İsviçre Vizesi Dilekçe Örnekleri

İsviçre Vizesi Dilekçe Örnekleri

İsviçre Turistik Vize Dilekçesi

İsviçre’ye Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsviçre Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İsviçre Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi İsviçre Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İsviçre Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İsviçre Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İsviçre Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • İsviçre Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İsviçre Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İsviçre Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe gerektiren durumlar

 • İsviçre Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İsviçre turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • İsviçre Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İsviçre Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İsviçre Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İsviçre Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

İsviçre Ticari Vize Dilekçesi

İsviçre'ye Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. İsviçre Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse İsviçre’deki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • İsviçre'ye seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • İsviçre Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • İsviçre Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

İsviçre Ticari Vize Dilekçesi

İsviçre vize talep dilekçesi konusunda detaylı bilgi almak için size en yakın şubemizi arayarak ya da [email protected] e-posta adresimize mail atarak İsviçre vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre vize ücretleri

İsviçre ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İsviçre Vizesi Dilekçe Örnekleri
  S.S., 20 Nis 2020, 14:13

  Merhabalar, İsviçre vizesi dilekçe örnekleri nerede bulunur? Sizde mevcut mudur? Davetiye, ticari vize başvurusu yaparken gerekli midir? Biz Türkiye’de imalat yapıp İsviçre’ye ve diğer ülkelere ihracat yapan bir firmayız. Hem çalışanlarımız hem de şirket ortaklarımız zaman zaman İsviçre’ye ticari amaçla gitmektedir. Gidecek kişilerin evraklarını ve dilekçelerini ben hazırlıyorum. Şirketimizde Turistik amaçlı gidişlerde olmaktadır. Hem Turistik vizede hem de Ticari vizede hazırlanması gereken dilekçeler konusunda bilgi verebilir misiniz? Sitenizi detaylı inceledim güncel bilgiler olmasından dolayı bundan sonra şirket olarak sizinle çalışmak istiyoruz. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İsviçre için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp