Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

İsviçre Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfada okuyacağınız bilgiler, İsviçre Vize Merkezi Gaziantep şubesinden vize başvurusu yapmak isteyenlere özel olarak hazırlanmıştır. Vize başvurunuzu yapmadan önce bu sayfadaki bilgilerden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için ise her zaman telefon & e-posta yolu ile vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vizesi başvurularınızda takip etmeniz gereken 5 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımızdan evrak listesi e-postasını isteyin.
  2. Adım: E-postada yer alan tüm evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Evraklarınızı Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Gerekli durumlarda biyometrik randevunuza giderek biyometrik verilerinizin alınmasını sağlayın.
  5. Adım: Vize sonucunuzu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İsviçre Vizesi için gerekli evraklar

İsviçre vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız, web sitemizin İsviçre bölümünden evrak listelerini öğrenebilirsiniz. Ancak asıl tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra vize uzmanlarımızdan evrak listesinin bulunduğu e-postayı talep etmenizdir.

Dikkat! Vize başvurunuzda herhangi bir sorun yaşamamanız için tüm evrakları hazırlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırmanız son derece önemlidir. Tamamlamanız gereken belgelerde herhangi bir problem olduğunda vize uzmanlarımız size ulaşarak yeniden belge isteyebileceklerdir. Bunun yanında İsviçre Konsolosluğu da sizden başka evraklar isteyebilir. Lütfen en kısa zamanda bu evrakları da temin ederek konsolosluğa ulaştırınız.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi günü ve Cuma günü arası: 08.30’dan 18.30’a kadar
  • Cumartesi günü: 08.30’dan 14.00’e kadar

Vize Merkezi Gaziantep Şubesini, mesai saatleri içinde herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebilir ve vize başvurusu yapabilirsiniz. İsviçre vizesi için başvuru yapmak isteyen ve Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye illerinde yaşayan herkes Gaziantep şubemizden başvuru yapabilir.

İsviçre Vizesi için başvuru tarihinizi lütfen iyi ayarlayın.

Vize başvuru tarihlerini iyi ayarlamak son derece önemlidir. Lütfen seyahat tarihinizi belirledikten sonra arasında uygun bir zaman olacak şekilde başvuru yapacağınız tarihi de belirleyiniz. En erken başvuru yapabileceğiniz tarihin seyahat tarihinizden 3 ay öncesi olduğunu unutmayınız. Vizenizin seyahat tarihinizden önce çıkabilmesi için uygun bir zamanda başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca İsviçre Konsolosluğu’nun resmi tatillerini ve bu tatiller boyunca kapalı olacağını da göz önünde bulundurarak başvuru yapınız. Bu gibi durumlar ve yoğun vize başvurusu yapılan dönemlerde vizenizin çıkış süresi normalden daha uzun sürer.

Doğru seyahat amacıyla doğru vize türüne başvuru yapılmalıdır.

İsviçre’yi hangi amaçla seyahat etmek istediğiniz yapılacak olan başvuru açısından son derece önemlidir. Tüm başvuru formları ve dilekçeler bu seyahat amacı çerçevesinde hazırlanacağı için lütfen doğru olarak belirleyiniz ve vize uzmanlarımıza iletiniz. Başvurunuz yapıldıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız.

Evrak listenizi en kısa zamanda tamamlayıp vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

İstenen tüm belgeleri hazırladıktan sonra vize uzmanlarımıza ulaştırınız. İsterseniz bizzat Gaziantep şubemizi ziyaret ederek evrakları teslim edebilir ya da kargo/kurye yoluyla ulaştırmayı tercih edebilirsiniz. Belgelerinizin doğruluğundan emin olamıyorsanız lütfen vize uzmanlarımızdan destek alınız.

Seyahat tarihinizi vize uzmanlarımıza aktarınız.

Tüm başvurularınız bu tarih üzerinden gerçekleştirilecektir. Konsolosluk da bu tarihi baz alarak vizenizi onaylayacak ve vizenizin başlangıç tarihi olarak belirleyecektir. Yani doldurduğunuz formlarda ve vize uzmanlarımıza belirttiğiniz bu tarih, vizenizin başlama tarihi olarak kabul edilecek ve ancak bu tarihten itibaren İsviçre’ye girebileceksiniz.

