Konya

İsviçre Vize Merkezi, Konya

Altunizade Vize Merkezi

İsviçre vize işlemlerini Konya’dan yapmak isteyen başvuru sahipleri için danışmanlık hizmet vermekteyiz. Vize Merkezi Konya ofisimiz aynı zamanda; diğer çevre illerden de gerçekleştirilecek vize işlemleri çerçevesinde de danışmanlık hizmeti vermektedir.

İsviçre Vize Merkezi Konya İletişim

Vize Merkezi Konya ofisimiz uzmanlarına +90 (332) 225 43 92 numaralı hattımızdan ve [email protected] mailimizden ulaşabilirsiniz. Konya ofisimizi ziyaret etmek için uzmanlarımız aracılığıyla randevu oluşturmanız yeterli olacaktır.

İsviçre Vize Başvurusu Konya’dan Nasıl Yapılır?

İsviçre vizesi başvuruları kısa dönem işlemlerinde Schengen vize prosedürünü takip etmektedir.

İsviçre Vize Merkezi, Konya ofisimizden gerçekleştireceğiniz vize işlemlerinde uygulamadaki yönergemiz şu şekildedir.

Vize Başvurusu İçin Evrak Dosyanız Hazırlanır

İsviçre’ye yapacağınız seyahatin sebebi ve seyahat süresini içeren detayları ülke uzmanımızla paylaştıktan sonra dosyanız için gerekli olan ve kişisel olarak hazırlanan evrak listeniz tarafınıza ulaştırılacaktır. Bu evraklar seyahat ve başvuru sahibi açısından değişkenlik gösterir bu nedenle size yönlendirilen evrak dosyasının tamamını dikkate almanız önerilir. Evrak dosyanızdaki olası eksiklik ve bilgilendirme hatası başvurunuzun ret almasına neden olabilir.

Parmak İzi Kaydınız Alınır

Daha önce Schengen ya da ülkenin vize sisteminde biyometrik parmak izinizi oluşturmadıysanız parmak izinizi başvuru esnasında vermeniz gerekecektir. Biyometrik parmak iziniz için randevu uzmanlarımız tarafından size en yakın vize merkezine tanımlanacaktır.

Vize Başvurusu Dosya Takibi

İsviçre vize başvurusuna dair dosyanız Konsolosluk nezdinde değerlendirmeye alınması itibarıyla aşamalar size sms, mail yolu ile iletilecektir.

Pasaportunuz Teslim Edilir

İsviçre Konsolosluk yetkililerinin incelediği evraklar neticesinde başvurunuz onay alınırsa vizenizin basıldığı pasaportunuz kurye, kargo veya elden size teslim edilecektir. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa vize ret sebebinize bakılacak ve yeni başvuru ya da itiraz süreci başlatılacaktır.

İsviçre Schengen Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya ofisimizin uzmanları danışmanlığında yapılan başvuruda olası talepler ve vize süreci hakkında dikkat edilmesi gereken detaylar söz konusudur. Bu konulara da kısaca değinelim.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre vize işlemleriniz için gerekli olacak evraklar vize türü açısından farklılık gösterir. İsviçre vizesi kategorileri ve evrakları ile ilgili genel bir fikir edinmek isterseniz;

sayfalarımızı ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İsviçre vizesi için değerlendirme süreci, İsviçre Konsolosluğu’nun ve Türkiye’nin tatil günlerine, işlem sıklığına göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple İsviçre seyahatinizden minimum 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. İsviçre Büyükelçiliği seyahatten 3 ay öncesine kadar işlemlerin başlatılmasına izin vermektedir.

Keyifli seyahatler…

İsviçre vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp