Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 46

İsviçre Vize Merkezi, Kayseri

İsviçre Vize Merkezi, Kayseri büromuz tarafından derlenen vize bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

İsviçre vize işlemlerini Kayseri’den tamamlamak isteyen başvuru sahipleri için vize danışmanlık hizmet vermekteyiz. Kayseri ofisimiz hizmetleri kapsamında kısa süreli ziyaret vize işlemleri ve İsviçre ulusal vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri büromuz ayrıca; Niğde, Sivas, Adana, Yozgat, Kahramanmaraş ve Nevşehir illerinden yapılacak vize işlemleri kapsamında da hizmet vermektedir.

İsviçre Vize Merkezi Kayseri İletişim

Vize Merkezi Kayseri şubemize +90 850) 460 15 46 numaralı telefonumuzdan ve [email protected] adresimizden ulaşabilirsiniz. Kayseri büromuzu ziyaret etmek için bizi arayarak randevu oluşturmanız yeterli olacaktır.

İsviçre Vize Başvurusu Kayseri’den Nasıl Yapılır?

İsviçre vizesi başvuruları kısa dönem işlemlerinde Schengen vize prosedürünü takip etmektedir.

İsviçre Vize Merkezi, Kayseri büromuzdan gerçekleştireceğiniz işlemler için dört adımdan oluşan bir uygulama ile çalışıyoruz.

İsviçre Vizesi Başvurusu İçin Evrak Dosyası Hazırlanır

İsviçre’ye yapacağınız seyahatin nedeni ve süresini içeren detayları ülke uzmanlarımızla paylaştıktan sonra evrak listeniz tarafınıza ulaştırılacaktır. Ülke fark etmeksizin vize evrak listeleri başvuru sahibinin özelliklerine ve seyahatin niteliğine göre değişir. Bu sebeple uzmanlarımızın yönlendirdiği evrak listesinin tam olarak hazırlanması önemlidir. Evrak dosyasındaki olası eksiklik ve yanlış bilgilendirme başvurunuzun ret cevabı almasına neden olabilir.

Parmak İziniz VIS Kaydına Alınır

Eğer daha önce biyometrik parmak izinizi oluşturmadıysanız VIS uygulamasına parmak izinizi vermeniz gerekecektir. Biyometrik parmak izinizin alımı ise ikamet bölgenizde yer alan ve İsviçre Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize işlem merkezlerinde yapılacaktır. Ayrıca bu konu için randevu alımını da uzmanlarımız sizin için tamamlayacaktır.

İsviçre Vize Başvurusu Takibi

İsviçre vize başvurusuna dair dosyanız Konsolosluk nezdinde inceleme alınmasından itibaren aşamalar size bilgilendirme mesajı olarak yönlendirilecektir.

Pasaportunuz Teslim Edilir

İsviçre Konsolosluk yetkilileri tarafından değerlendirilen dosyanız onay alırsa vizenizin basıldığı pasaportunuz şahsınıza teslim edilir. İsteğe bağlı olarak büromuzdan veya kurye aracılığıyla pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa vize işlemleriniz inceleme altına alınacak ve yeni başvuru ya da itiraz süreci başlatılacaktır.

İsviçre Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri büromuzun uzmanları danışmanlığında başvuru yapmanız halinde talepler ve vize süreci hakkında da kısa bir özet geçelim.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre vize işlemleriniz için gerekli olacak evraklar vize kategorisi bakımından farklılık gösterecektir. Eğer İsviçre vizesi evrakları ile ilgili genel bir fikir edinmek isterseniz;

  • İsviçre Turistik Vize
  • İsviçre Ticari Vizesi
  • İsviçre Ziyaret Vizesi

Bilgilendirme sayfalarımızı ziyaret ederek vize işlem süreçleri hakkında genel bir bilgi edinebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vizesi onay süreci, İsviçre Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerine, işlem yüküne göre farklılık gösterir. Bu sebeple seyahatinizden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı öneriyoruz. İsviçre Büyükelçiliği seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar başvuru yapılmasına izin vermektedir.

Keyifli seyahatler…

İsviçre vize merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp