İsviçre Golden Vize

İsviçre Golden Vize

İsviçre Golden Vize sayfamıza hoş geldiniz.

Golden Vize, İsviçre dâhil birçok Avrupa ülkesinde sunulan ve ekstra faydaları olan bir oturum izni vizesidir. Aynı zamanda Schengen bölgesinde bulunan tüm Avrupa ülkelerine, yurtdışından gelen yatırımcılara ve ailelerine vize almasına gerek olmadan seyahat etme olanağı sağlayan bir yatırım programıdır. Golden Vize aldığınızda Avrupa’da sınırsız ve limitsiz olarak seyahat edebilirsiniz.

İsviçre'de Golden Vize, İsviçre ekonomisine destek olmak için devlet tahvili alarak, ticaret yapma ya da emlak alma gibi çeşitli yollarla yatırım yaparak İsviçre'de oturma izni almaktır.

Yatırım yoluyla İsviçre'de Oturum izni için yapmanız gereken asgari yatırım: Yıllık 200.000 CHF’dir.

İsviçre’de oturum izni alabilmeniz 3-4 ay içinde gerçekleşmektedir. Süresiz oturum izni alabilmeniz için 10 yıl İsviçre’de yaşamanız gerekir. 12 yıllık kesintisiz yaşadıktan sonra da Vatandaşlık başvurusunda bulunabilir, isterseniz çifte vatandaş hakkı elde edebilirsiniz.

Neden İsviçre Golden Vize başvurusu için İsviçre'ye yatırım yapmalı ve Oturum İzni Almalısınız?

İsviçre, Dünya standartlarına sahip olan finans sistemi, diğer Dünya ülkelerine göre çok yüksek yaşam standardı, mükemmel sağlık ve eğitim hizmetlerinin olması Golden Vize almak isteyenlerin gözdesi haline getirmektedir. İsviçre’nin Golden vize programı, eğitimli ve başarılı olan bireylere yönelik bir programdır. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük çocuklarını bu programa dâhil edebilir.

Bu vize türüne başvuru yapabilmek için, 55 yaşından küçük olmalı ve sabıka kaydınızın da bulunmaması gerekir. Başvuru süreci yetkililerle uzun bir görüşmeyi de içermektedir ve diğer Golden vize programlarından çok daha kontrollüdür. Süreç çok hızlı ilerlemektedir. Başvurunuzu yapma ile oturma izni alma arasındaki süre yalnızca 3-4 ay sürmektedir.

İsviçre Oturum izni Programında, yaşadığınız yerdeki Kantona 200.000 CHF götürü vergi ödenmelidir. İsviçre Kantonuna bağlı olarak bu ödenen miktar yılda 400.000 CHF-  600.000 CHF’ye kadar çıkabilir. Bu programla İsviçre’de oturum izni alanlar çalışamazlar.

İsviçre İş Yatırımcı Programıyla yabancı ülke vatandaşları, cirosu 1.000.000 CHF'den az olmamak şartıyla, yeni bir İsviçre şirketi kurmalı ya da var olan bir İsviçre şirketine yatırım yapması gerekmektedir.

İsviçre’ye yapacağınız yatırımınızın, var olan ticari işleri sürdürerek ya da yenilerini yaratarak, çok yeni teknolojiler ile bölgenin gelişimine yardım ettiğinizi ve toplum için faydalı olacağını kanıtlamanız gerekmektedir.

İsviçre'de, Federal Anayasaya göre belirlenmiş vergilerin yanı sıra Kanton ve belediye düzeyinde ödenmesi gereken vergiler vardır. Bunun yanı sıra İsviçre kantonlarında bulunan üç ulusal kiliseye ödenen vergilerde mevcuttur.

İsviçre Golden Vize ya da İsviçre vizesi başvuruları için Vize Merkezi uzmanlarıyla görüşebilirsiniz. 0212 970 05 59

İsviçre ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İsviçre için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp