Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 59

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsviçre Vize Merkezi, Edirne

Altunizade Vize Merkezi

İsviçre turistik, ticari ve ziyaret vize başvurularınızı Edirne’den de gerçekleştirebilirsiniz. İsviçre Ulusal vize işlemleriniz için ise bilgilendirme alabilir veya uygun ise süreci danışmanlığımızda tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Vize Merkezi Edirne İletişim

Vize Merkezi Edirne şubemize +90 (850) 460 15 59 numaralı hattımızdan ya da [email protected] elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz. Ofislerimizi ziyaret etmek isterseniz bizleri ilgili hatlardan arayarak randevu oluşturmanız yeterlidir.

Vize Merkezi Edirne şubemiz Edirne merkez başta tüm ilçeler ve çevre illerden de başvuru almaktadır.

İsviçre vize başvurusu hakkında bilgi almak veya danışmanlık için ülke uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Edirne’den Nasıl Yapılır?

İsviçre vize başvurusu Schengen vize kapsamına girmektedir. Prosedürde kısa süreli İsviçre vizesi için aynıdır. Edirne Vize Merkezi ofisimizden gerçekleştireceğiniz başvurularınız dört adımda tamamlanmaktadır.

İsviçre Vize Başvuru Evraklarının Hazırlanması

İsviçre’ye gidiş sebebinize, süresine ve iş veya mali durumunuza göre değişecek olan evrak listesi size ulaştırılır ve danışmanlık hizmetimiz başlar. Vize evrakları her ülke için kişiye göre hazırlanır. Aksi takdirde vize başvurunuzun ret cevabı almasını kuvvetlendirebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka size özel hazırlanan evraklar ve bilgilendirmeye uyarak başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

İsviçre vize harcınızı seyahat süresine ve vize türüne göre ödeyerek evrakını da diğer evraklarınızın bulunduğu dosya ile birlikte ofisimize iletmeniz gerekecektir.

İsviçre vize uzmanınızla iletişime geçerek vize harç ücretinizi ve diğer ücretlendirmeleri öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücreti ödemenizi şubelerimizden gerçekleştirebilir ya da EFT ya da havale ile de yapabilirsiniz.

Biyometrik Verilerin Sunulması

Eğer daha önce biyometrik parmak izinizi Konsolosluk talebiyle vermediyseniz VIS kaydınızın yapılması gerekecektir. Biyometrik verilerinizi ikamet ilinizde yetkilendirilen vize işlem merkezlerinde yapabilirsiniz. Bu işlem için randevu tanımlamanız da İsviçre Vize Merkezi, Edirne şubemiz tarafından yapılabilmektedir.

Pasaportun Teslim Alınması

Vize evraklarınızın bulunduğu dosya tam olarak hazırlandıktan ve veri kayıt işlemleriniz de gerçekleştirildikten sonra başvurunuz uzmanlarımız aracılığıyla yapılacaktır. Vize başvurunuzun takibi adım adım tarafınıza bildirilecektir. Başvurunuzun onayı akabinde vizeniz basılı olarak pasaportunuz sizin seçeceğiniz teslimat şekli ile şahsınıza iletilecek ya da elden teslim edilecektir.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre kısa süreli vize başvurusu için çalışma prensibimizi yukarıda kısaca özetledik. İsviçre vizesine dair diğer bilgileri de kısaca aktaralım.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre vizesi başvurusu gerekli olan evraklar başta seyahat amacınıza, iş/mali durumunuza göre farklılık gösterecektir. İsviçre vize işlemleri sayfamızdan seyahatinize uygun olan kategoriyi seçerek genel evraklar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İsviçre Turist Vizesi

İsviçre Ticari Vizesi

İsviçre Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi

Vize Merkezi Edirne ofisi aracılığı ile yapacağınız vize başvurunuz için kişisel evrak listenizi ise 0 (850) 460 15 59 numaralı hattan uzmanlarımızı arayarak edinebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vizesi başvurusu her iki ülkenin resmi tatillerine, iş yoğunluğuna veya olası aksiliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Pandemi öncesi ortalama 10-15 gün içerisinde sonuç alınabiliyorken bu zaman aralığı 30 güne kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatinizi planladığınız tarihten minimum 1 ay öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Keyifli seyahatler...

İsviçre vize merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp