Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 82

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon ofisimize hoş geldiniz. İsviçre Vize Merkezi, Trabzon sayfamız İsviçre vize başvurunuzu Vize Merkezi Trabzon şubesinden yapacak kişilerin işini kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. Lütfen İsviçre vize başvurunuzu yapmadan önce bu sayfayı dikkatlice okuyun. Bu sayfada verdiğimiz ön bilgilendirme sayesinde başvurunuzu daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Trabzon şubesindeki İsviçre vize uzmanlarımızı arayarak ya da mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubemizden İsviçre Vizesi başvurusu yapmanız için 5 adım:

  1. Adım: Trabzon çağrı merkezimizi arayarak ya da mail atarak vize uzmanlarımıza ulaşın.
  2. Adım: Vize uzmanlarımız tarafından gönderilen sms ya da maildeki belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığınız evrakları Vize Merkezi Trabzon şubemize teslim edin veya kargo/kurye ile yollayın.
  4. Adım: Biyometrik bilgilerinizin alınması gerekiyorsa vize uzmanlarımızın size bildirdiği gün ve saatte yetkili İsviçre vize başvuru merkezine gidin.
  5. Adım: Vize uzmanlarımızdan başvuru sonucunuzu öğrendikten sonra ve pasaportunuzu ister Trabzon’daki ofisimize gelerek ister kargo/kurye aracılığı ile teslim alın.

İsviçre Vizesi için gerekli evraklar

Vize Merkezine ait sitemizden İsviçre sayfasına girerek İsviçre vizesi başvurunuzda hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Başvuru yapacağınız vize türüne ve çalışma durumunuza uygun güncel evrak listesini mutlaka istemenizi tavsiye ediyoruz. Vize uzmanımız durumunuza uygun olan evrak listesini mail atacak ve içeriğinde size özel evrak listesi bulunacaktır.

Önemli! İsviçre vizesi başvurunuzun ret olmaması için, sizden istenen evrakların tamamını eksiksiz ve doğru bir içerikle hazırlamanız son derece önemlidir. Herhangi bir eksik ya da yanlış evrak hazırlamanız durumunda vize uzmanlarımız sizden yeniden evrak talep edeceklerdir. Ayrıca Başkonsolosluk / Büyükelçilik görevlileri sizden her zaman ekstra ek evrak talebinde bulunabilirler. Böyle bir durumda lütfen vize uzmanlarımıza bilgi verin ve bu evrakları en kısa sürede hazırlayın. Aksi durumda İsviçre vize talebiniz olumsuz sonuçlanabilir.

Vize Merkezi Trabzon şubemizi ziyaret ederek İsviçre vizesi için başvuru yapacak kişilerin dikkatine:

Vize başvurunuzu bizzat Trabzon şubemizi ziyaret ederek yapmak isteyen kişiler bu işlemlerini herhangi bir randevu almalarına gerek olmadan yapabilirler. Trabzon’a yakın il ve ilçelerde ikamet ediyorsanız tüm İsviçre vize başvurularınızı Vize Merkezi Trabzon şubemizden yapabilirsiniz.

Vize Merkezi – Trabzon şubesi;

  • Hafta içi: 08.30 / 18.30
  • Cumartesi: 08.30 / 14.00

çalışma saatleri arasında açıktır.

İsviçre Vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler:

İsviçre’ye seyahat etmek istediğiniz tarihi, başvuru öncesi doğru olarak belirlemeniz son derece önemlidir. İsviçre vizesi için yapacağınız başvuru tarihiniz ve seyahat tarihiniz arasında uygun bir zaman aralığı olmalıdır. Aksı takdirde vizeniz gecikmesi söz konusu olabileceği gibi bu durum seyahatinizin gecikmesine de sebep olabilir. İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği en erken başvuru yapabileceğiniz tarih olarak seyahat tarihinizin 2-3 ay öncesini tavsiye etmektedir. Ayrıca İsviçre Başkonsolosluğu’nun / Büyükelçiliği’nin tatilde olduğu günleri veya yoğun vize başvurusu yapılan tarihleri hesaba katmalı ve başvuru tarihlerinizi ona göre ayarlamalısınız.

Seyahat amacınız başvuracağınız İsviçre vizesi türünü değiştirebilir.

İsviçre’ye gidiş amacınızı başvuru öncesi netleştirmeniz gerekir. İsviçre’ye yapacağınız seyahat amacınıza uygun olarak bir İsviçre vizesine başvuru yapacak ve aynı zamanda çalışma statünüze göre bir evrak listesi hazırlayacaksınız. Örneğin aile, akraba veya arkadaş ziyareti için İsviçre’ye gidecekseniz İsviçre’deki tanıdıklarınızdan bir davet mektubu yazısı almalı ve evrak listeniz de buna göre hazırlamalısınız. İsviçre’ye gidiş amacınız turistik ise İsviçre turistik vizesine; iş toplantılarına katılmak, fuar, sergi ve bayi toplantısı gibi etkinliklerde bulunma amacıyla ya da iş görüşmeleri yapmak için gidecekseniz İsviçre ticari vizesine başvurmalısınız. İsviçre’de iletişim halinde olduğunuz şirketin size davet mektubu göndermesi durumunda hazırlamanız gereken evrak listesi farklılaşacaktır.

İsviçre Vizesi gerekli evrakları lütfen sizden istenildiği şekliyle hazırlayınız.

İsviçre vize uzmanlarımız tarafından size özel hazırlanarak tarafınıza gönderilecek olan mail ile gönderilen evrak listesini lütfen hiçbir eksik ya da hata olmadan hazırlamanız önemlidir. Çünkü bu gibi olumsuz başvurular yapılır ise vizeniz ret olabilir. Çalışma statünüze uygun gönderilen evraklarınızı hazırlama aşamasında her zaman vize uzmanlarımıza iletişime geçerek anlayamadığınız konuları danışabilirsiniz.

Seyahat tarihinizi göze alarak başvuru yapmayı unutmayınız!

Vize Merkezi Trabzon şubesine, vize başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat tarihinizi netleştirmiş olun. İsviçre’ye yapacağınız giriş tarihi, hem başvuru dilekçeleriniz ve evraklarınızda hem de randevu almak için doldurulması gereken formlarda belirtilmesi gerektiği için önceden belirlenmesi gerekir. Ayrıca bu tarih, Başkonsolosluk / Büyükelçilik tarafından vizenizin onaylanması durumunda vizenizin başlayacağı tarih olacağından dolayı önemlidir. Vize başvurunuz ne zaman kabul edilirse edilsin, seyahat tarihiniz baz alınacak ve ancak vizenizin başlangıç tarihi de olacak bu tarihten itibaren İsviçre ya da Schengen bölgesine seyahat etme hakkınız olacaktır.

Otel/uçak rezervasyonu İsviçre vizesi için şart mıdır?

İsviçre vizesi başvurunuzu yaparken otel veya uçak rezervasyonu mutlaka yapılmalıdır. Ancak bu rezervasyonların satın alınması zorunlu değildir. Yalnızca ön rezervasyon yapmanız yeterlidir. bu belgeleri Başkonsolosluğa / Büyükelçiliğe sunmadan önce gidecek kişilerin adı, soyadı yazılı olup olmadığını kontrol edin. İsviçre vizenizin onaylanması tamamen İsviçre Başkonsolosluğu’nun / Büyükelçiliği’nin takdirinde olduğu için Vize Merkezi, herhangi bir olumsuzlukta satın aldığınız uçak bileti ya da otel rezervasyonlarının durumu ile ilgili sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! Eğer konsolosluk sizden satın alınmış bir gidiş-dönüş uçak bileti ibraz etmenizi talep edebilir. İstisnai olarak uygulanan bu durum yalnızca Başkonsolosluğun / Büyükelçiliğin talep ettiği kişiler için geçerlidir.

Vize işlemleri süreciniz boyunca Başkonsolosluk / Büyükelçilik görevlileri sizi arayabilir ya da e-mail ile ulaşabilir. Böyle bir bilgilendirme aldığınız takdirde, lütfen vize uzmanlarımızı arayarak durumu bildiriniz. İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği bilgi teyidi ya da ihtiyaç duyduğu başka bazı belgeler için size ulaşabilir. Vize Merkezinden tamamen bağımsız olarak gelişen bu durum karşısında mutlaka Başkonsolosluğun ya da Büyükelçiliğin talep ettiği evrakları temin etmeniz gerekir.

Biyometrik verilerinizin alınması için randevunuza gitmeniz gerekebilir.

İsviçre vize başvuru merkezi için adınıza bir randevu alınması ve biyometrik bilgilerinizin alınması için bu randevuya şahsen gitmeniz gerekebilir. Onun haricinde İsviçre vizesi başvuru sürecinde mülakat talebi olmamaktadır. Ancak İsviçre Başkonsolosluğunun / Büyükelçiliğinin başvuran kişiyi mülakata çağırma yetkisi bulunmaktadır. Bu durum istisnai olarak bazı başvuru süreçlerinde uygulanabilmektedir.

Daha önce herhangi bir Schengen vizesi ( Avusturya vizesi hariç) başvurusunda bulundunuz ve biyometrik verilerinizi verdiyseniz tekrar başvuruya gelmenize gerek olmadan vize uzmanlarımız başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir. Bazı durumlarda geçmişteki vize başvurunuz esnasında vermiş olduğunuz parmak izinizin okunamaması veya süresinin geçmesi sebebiyle yeniden biyometrik bilgilerinizin alınması gerekirse, mutlaka randevunuza gitmeniz gerekecektir.

İsviçre Vizesi kaç günde çıkar?

Biyometrik randevuya gitmenizin gerekmediği durumlarda İsviçre Vizesi başvuru işlemleriniz 6 ila 8 iş günü arasında bitmektedir. İsviçre vizenizin çıkış süresi bazı durumlarda araştırmaya girdiğinden uzayabilmektedir. Başvuru sahibi yabancı uyruklu ise vize süreçleri daha uzun sürebilmektedir. Bu sürelerin hepsi Başkonsolosluğun / Büyükelçiliğin inisiyatifindedir ve her zaman farklılık gösterebilir. İsviçre vize başvurunuzun değerlendirilme süreci tamamen İsviçre Başkonsolosluğu’nun / Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

İsviçre vizesi almak zor mu?

İsviçre vize başvurunuzda herhangi bir problem yaşanmadığı sürece vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanabilir ve vizeniz pasaportunuza basılır.

Başvurunuzda herhangi bir eksiklik, yanlışlık veya şahsi durumunuzda herhangi bir olumsuzluk olduğu ortaya çıktığı takdirde vize başvurunuz reddedilebilir. Böyle bir durumda Başkonsolosluk / Büyükelçilik tarafından bir ret mektubu gönderilir. Bu mektupta vizenizin neden reddedildiği detaylı bir şekilde açıklanır. Başvurunuz onaylanmadığında ödemiş olduğunuz başvuru ücretlerinizin hiçbiri iade edilmez.

İsviçre Vize Merkezi, Trabzon vize başvuru süreci bittikten sonra pasaportunuzu sizin talebinize göre ulaştırmaktayız. İsterseniz şahsen Vize Merkezi Trabzon şubemize uğrayabilir ya da vize uzmanlarımızla görüşerek pasaportunuzun kargo-kurye yoluyla dilediğiniz adrese gönderebiliriz.

İsviçre vize merkezi Trabzon

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Trabzon s.s. 09/05/20, 16:04
Selamlar, İsviçre vizesi Trabzon ilinden başvurular nereden kabul ediliyor? İstenen evraklar nelerdir? Vize almak için nasıl bir danışmanlık hizmeti veriyorsunuz? Başvuru Merkezine gitmeden benim başvurumu siz yapabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32296