Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 59

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa İsviçre Vize Merkezi Edirne şubesinden başvuru yapmak isteyen kişiler için özel olarak oluşturulmuştur. Lütfen bu sayfadaki bilgileri okuduktan sonra başvuru yapınız. Bu şekilde yapacağınız başvurular çok daha kolay ve pratik olacaktır. Ayrıntılı bilgi ve tüm başvurularınız için Vize Merkezi Edirne şubemize iletişim kanallarımız yoluyla (telefon & e-posta) ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi başvurusu için izlemeniz gereken adımlar:

  1. Adım: Vize Merkezi Edirne telefon numaramızı arayın veya e-posta yollayın.
  2. Adım: Size özel olarak hazırlanan e-postadaki belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Belgelerinizi tamamlayarak Vize Merkezi Edirne şubesine ulaştırın.
  4. Adım: Biyometrik veri randevunuza gidin.
  5. Adım: Vize uzmanlarımızdan başvuru sonucunuzu öğrenin ve pasaportunuzu alın.

İsviçre vizesi için gerekli evraklar

İsviçre vizesi ile ilgili belgelere web sitemizin ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde başvuracağınız vize türü ve kişisel durumunuza göre vize uzmanlarımız tarafından oluşturulacak evrak listesini istemeniz de mümkündür. Lütfen bunun için size özel e-postayı talep ediniz.

Önemli! İsviçre Vizesi başvurunuzun konsolosluk tarafından kabul edilmesi için tarafınıza bildirilen evrak listesini lütfen tam olarak hazırlayınız. Herhangi bir hata durumunda vize uzmanlarımız sizden yeniden belge isteyeceklerdir. Ayrıca İsviçre Konsolosluğu sizden her zaman tekrar belge veya başka belgeler isteyebilir. Bu tür durumlarda vizenizin gecikmemesi ve olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için vize uzmanlarımıza haber vermenizi ve istenen belgeyi gecikmeden temin etmenizi tavsiye ediyoruz.

Vize Merkezi Edirne Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi-Cuma: 08.30-18.30
  • Cumartesi: 08.30-14.00

Vize Merkezi Edirne Şubesini ziyaret etmek için randevu almanıza gerek yoktur. Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’de yaşayan kişiler Vize Merkezi Edirne şubemizden İsviçre Vizesi başvurusunda bulunabilirler.

İsviçre Vizesi için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Seyahatinizin tehlikeye girmemesi için başvuru tarihinizi doğru olarak belirlemeniz son derece önemlidir. Seyahat tarihiniz ve başvuru tarihinizin arasında yeteri kadar zaman olmazsa vizenizin çıkış tarihi seyahatinizden sonraya sarkabilir. Bu nedenle en erken başvuru yapabileceğiniz tarih olan seyahatinizden 3 ay öncesinden başlayarak başvuru tarihinizi kararlaştırın. Ayrıca lütfen İsviçre Konsolosluğu’nun kapalı olduğu tarihleri ve vize başvurularının yoğun olduğu sezonları da söz önünde bulundurun. Bu gibi tarihlerde vizenizin çıkış süresi uzayabilir.

Seyahat amacınız vize başvurunuzun türünü belirler.

Vize uzmanlarımıza başvurunuzu yapmadan önce seyahat amacınızı doğru olarak aktarmalısınız. Başvurunuz buna göre yapılacak ve hazırlamanız gereken evrak listesi buna göre şekillenecektir. Örneğin aile-arkadaş ziyareti için alınması gereken davetiye ile ticari olarak İsviçre’yi ziyaret edeceğiniz zaman alınması gereken davetiye farklılık gösterebilir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız.

Evrak listesini en kısa zamanda tamamlamalısınız.

Vize uzmanlarımızın mail olarak gönderdiği evrak listesini lütfen sizden istenildiği şekliyle hazırlayınız. Yanlış temin edilen ya da eksik olarak hazırlanan evrak listesi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. Evraklarla ilgili aklınıza takılan her şeyi vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Seyahat tarihiniz vizenizin başlangıç tarihi olacaktır.

Vize başvurunuzdan önce seyahat tarihinizin belirlenmiş olması gerekmektedir. Hazırlayacağınız evraklarda ve vize uzmanlarımız tarafından yapılacak başvurularda, bildirdiğiniz seyahat tarihi yer alacak ve tüm işlemler bu tarihe göre yürütülecektir. Ayrıca vizenizin başlama tarihi de seyahat tarihiniz olacaktır. Yani İsviçre’ye ve diğer Schengen ülkelerine en erken giriş yapabileceğiniz tarih en başta belirttiğiniz seyahat tarihi olacaktır.

