Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu web sayfası İsviçre Vizesi başvurularını Adana Vize Merkezi ile yapacak kişiler için oluşturulmuştur. Başvuru işlemlerinizden önce bu web sayfasını iyice okuyunuz. İsviçre Vizesi başvurunuzu gerçekleştirirken vize başvuru işlemleriyle ilgili ön bilgi sahibi olmanız açısından bu web sayfası son derece yararlı olacaktır. Daha sonra İsviçre Vizesi başvurularınızı yapmak üzere Vize Merkezi Adana şubesini mesai saatleri içinde istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz Ayrıca başvurularınızı şubemizi arayarak yapabilir ya da e-posta göndererek danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

4 adımda İsviçre Vizesi başvurusunu tamamlamak:

  1. Adım: İsviçre vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezi Adana şubesi danışmanlarımızdan e-posta olarak isteyin
  2. Adım: E-postada yer alan tüm evrakları istenildiği gibi hazırlayın, formları tam doldurun.
  3. Adım: Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi Adana şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Yalnızca gerekli başvurularda Biyometrik randevunuza şahsen katılın ve parmak izi ile Biyometrik fotoğrafınızın alınmasını sağlayın.
  5. Adım: İsviçre vize başvurunuzun süreçleriyle ilgili olarak danışmanlarımızla iletişim halinde kalın ve vizeniz onaylandıktan sonra teslim alın.

Vize Merkezi Adana şubesinden İsviçre Vizesi başvuru evrakları:

Web sitemizde bulunan İsviçre bölümlerindeki başvuru için hazırlanması gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden faydalanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz ve İsviçre’ye gitmekteki seyahat amacınız evrak listesinin size özel olarak hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir. Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir ve doldurmanız gereken formlara ulaşabilirsiniz. Söz konusu e-posta danışmanlarımız tarafından en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir.

Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. İsviçre Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca İsviçre Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi - Cuma Günleri Arası: 08.30 - 18.30
  • Cumartesi Günü: 10.00 - 14.00

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve İsviçre vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

İsviçre Vizesi başvuruları en erken ne zaman yapılabilmektedir?

İsviçre vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Adana şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. İsviçre Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarihi seyahatinizden 90 gün öncesi olarak belirlemiştir. Seyahatinize 90 günden daha fazla bir zaman varsa İsviçre Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilecektir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Ayrıca seyahatinize 1 ya da 2 gün gibi çok kısa bir zaman kaldığında İsviçre Vizesi başvurusu yapmak isterseniz, bu şekilde yapılacak bir başvuru seyahatiniz açısından risk teşkil edecektir. Konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Başvuracağınız İsviçre vizesi seyahat amacınıza göre belirlenecektir.

İsviçre’yi neden ziyaret etmek istediğiniz vize başvuru işlemlerinizde belirleyici koşullardan biridir. Seyahat amacınız ticari, turistik ya da başka bir amaçla olabilir. Lütfen bu amacı danışmanlarımıza doğru aktarınız ve doldurmanız gereken formlarda doğru olarak belirtiniz. Tüm İsviçre vizesi başvuru işlemleriniz başvuracağınız İsviçre vizesi türüne göre belirlenecek evraklarınız buna göre hazırlanacaktır. Bu nedenlerle İsviçre’yi hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz.

İsviçre Vizesi başvuru evraklarınızı doğru ve tam olarak hazırlayınız.

İsviçre vizesi başvuru evraklarını hazırlama sürecini bitirdiyseniz, en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekecektir. İsviçre Vizesi için başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için hazırladığınız evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Söz konusu evrakları dilediğiniz gibi Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Ayrıca danışmanlarımızla görüşerek uygun buldukları takdirde tüm evraklarınızı e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.

İsviçre Vizesi başvurusu için önce otel ve uçak rezervasyonu yapılması isteniyor mu?

İsviçre vizesi için başvurunuzu yapmadan önce otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu işlemlerinizi yapmış olmanız gerekmektedir. Bu rezervasyonlarınızı satın almanıza gerek olmadan ön rezervasyon şeklinde yapmanızı tavsiye ediyoruz. İsviçre Konsolosluğu bu tip rezervasyonları kabul etmektedir. Vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz karar vermeye yetkili tek makam İsviçre Konsolosluğu olduğu için, vize başvurunuz reddedilirse ve satın alınmış rezervasyonlarınız mevcutsa Vize Merkezi konuyla ilgili herhangi bir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Konsolosluk görevlileri zaman zaman başvuranların satın alınmış uçak biletlerini görmek istemektedir. Böyle bir talep söz konusu olduğunda lütfen satın alınmış uçak biletlerinizi konsolosluğa ulaştırınız.

Biyometrik verilerinizi vermeniz şart mıdır?

Daha önceden Schengen vizesi başvurusunda bulunduğunuzda başvuru merkezine giderek Biyometrik fotoğraf ve parmak izi bilgilerinizin alınmasını sağladıysanız ve üzerinden uzun bir süre geçmediyse yeniden biyometrik verilerinizin alınması için İsviçre vize başvuru merkezine gitmenize gerek kalmayacaktır. Zaman zaman biyometrik verilerinizin okunmasında teknik sorunlar yaşandığında da gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ek olarak, İsviçre vizesi başvurularında mülakata girmenize gerek olmamasına rağmen konsolosluk istisnai olarak sizi mülakata çağırabilir.

İsviçre Vizesi kaç günde çıkar?

İsviçre Vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir ve İsviçre e-vizeniz ortalama olarak 5 ile 7 iş günü içinde çıkmaktadır. Bazen vizenizin çıkış süresi İsviçre Konsolosluğu’na bağlı olarak uzayabilmektedir. İsviçre vizeniz çıkar çıkmaz danışmanlarımız size ulaşarak gerekli bilgileri aktaracaklardır. İsterseniz Vize Merkezi Adana şubemizi bireysel olarak ziyaret ederek danışmanlarımızla yüz yüze görüşüp vizenizi alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret edemeyecek durumdaysanız isterseniz kargo - kurye aracılığı ile kapınıza kadar gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İsviçre vize merkezi Adana

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Adana Y.F. 07/05/20, 19:48
Merhaba, İsviçre vizesi Adana’dan alınabiliyor mu? Eczanede çalışıyorum. İsviçre’de bulunan arkadaşımı ziyaret etmek için gideceğim. Fakat arkadaşım bana davetiye mektubu göndermeyecek. Bu durumda otel rezervasyonu sunmak zorunda mıyım? Hangi evrakları hazırlamam gerekir? Nereye başvurmalıyım?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Adana'da ikamet ediyorum. Vize başvurumu İstanbul'dan yapabilir miyim? M. 03/11/16, 13:43
Merhaba Vize Merkezi Çalışanları,ben Adana'da ikamet ediyorum. İsviçre vizesi için başvurumu İstanbul'dan yapabilir miyim? 1 yıl önce İtalya vizesi için parmak izi vermiştim. Tekrar vermem gerekir mi? 8 aylık bir bebeğim var onun için gerekli evraklar nelerdir? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 20405