İsviçre vizesi için otel ve uçak rezervasyonu gerekli midir?

İsviçre vizesi için başvurunuzu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yapmış olmanız gerekmektedir. Bu rezervasyonunuzu satın almanıza gerek olmadan ön rezervasyon şeklinde yapmanızı öneriyoruz. Konsolosluk bu tip rezervasyonları kabul etmektedir. Böylece vizenizin onaylanmaması gibi olumsuz durumlarda rezervasyonunuzla ilgili sorun yaşamamış olursunuz. Vizenizle ilgili karar verme makamı her zaman İsviçre Konsolosluğu olduğu için, olumsuz durumlarda satın alınmış rezervasyonlarınız varsa bu durumla ilgili Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Konsolosluk görevlileri zaman zaman başvuranların satın alınmış uçak biletlerini görmek istemektedir. Nadiren başvurulan bu yöntemde uçak biletlerinizi satın almanız ve belgelerini konsolosluğa ulaştırmanız gerekecektir.

İsviçre Konsolosluğu bilgi teyit etmek veya başka bazı belgeler istemek için vize başvurunuzun sonuçlanmasına kadar size ulaşmak isteyebilir. Bu nedenle beyan ettiğiniz e-posta ve telefon numarası her zaman ulaşılabilir olmak zorundadır. Konsolosluk tarafından gelen talepleri mutlaka karşılamanız, vizenizin olumlu sonuçlanması için son derece önemlidir.

Biyometrik verilerinizi ne zaman vermeniz gerekmektedir?

Daha önceden Schengen vizesi başvurusunda bulunduğunuzda biyometrik verileriniz alındıysa ve üzerinden çok süre geçmediyse yeniden biyometrik randevu için İsviçre vize başvuru merkezine gitmenize gerek yoktur. Bazen biyometrik verilerinizin okunmasında teknik sorunlar yaşandığında da gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ek olarak, İsviçre vizesi almanız için mülakata girmenize gerek olmamasına rağmen konsolosluk istisnai olarak sizi mülakata çağırabilir.

İsviçre Vizesi kaç günde çıkar?

İsviçre vizeniz normal şartlar altında 5-7 iş günü içinde çıkmaktadır. Ancak biyometrik veri randevusuna gitmeniz gerekirse randevu süresi için ortalama 15 gün daha beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu anlamda vize çıkış süreniz biraz daha uzamaktadır. Tüm süreler İsviçre Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir ve değişebilir.

İsviçre Vizesi almak zor mu?

İsviçre Vizesi başvurunuzun onaylanması için başvuru evraklarını eksiksiz hazırlamak, tüm vize şartlarınız yerine getirmek ve kişisel olarak vize almaya uygun olmak son derece önemlidir. Bu şartları taşıyorsanız vizeniz onaylanabilir. Ancak vize konusunda tüm karar verme yetkisinin İsviçre Konsolosluğu’nda olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle vizenizin onaylanacağına dair bir garanti vermek mümkün değildir. Vizeniz reddedilirse, İsviçre Konsolosluğu tarafınıza bir ret mektubu gönderecek ve bu ret mektubunda neden vize alamadığınız gerekçeli olarak açıklanacaktır.

Vize işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuzu ister Gaziantep şubemizi ziyaret ederek teslim alabilir, isterseniz de kargo-kurye yoluyla kapınıza kadar teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

İsviçre vize merkezi Gaziantep

Vize Merkezi Personel

İsviçre ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsviçre Vizesi Gaziantep G.S. 09/05/20, 15:45
Merhabalar, Ailemle Gaziantep’te yaşıyoruz ve İsviçre vizesi Gaziantep çevresinde nereden alınabilir sormak istiyorum. Vize alabilmem için seyahat sağlık sigortasını nasıl yaptırmam gerekiyor? Daha önce Schengen vizem olması benim için avantaj olur mu? Devlet Hastanesinde yönetici olarak çalışıyorum. İsviçre’ye konferansa katılmak için gideceğim. Hangi evrakları Konsolosluğa sunmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5510