Otel ve uçak rezervasyonunuz yoksa lütfen vize uzmanlarımızı uyarınız.

İsviçre vizesi için başvuru yapmadan önce mutlaka otel ve uçak rezervasyonu yapmış olmalısınız. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın almak zorunda olmadığınızı, yalnızca ön rezervasyon şeklinde işlem yapmanızın yeterli olacağınızı hatırlatırız. Aksi takdirde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması nedeniyle satın almış olduğunuz rezervasyonlarınızın durumundan dolayı Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Unutmayın, vizenizin olumlu veya olumsuz sonuçlanması ile ilgili tüm karar süreci İsviçre Konsolosluğu’na aittir.

Konsolosluk yetkilileri bazı durumlarda uçak biletlerinizin gerçekten satın alınmış olmasını isteyebilirler. Bu durumda satın alınmış uçak biletlerinizi konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir. Ancak bu durum istisnai bir durumdur ve yalnızca konsolosluğun talepte bulunduğu kişileri kapsamaktadır.

İsviçre Konsolosluğu tüm süreç boyunca size ulaşabilir. Bu nedenle tüm iletişim bilgileriniz ulaşılabilir durumda olmalıdır. Konsolosluk bazen bir bilginin teyidi bazen de fazladan bir evrak istemek için size ulaşabilir. Vize Merkezinin dışında gelişen bu durumlarda lütfen konsolosluk görevlilerinin taleplerini en kısa zamanda yerine getirin.

Biyometrik randevuya hangi durumlarda gitmelisiniz?

Geçmişte herhangi bir Schengen başvurusu yapmadıysanız veya üzerinden belirli bir süre geçtiyse ya da parmak izinizin okunamaması gibi teknik sorunlar nedeniyle biyometrik randevuya gitmeniz gerekebilir. Vize uzmanlarımız size bu randevunun tarihini bildireceklerdir. Bunun yanında İsviçre vizesi için normal şartlarda bir mülakat aşaması olmamasına rağmen İsviçre Konsolosluğu istisnai olarak size ulaşarak mülakata davet edebilir.

İsviçre Vizesi kaç günde çıkar?

İsviçre Vizesinin öngörülen çıkış süresi 5 ila 7 gün arasında değişmektedir. Biyometrik verilerinizin alınması için bir randevuya gitmeniz gerekirse, randevu tarihi genellikle 15 gün sonrası için belirlenmekte ve vizenizin çıkış süresi bu gibi durumlarda uzamaktadır. Tüm süreler İsviçre Konsolosluğu’nun takdirindedir ve değişebilir.

İsviçre Vizesi almak zor mu?

İsviçre vizesi için gerekli evrakları vize uzmanlarımızın sizden talep ettiği şekilde hazırladıysanız, başvuru için gerekli tüm şartları yerine getirdiyseniz ve kişisel durumunuzla ilgili bir sıkıntı yoksa vizeniz onaylanabilir. Ancak yine de çeşitli sebepler nedeniyle vize başvurunuzun reddedilme olasılığı bulunmaktadır. Unutmayın, karar aşamasındaki tüm sorumluluk İsviçre Konsolosluğu’na aittir. Vizenizin reddedilmesi gibi bir durum yaşanırsa konsolosluk tarafınıza bir ret mektubu gönderecek ve bu mektupta neden vizenizin reddedildiği ile ilgili tüm bilgiler yer alacaktır. Başvurunuzun kabul edilmemesi halinde hiçbir başvuru ücretini geri alamayacağınızı hatırlatırız.

İsviçre vizesi başvurunuz sona erdikten sonra pasaportunuzu nasıl teslim almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Dilerseniz Vize Merkezi Edirne şubemizi bizzat ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz. Böyle bir imkanınızın olmadığı durumlarda lütfen vize uzmanlarımızla iletişime geçerek kargo veya kurye yoluyla adresinize gönderim yapılmasını istediğinizi iletiniz.

İsviçre vize merkezi Edirne

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Edirne İ.S. 06/05/20, 18:34
Merhabalar, İsviçre vizesi Edirne için sizin gibi bir aracı kurum ile başvuru yaparsam işlerim daha kolay olur mu? Doktorum, Edirne’de muayenehanem var. Eşim Ev hanımı birlikte gitmeyi düşünüyoruz. Daha önce de Schengen ülkelerine seyahat ettim. Daha önce vize başvurumu İstanbul’daki Başvuru Merkezinden yapmıştım. Randevu alarak gitmeme rağmen süreçler çok can sıkıcıydı, bütün günümü İstanbul’da geçirmek zorunda kalmıştım. Aynı kâbusu yaşamak istemiyorum. Siz bu konuda bana nasıl yardımcı olacaksınız?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5768