İsviçre Başkonsolosluğu

İsviçre Ankara Büyükelçiliği,  İsviçre vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan İsviçre vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur. İsviçre Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı 15 Nisan 2013 tarihinden bu yana hizmet vermemektedir. Bu nedenle İsviçre vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

İsviçre Büyükelçiliği ve Konsolosluğu, İsviçre Schengen vize başvurularını,  İsviçre vize başvuru merkezlerine yapılması koşulu ile kabul etmektedir. İsviçre Konsoloslukları, vize müracaatlarını şahsen kabul etmemektedir. İsviçre vizesi başvurularınızı TLS Contact aracılığı ile yapmanız gerekecektir. 

İsviçre Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-11.00

İsviçre Konsolosluğu İstanbul Görev Alanı

İstanbul - Aydın - Balıkesir - Bursa - Çanakkale - Edirne - Kırklareli - Kocaeli - Manisa - Muğla - Tekirdağ - Yalova illeri,  İsviçre vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’nun görev alanı içinde yer almaktadır.

​İsviçreKonsolosluğu İstanbul 2018 Resmi Tatil Günleri

İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2018 resmi tatil günlerinde ve İsviçre Konfederasyonu'nun 2018 resmi tatil günlerinde kapalıdır.

1 Ocak  Yılbaşı

2 Ocak  Yeni Yıl

30 Mart  Paskalya

2 Nisan  Paskalya

23 Nisan  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

10 Mayıs Göğe Yükseliş Günü

1 Mayıs  Emek ve Dayanışma günü

21 Mayis Pantkot Yortusu

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi

15 Haziran Ramazan Bayramı 1. gün

1 Ağustos İsviçre Milli Gün

20 Ağustos Kurban Bayramı 1. gün

21 Ağustos Kurban Bayramı 2. gün

22 Ağustos Kurban bayramı 3.gün

23 Ağustos Kurban bayramı 4. gün

24 Ağustos Kurban bayramı 5. gün

29 Ekim Cumhuriyet

24 Aralık öğleden sonra Noel Arifesi

25 Aralık Noel 

26 Aralık Stephanstag

31 Aralık öğleden sonra Yılbaşı

İsviçre Konsolosluğu İstanbul Nasıl Gidilir?

İsviçre Başkonsolosluğu İstanbul 1.Levent adresinde faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul İsviçre Başkonsolosluğunun bulunduğu semt kolay ulaşıma oldukça elverişli bir konumda olurken toplu taşıma ve özel araçlarla 24 saat ulaşım çok kolaydır. İstanbul İsviçre Konsolosluğu adresine Taksim Metro hattının 1,Levent durağı, Metrobüs hattının Zincirlikuyu durağını kullanarak Başkonsolosluğa rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde Beşiktaş rıhtımdan kalmakta olan dolmuşlar İsviçre Konsolosluğu İstanbul adresine ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca aşağıda İstanbul İsviçre Konsolosluğu 1.Levent adresine gidebilmenizi sağlayacak olan bazı İETT otobüs numaraları mevcuttur,

İsviçre Konsolosluğu İstanbul Adres Bilgileri

 Adres: Büyükdere Cad No: 173, Plaza A Blok, Kat 3, Levent / İST

Telefon :(212) 283 1282

Faks: (212) 283 1298

E-mail: ist.vertretung@eda.admin.ch

İsviçre Konsolosluğu Resmi Web: https://www.eda.admin.ch

Kroki:

Yükleniyor...
Telefon
x