Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 82

İsviçre Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

İsviçre Vize Merkezi, Trabzon ofisimizin bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

İsviçre vize başvurusunu Trabzon’dan yapmak isteyen müşterilerimiz işlemlerimize yönelik detayları inceledikten sonra uzmanlarımıza ulaşabilir; kısa süreli İsviçre vize işlemlerinde ve ulusal vize başvuru sürecinde destek alabilirler.

İsviçre Vize Merkezi Trabzon İletişim

Vize Merkezi Trabzon ofisimize +90 (850) 460 17 82 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan ya da [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Trabzon ofisimizi ziyaret etmek isterseniz bizleri telefonla arayarak randevu oluşturmanız yeterlidir.

Ofisimiz;

Hafta içi: 08.30 / 18.30

Cumartesi: 08.30 / 14.00 tarih ve saatlerde açıktır.

Keyifli seyahatler…

İsviçre Vize Başvurusu Trabzon’dan Nasıl Yapılır?

İsviçre Vize Merkezi, Trabzon şubemizden gerçekleştireceğiniz başvurularınız dört adımda gerçekleştirilmektedir.

Trabzon ofisimize ait 0(850) 460 17 82 numaralı hattan uzmanlarımızı arayarak ya da [email protected] mail adresimizden ulaşarak İsviçre’ye gitme sebebinizi, iş durumunuzu ve seyahat sürenizi belirterek size yönlendireceğimiz evrak listesini temin edin.

İsviçre vizesi için hazırlanacak evrak dosyası kişiye özeldir. Bu sebeple genel evrakların yanına eklenecek olan bilgi ve belgeler şahsınıza özel olmalıdır. Size iletilen evrak listesini eksiksiz tamamladıktan sonra kurye ya da kargo aracılığı ile veya elden dosyanızı bize iletin.

Eğer biyometrik verilerinizin bir kaydı VIS sisteminde ekli ise istisai durumlar haricinde randevuya gitmeniz gerekmez. Ancak ilk defa Schengen vize başvurusu yapıyorsanız; vize uzmanlarımızın size bildireceği gün ve saatte yetkili İsviçre vize başvuru merkezine gitmeniz gerekecektir. Uzmanlarımız gerektiği takdirde randevu anında size eşlik edecektir.

Dosyanızın Konsolosluğa iletimi tamamlanmasının ardından başvuru değerlendirme süreciniz başlar. Bu süre boyunca uzmanlarımız dosya takibini yaparak sizi bilgilendirir. Eğer vizeniz onaylanır ise pasaportunuz uzmanlarımız tarafından vize baskısı tamamlanmış olarak şahsınıza teslim edilir.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre Vize Merkezi Trabzon ofisi olarak işlem adımlarımızı kısaca özetledik. Trabzon merkez ve ilçelerinden ayrıca çevre illerden uzmanlarımızı arayarak seyahatinize dair bilgilendirme talep edebilirsiniz. Akabinde sizlere ulaşacak olan vize uzmanınız gerekli evrak listesini size iletecek ve süreci nasıl yürüteceğini bildirecektir. İsviçre vizesine dair en çok merak edilen konulara da değinelim.

İsviçre Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

İsviçre vizesi için hazırlayacağınız dosya eksiksiz ve açık olmalıdır. İstatiksel olarak en çok ret cevabı evrakların doğru teslim edilmemesiyle ilgilidir. Bu nedenle genel bilgilendirmelere uyarak başvuru yapmak yerine kişisel evrak düzenlemesi yapmanız gerekmektedir. İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar listesine başvuru yapmak istediğiniz vize kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  • İsviçre Turistik Vize
  • İsviçre Ticari/İş Vizesi
  • İsviçre Ziyaret Vizesi

Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Trabzon ilimizden gerçekleşecek İsviçre vizesi başvurusu için toplam değerlendirme süresi 15 gün ila 1 ay arasında değişmektedir. İsviçre Konsolosluğu vize değerlendirme süresi iki ülkeye dair resmi tatiller, işlem yoğunluğu ya da olası bir sistem arızası sebebiyle uzatabilmektedir.

Bu sebeple İsviçre’ye seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. İsviçre konsolosluğu seyahat tarihinizden 3 ay önceye kadar başvuru işlemlerinizi başlatma imkanı sunmaktadır.

Keyifli seyahatler…

İsviçre vize merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp