İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 59

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsviçre Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

İsviçre Vize Merkezi, İzmir ofisimizin vize işlemleri bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

İsviçre vize başvurusunu İzmir’den tamamlamak isteyen kişiler için vize danışmanlık hizmet vermekteyiz. İzmir şubemizden kısa süreli ziyaret vize işlemlerinin yanında İsviçre ulusal vize işlemleriniz için de bilgilendirme alabilir ve süreci Vize Merkezi danışmanlığında gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir şubemiz aynı zamanda; Balıkesir, Denizli, Burdur, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta ve Uşak illerinden vize başvurularına da danışmanlık hizmeti vermektedir.

İsviçre Vize Merkezi İzmir İletişim

Vize Merkezi İzmir şubemize +90 (232) 970 05 59 nolu hattımızdan ve [email protected] elektronik posta adresimizden ulaşabilirsiniz. İzmir ofisimizi ziyaret etmek isterseniz müşteri hizmetlerimizden randevu oluşturmanız yeterlidir.

Schengen Vize Başvurusu İzmir’den Nasıl Yapılır?

Kısa süreli İsviçre vizesi işlemleri Schengen vize prosedür kapsamında yürütülmektedir.

İsviçre Vize Merkezi, İzmir ofisimizden gerçekleştireceğiniz başvurular için dört adımda tamamladığımız bir çalışma prensibi söz konusudur. Bu prensipte;

İsviçre Vize Başvurusu İçin Evraklar Hazırlanır

İsviçre seyahat sebebinizi ve süresini içeren bilgi ile uzmanlarımıza ulaştığınız takdirde tarafınıza kişisel başvuru dosyanız için hazırlaması gereken listeniz size yönlendirilecektir. Tüm platformlarda açıkça yazan evraklar genel evraklardır bu nedenle İsviçre ülke uzmanımızı size ileteceği listenizi tam olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekir.

Aksi halde dosyanızda seyahatinize ya da kişisel bilgilerinizde ki bir eksiklik ret cevabı almanıza sebep olabilir. Bu süreçte İsviçre vizesi başvuru harcını seyahat sürenize ve vize kategorisinde ödeyerek evrakını da diğer evraklarınızla birlikte ofisimize iletmeniz gerekir. Ödeme işlemlerini lke uzmanınız aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Biyometrik Verilerin VIS kaydına Alınması Sağlanır

Eğer daha öce biyometrik parmak izinizi vermemiş iseniz bunun için verilerinizi Schengen bölgesinin ortak kullandığı VIS’e kaydettirmeniz gerekir. Biyometrik verilerinizi yerleşim bölgenize en yakın olan ve Konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize işlem merkezlerinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu konu içi tanımlanacak randevu alımı da İsviçre Vize Merkezi, İzmir ofisimiz tarafından gerçekleştirilebilir.

Vize Başvurusu Aşamaları Takip Edilir

Evraklarınızın bulunduğu dosya eksiksiz olarak Konsolosluk tarafına teslim edildikten sonra başvurunuz uzmanlarımız aracılığıyla takibe alınacaktır. Vize başvurunuzu takibi adım adım tarafınıza bildirilecektir.

Pasaport Teslim Alınır

Eğer vizeniz sorunsuz bir şekilde onay alırsa ofisimizden ya da kurya aracılığıyla pasaportunuz teslim edilir. Fakat başvurunuzda olumsuz bir durum söz konusu olur ise işlemleriniz inceleme altına alınarak yeni başvuru ya da itiraz süreci başlatılır.

İsviçre Schengen Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir ofisimiz uzmanları ile başvuru yapmanız halinde gerekli olan evraklar ya da vizenin değerlendirme süresi hakkında da bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Yazımızın devamında kısaca vize işlemlerine yönelik detay bilgiler de verelim.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre vize başvurusu için gerekli olacak evraklar vize kategorisi çerçevesinde farklılık gösterecektir. Hangi ülke için vize başvurusunda bulunmanız fark etmeksizin evrak listenizin size özgü hazırlanması gerekir. Eğer vize evrakları konusunda genel bir fikir edinmek isterseniz İsviçre vize çeşitlerine dair sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Kesin evrak listenizi ise uzmanlarımızda temi etmelisiniz.

  • İsviçre Turistik Vize
  • İsviçre Ticari Vizesi
  • İsviçre Ziyaret Vizesi

İsviçre Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İsviçre Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Sorusu uzmanlarımızın en çok aldığı sorulardan biridir. İsviçre Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerine, işlem yüküne göre bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple olumsuz bir durum ile karşılaşmamak ve seyahatinizi ertelemek zorunda kalmamak adına en az bir ay öncesinden vize başvurunuzun vize işlem merkezine teslim edilmesini öneriyoruz.

Keyifli seyahatler…

İsviçre vize merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp