Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsviçre Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

İsviçre vizesi işlemlerini Gaziantep ve çevre illerden gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri ofisimizle iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

İsviçre Vize Merkezi Gaziantep İletişim

Vize Merkezi Gaziantep şubemize +90 (342) 255 50 95 numaralı telefondan ya da [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Ofislerimizi ziyaret etmek isterseniz bizleri telefonla arayarak randevu oluşturmanız yeterlidir. Ofislerimiz hafta içi 18:00 ve hafta sonu 14:00’a kadar hizmet vermektedir.

İsviçre Schengen vize için başvuru yapmak isteyen ve Gaziantep, Diyarbakır, Şırnak, Iğdır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Van, Batman, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Hatay, Malatya, Kilis, Osmaniye illerinde ikamet eden herkes Gaziantep şubemiz aracılığıyla başvuru yapabilmektedir.

İsviçre Vize Başvurusu Gaziantep’ten Nasıl Yapılır?

İsviçre vizesi Schengen vizesi kapsamında işlem almaktadır. Kısa süreli İsviçre vizesi için de prosedür aynı şekilde devam etmektedir. İsviçre Vize Merkezi, Gaziantep ofisimizden vize başvurusu dört adımda tamamlanmaktadır.

İsviçre Vize Başvuru Evraklarının Hazırlanması

İsviçre’ye seyahat nedenine, seyahat süresine ve çalışma durumunuza göre değişecek olan evrak listesinin size ulaşması ile birlikte vize danışmanlık hizmetimiz başlayacaktır. Talep edilen kimi evraklar genel belgeleri tamamlar. Ancak vize başvurusunda hazırlanacak dosya kişiye özeldir. Bu nedenle vize uzmanınızın size ileteceği evrak listesine uymanız gerekir.

İsviçre vize harcını ve vize işlem ofisine dair ücretleri seyahat sürenize ve vize kategorisine göre ödeyerek evrakını da diğer evraklarınızla birlikte ofisimize iletmeniz gerekecektir. Bu hesaplama size vize uzmanınız tarafından bilgilendirme mailinde aktarılacaktır.

Vize başvuru ücretini hesapladıktan sonra; ödemenizi ofislerimizden gerçekleştirebilir ya da EFT veya havale ile gerçekleştirebilirsiniz.

Biyometrik Verilerin Sunulması

Eğer daha evvel biyometrik verilerinizi Konsolosluk himayesinde vermediyseniz bunun için verilerinizi VIS sistemine dahil etmeniz gerekecektir. Biyometrik verilerinizi yerleşim bölgeniz içinde yetkilendirilen vize işlem merkezlerinde verebilirsiniz. Bu işlem içi verilecek randevu tarihini de uzmanınızla belirleyebilirsiniz. Randevu tanımlamanız İsviçre Vize Merkezi, Gaziantep şubemiz tarafından yapılabilmektedir.

Pasaportun Teslim Alınması

İsviçre vize başvuru evraklarınızın bulunduğu dosya eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra işlemleriniz vize uzmanımız tarafından takip edilecektir. Schengen vize başvurunuzu takibi adım adım size bildirilecek ve onayı sonrasında vizeniz pasaportunuza basılı olarak ulaştırılacaktır.

İsviçre Vizesi Başvurusu

Vize Merkezi olarak çalışma standardımızı yukarıda kısaca anlattık. İsviçre vize başvurusuna dair diğer detayları da kısaca özetleyelim.

Schengen Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 2024

2024 yılı için İsviçre vizesi başvurusunda gerekli olan evraklar başvuru sahibinin seyahat sebebi, mali ve iş durumu göre değişkenlik gösterecektir. Seyahat sebebinize göre belirlenen vize türünde talep evrakları aşağıda belirttiğimiz kategoriler içinde bulabilirsiniz.

  • İsviçre Turist Vizesi
  • İsviçre Ticari Vize
  • İsviçre Ziyareti Vizesi

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi danışmanlığında yapacağınız İsviçre vize başvurunuz için kişisel evrak listenizi 0 (342) 255 50 95 numaralı telefonumuzdan uzmanlarımızı arayarak edinebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vizesi başvuru işlemleri Türkiye ve İsviçre resmi tatillerine, başvuru yoğunluğuna veya olası aksiliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Her ne kadar ortalama 10-15 gün içerisinde vize başvurusunda sonuç alındığı belirtilse de bu zaman aralığı 30 güne kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanızı öneriyoruz.

Keyifli seyahatler…

İsviçre vize merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp