İsviçre Startup Vizesi

İsviçre Startup Vizesi

İsviçre Startup vizesi başvuruları için çok uygun bir ülkedir. Startup için İsviçre’de her yıl ortalama 40.000 yeni şirket kurulmakta ve teknolojideki elverişli şartlarından dolayı bu vize türünde en çok tercih edilen ülke olmaktadır. Bu durum İsviçre’yi 2017 yılında Global Girişimcilik ve Kalkınma endeksine göre dünya çapında 2. sıraya çıkarmıştır.

İsviçre’nin doğu bölgesinde genellikle Almanca konuşulduğu için girişimler genelde finans hizmetleri sektöründe gerçekleştirilmektedir. İtalyanca ve Fransızca konuşulan bölgelerde ise Startuplar ve teknolojik İnovasyonlar daha fazla talep olmaktadır.  

Türkiye, her yıl 550 yeni Startup şirketine ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye, 2010-2018 yılları arasında melek yatırımcı ve sermaye fonu açısından 488 milyon Euro hacme ulaştı. Türkiye, Güneydoğu Avrupa’nın en kapsamlı Startup merkezi konumuna gelmiştir.

Dijital dünyayı en çok kullanan Türkiye’nin pazar büyüklüğü açısından Facebook, İnstagram, Twitter ve Youtube için üst sıralarda olması bu konumu daha çok pekiştirmektedir. Özel sektör, yerel Startup şirketlerinin oluşumunu ve gelişimini destekleyerek birçok farklı projelerin organizasyonlarında yer alarak ve sponsor sağlayarak Startup ekosisteminde önemli bir yer edinmiştir. Her iki ülkenin şirketlerinden toplam 20 kişilik bir jüri oluşturularak ürünler arasında seçimler yapılmaktadır.

Bu yıl başarılı startupçılarla girişim dünyasını merak eden, ilgi duyan öğrencileri Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi (Bright) ve Garaj ortaklığı ile 3. kez buluşturdu. Etkinlikte İsviçre Bern Kantonu Ekonomik Kalkınma Ajansı’nıda ağırladılar. Birçok ülke katılımı ile uluslararası nitelik kazandı, geçen yıl 50’den fazla Startup katılırken, bu yıl katılımcı girişimci sayısı ikiye katlanmıştır.

Şu anda bütün Avrupa ve Dünya ülkeleri yeni İnavosyanların peşine düştüğü için bu tarz etkinlikler daha fazla ilgi odağı olmaya başlamıştır. Özellikle yazılım tarafında Metaverse tarzı yeni yaklaşımlar daha çok Startup projelerinin gözdesi durumundadır. İsviçre Devleti bu tarz projelere daha fazla destek olmakta ve bu projelere onay vermektedir.

Projelerini değerlendirmek isteyenler direkt olarak Başkonsolosluk ve Büyükelçiliklere başvuru yaparak daha fazla bilgi alabilirler.

İsviçre Startup vizesi için bilgi verdik. İsviçre vizesi başvuruları için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 05 59 

İsviçre ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İsviçre için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp