İsviçre vize merkezi Konya

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Konya O.K. 07/05/20, 19:20
Merhabalar, İsviçre vizesi Konya ili ve çevresinden yapılmak istenen başvurular için nereye gidilmesi gerekir? İstanbul ya da Ankara’ya gitmeden sizin aracılığınız ile İsviçre vize başvurusunda bulunabilir miyim? İsviçre’deki akrabamı ziyaret etmek istiyorum. Davet mektubu gönderecek ama nasıl yapabileceği hakkında herhangi bir fikri yok! Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 19371