Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 21 47

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, İsviçre vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. İsviçre vizenizi kolay bir şekilde Bursa’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya bursa@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İsviçre vizenizi Bursa’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İsviçre vizesi için gerekli evraklar Bursa

İsviçre vizesi Bursa başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek İsviçre schengen vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İsviçre Bursa vize başvuru formunu yazdırabilir ve Bursa İsviçre vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İsviçre vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden İsviçre Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazması talep edilebilir.

İsviçre vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

İsviçre vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Bursa ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız İsviçre vizesi için Vize Merkezi Bursa şubemizden başvuru yapabilirsiniz.

İsviçre vizesi Bursa başvuruları için alınacak randevular hakkında

Bursa’dan yapılacak İsviçre vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. İsviçre vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

İsviçre vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

İsviçre vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. İsviçre vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. İsviçre Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. İsviçre vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

İsviçre vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. İsviçre ‘de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise İsviçre aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

İsviçre ‘de bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz İsviçre turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. İsviçre ’de bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İsviçre ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

İsviçre vizenizi sorunsuz bir şekilde Bursa’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İsviçre vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. İsviçre Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

İsviçre vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İsviçre vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağırılabilirsiniz.

İsviçre vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Bursa’dan İsviçre vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

İsviçre vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurularda biometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

İsviçre vizesi kaç günde çıkar?

Bursa’dan yapacağınız İsviçre vize başvurularınız 5 ila 7 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

İsviçre vizesi almak zor mu?

İsviçre vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İsviçre vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. İsviçre vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Bursa ofisimiz, İsviçre vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İsviçre vize merkezi Bursa

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Bursa Y.F. 06/05/20, 18:50
Merhaba, İsviçre vizesi Bursa bölgesinde yaşayanlar için nasıl ve nereden alınıyor? Eşim özel bir firmada sigortalı çalışıyor, ben şirket sahibiyim, annem de emekli. Bizlerin hazırlaması gereken evraklar sanırım farklılık gösteriyormuş. Ama internete girdiğimde çok farklı bilgilerle karşılaştım. Sizden ricam hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5639