Bursa

Telefon

+90 (224) 322 21 47

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

İsviçre Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

İsviçre Vize Merkezi, Bursa şubemiz uzmanları tarafından hazırlanan vize bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

İsviçre vize işlemlerini Bursa’dan gerçekleştirecek başvuru sahipleri için vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vize Merkezi Bursa şubemiz aynı zamanda; diğer çevre illerden de vize danışmanlık taleplerine de cevap vermektedir.

İsviçre Vize Merkezi Bursa İletişim

Vize Merkezi Bursa şubemizin uzmanlarına +90 (224) 322 21 47 numaralı telefonumuzdan ve [email protected] eposta adresimizden ulaşabilirsiniz. Bursa şubemizi ziyaret etmek için bizleri arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Bursa’dan Nasıl Yapılır?

İsviçre Vize Merkezi, Bursa şubemizden gerçekleştireceğiniz vize işlemlerinde uyguladığımız çalışma prensibimiz şu şekildedir.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Evrak Dosyası Hazırlanır

İsviçre seyahatinin süresi ve amacını içeren kişisel bilgilerinizi ülke uzmanlarımızla paylaştıktan sonra evrak listeniz tarafınıza ulaştırılacaktır. Bu evraklar seyahat içeriği ve başvuruyu yapacak kişinin özellikleri açısından değişiklik gösterir. Bu sebeple size yönlendirilen evrak listesinin tümünü dikkate almanız gerekir. Evrak dosyanızda eksik veya hata tespit edildiğinde vize başvurunuz ret cevabı alabilir.

Parmak İzi Kaydı ve Randevu Oluşturma

Daha önce ülkenin vize sisteminde biyometrik parmak izinizi oluşturmadıysanız parmak izinizi vermeniz gerekecektir. Biyometrik parmak iziniz için randevu uzmanlarımız tarafından tanımlanacaktır.

Vize Başvurusu Dosya Takibi

İsviçre vize başvurusuna dair dosyanız Konsolosluk nezdinde incelemeye alınması itibarıyla tüm aşamalar size sms veya mail yolu ile iletilecektir.

Pasaportunuz Teslim Edilir

İsviçre Büyükelçilik yetkililerinin değerlendirdiği evraklarda sorun olmaz ve vize dosyanız onay alırsa vizenizin basıldığı pasaportunuz kargo, kurye veya elden şahsınıza teslim edilecektir. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa vize ret nedenlerinize bakılacak ve talebiniz doğrultusunda başvuru yenileme veya itiraz seçenekleri üzerinde değerlendirme yapılacaktır.

İsviçre Schengen Vizesi Başvurusu

Bursa şubemizin uzmanları aracılığıyla yapılan işlemlerde uzmanlarımızın talepleri ve vize süreci hakkında dikkat edilmesi gerekenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu konulara da kısaca değinelim.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre vize işlemleriniz için talep edilen belge ve evraklar vize türleri bakımından farklılık gösterir. İsviçre vize türleri ve evrakları ile ilgili bilgilendirme yazılarımız için;

İsviçre Turist Vizesi

İsviçre İş/Ticari Vizesi

İsviçre Ziyaret Vizesi

İçeriklerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İsviçre vizesi başvurusu için onay süreci, İsviçre ve Türkiye’nin tatil günlerine, vize başvuru yoğunluğuna göre değişecektir. Bu nedenle İsviçre seyahat planınızdan en az 1 ay öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. İsviçre Büyükelçiliği ve Konsolosluk vize yetkilileri İsviçre’ye seyahatten 3 ay öncesine kadar başvuru işlemlerinin başlatılmasına izin vermektedir.

Keyifli seyahatler…

İsviçre vize merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp