Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 12 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsviçre Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 
İsviçre vize başvuruları ile alakalı bilgileri paylaşacak olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında İsviçre Schengen Vizesi için gerekli olan evrakların güncel listelerine, başvuru süreçlerine, vize türlerine ve ücretlendirmelerine dair birçok bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Ayvacık, Biga, Yenice, Eceabat, Lapseki, Bayramiç, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Bursa, Balıkesir, Edirne, İzmir, Tekirdağ ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz İsviçre Vize Başvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.
Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak İsviçre vize başvurularınız için sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetinde faydalanabilmek ve başvuru süreci hakkında bilgilendirme alabilmek için ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen Anlaşması ilk olarak 5 Avrupa ülkesi arasında 14 Haziran 1985 yılında imzalanmıştır. Daha sonrasında seneler içerisinde anlaşmaya taraf ülkelerin sayısı 26'ya yükselmiştir. İsviçre 2004 Yılının Ekim ayında anlaşma dahilinde olmuştur. Schengen anlaşması gereği taraf olmuş ülkeler arasındaki iç sınır kontrolleri kaldırılmıştır. Herhangi bir Schengen Vizesi ile anlaşmaya taraf olmuş olan ülkeler içerisinde kolaylıkla seyahat edilebilmektedir.
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız İsviçre'ye gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler. Ancak daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen Vizesi sahibi olan vatandaşlarımız seyahatlerini mevcut vizeleri ile gerçekleştirebilmektedirler. 
Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan İsviçre ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.
İsviçre vize başvuru sürecinde yetkili olan kurumlar yalnızca İsviçre dış temsilcilikleridir. Ülkemiz sınırları içerisinde İsviçre'ye ait olan dış temsilcilikler;

Yukarıda mevcut olan temsilcilikler dışında ülkemiz sınırları içerisinde ayrıca İzmir, Mersin, Antalya ve Gaziantep'te yer alan İsviçre fahri konsoloslukları yer almaktadır. Ancak fahri konsoloslukların vize süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri mevcut değildir. 
Konsoloslukların resmi tatil günleri, çalışma saatleri, adres ve iletişim bilgilerine ulaşabilmek için dilerseniz konsolosluk sayfalarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

İsviçre'ye gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi, başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize başvurularında ihtiyacınız olacak olan evraklar vize türlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce hangi vize türünün seyahatiniz için uygun olacağını doğru belirlemeniz büyük önem oluşturmaktadır.
İsviçre Vize türleri;

Belirtilen başlıklara tıklayarak ilgili vize türü için talep edilecek olan evrak listelerine, bu evrakların nereden temin edileceği ve vize türü hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Yukarıda belirtilmiş olan vize türleri içerisinde seyahatiniz için uygun başlığın mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer İsviçre Vize Türleri sayfamızı incelemenizi tavsiye etmekteyiz. Eğer hangi vize türünün seyahatiniz için doğru seçenek olduğu konusunda bir fikir sahibi olamıyorsanız Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi Çanakkale şubesi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınızda sizlere eşlik edecek olan vize uzmanlarımız sayesinde herhangi bir zahmete girmenize gerek kalmadan sonuç odaklı bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız. İsviçre vize başvurularınız 4 temel adımda tamamlanmaktadır.

          1. Adım: İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Başvuru yapacak olduğunuz vizenin türünü seyahatinizin gerekçesi belirlemektedir. Uzmanlarımız seyahatinize uygun olarak hazırlanmış olan evrak listelerini sizlere yönlendirecektir. Belirtilen evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Tamamlamış olduğunuz evrakları Çanakkale ofisimize dilerseniz bizzat gelerek teslim edebilir, kargo yolu ile ulaştırabilir ya da taratılmış görüntülerini mail yolu ile ulaştırabilirsiniz. 
Gönderdiğiniz evrakları uzmanlarımız kontrol edecek ve herhangi bir eksik ya da hatalı durum olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

          2. Adım: İsviçre Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için İsviçre Schengen Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Talep edilen başvuru ücreti; tüm harç bedellerini, işlem ücretlerini, danışmanlık ücretlerini ve diğer giderleri kapsamaktadır. 
2020 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında bilgilendirme alabilmek için Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

          3. Adım: Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Vize uzmanlarımız konsolosluk uygunluk durumuna göre en erken tarih için sizler adına randevunuzu alacaktır. Belirlenen tarih ve saatte biyometrik verilerinizin verilmesi için konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Bu süreçte bir danışmanımız sizlere eşlik edecek ve dosyalarınızın gerekli yerlere ulaştırılmasını sağlayacaklardır. Geçtiğimiz 59 aylık süreç içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almış ve parmak izi vermişseniz eğer tekrar parmak izi vermenize gerek kalmadan oturduğunuz yerden İsviçre Schengen vizesi sahibi olabilirisiniz.

          4. Adım: Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan İsviçre Schengen Vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

İsviçre Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da İsviçre Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.
Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve İsviçre ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

İsviçre vize merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp