İsviçre Vize Ücreti

İsviçre Vize Ücreti

İsviçre 26 ülkenin dahil olduğu Schengen bölgesine üye ülkelerden biridir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 güne kadar olan kısa seyahatleri için İsviçre vizesi alması gerekmektedir. Schengen vizesi alan kişiler vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak istediği Schengen bölgesine ziyarette bulunabilir. Bu sebeple İsviçre vizesi alan kişiler Schengen bölgesine girişini İsviçre üzerinden yapmaları gerekmektedir.

İsviçre'ye İstanbul ve Ankara üzerinden direkt ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Kayakseverler için kış ayları seyahat için uygun olurken, kültürel seyahatler için her mevsim gidilebilmektedir.

İsviçre Vize Ücret Tablosu 2024

Vize TürüKonsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Kısa Süreli (90 günden az)3400 TL + 925 TL
Kısa Süreli (6-12 yaş)1700 TL + 925 TL
Kısa Süreli (0-6 yaş)

925TL

Ticari Vize3400 TL + 925 TL
Tıbbi Amaçlı Vize3400 TL + 925 TL
Yaz Okulu Vizesi3400 TL + 925 TL

0-6 yaş arası çocuklardan vize harç bedeli alınmamaktadır.

NOT: Güncel fiyatlar ve güne özel indirimlerden yararlanmak için İsviçre vize uzmanlarımızı iletişim numaralarımızdan arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta yollayabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

İsviçre vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 100 Euro danışmanlık bedeli almaktadır.

Vize Türü

Danışmanlık Hizmet Ücreti

Kısa Süreli (90 günden az) 

100 Euro

Kısa Süreli (6-12 yaş)

100 Euro

Kısa Süreli (0-6 yaş)

100 Euro

Ticari Vize

100 Euro

Tıbbi Amaçlı Vize

100 Euro

Yaz Okulu Vizesi

100 Euro

Evlilik Öncesi

Temsilcimizden fiyat teklifi alınız.

Aile Birleşimi Vizesi

Temsilcimizden fiyat teklifi alınız.

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece 100 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20 €

Karşılama Hizmeti

30 $

Premium Başvuru

1100 ₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100 Euro

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti

100 ₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

300 ₺

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; İsviçre seyahatlerinizde başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 Euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1000 ₺ olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz. 

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kendinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir. Bu hizmetimizin karşılığı 30 Euro olarak ücretlendirilir.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden100 Euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize –pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 1000 ₺ şeklinde ücretlendirilir.

İsviçre vizesi için en yakın ofisimizi arayınız

İsviçre ile ilgili sizden gelen sorular

10 sorudan en popüler 10 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İsviçre Vizesi Kaç Para?
  Y.E., 04 Oca 2021, 12:52

  Merhabalar, İsviçre vizesi kaç para? İsviçre Konsolosluğu harcını ve parmak izi ödemesini nereye yapmalıyım? İsviçre vize başvuru merkezine ne kadar ödeme yapmalıyım? İnternette birçok vize firmasının sitesi mevcut ama benim çok fazla kafamı karıştırdılar. Sizin sitenizi detaylı inceledim. Vize işlemleri konusunda en fazla bilgi sizin sitenizden öğrendim. Sizinle çalışmak istesem sizin firmanıza ne kadar danışmanlık ücreti ödemem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre Vize Fiyatları 2021
  S.S., 29 Ara 2020, 17:32

  Merhabalar, İsviçre vize fiyatları 2021 yılında değişti mi? Çocuklar için Konsolosluk ücret almıyormuş. Konsolosluğa ne kadar size danışmanlık ücreti ne kadar ödememiz gerekiyor? Konu ile ilgili birçok sitede farklı farklı fiyatlar yazıyor. Araştırdıkça kafamız karıştı. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre Vize Ücreti 2021
  C.İ., 29 Ara 2020, 14:39

  Merhabalar, İsviçre vize ücreti 2021 yılı harç bedelinde değişiklik oldu mu? Covid 19 salgını sebebiyle oturum izni ve birkaç farklı vize türü için başvuru yapılabiliyormuş. İsviçre vize başvurusunu ne zaman yapabiliriz? Bu konuda size Konsolosluk bilgi verdi mi? Vize başvurusu için bize siz yardımcı olabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre Vize Ücreti 2020
  İ.S., 15 Tem 2020, 17:56

  Merhaba, İsviçre vize ücreti 2020 yılında değiştiği söyleniyor. Bu konuda yapılan değişiklikler hakkında bilgi verebilir misiniz? Şu anda Covid 19 sebebiyle sınırlar kapalı ve başvuru kabulü olmadığı da söylendi. Ne zaman açılacağı konusunda bilgi var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre Ticari Vize Ücreti
  Y.E., 15 Tem 2020, 09:31

  Merhaba, İsviçre ticari vize ücreti toplam ne kadar tutuyor? Vereceğiniz hizmet ve danışmanlık nedir? Ticari vize davetiyem geldi. Bu konuda daha önce başvurumu kendim yapmıştım. Fakat çok fazla zamanım olmadığı için İsvçre ticari vize başvurumda başından sonuna kadar yanımda olacak bir vize uzmanı ile birlikte dosyamın içeri güvenli bir şekilde girmesini istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre vize başvuru ücreti 2020
  Y.U., 09 Nis 2020, 18:58

  İsviçre vize başvuru ücreti 2020 yılında ne kadar oldu? Başvuru dışında da bir ücret ödeniyor mu? İsviçre vizesi alınırken seyahat sağlık sigorta ücreti ne kadar ödeniyor? Vizemiz onaylandığında pasaportumuzu siz mi bize ulaştıracaksınız? Kendim başvurarak zaman ve para kaybetmek istemiyorum, sizden destek almak istiyorum. Size hizmet ve danışmanlık bedeli olarak ne kadar ödeme yapacağım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre Schengen Vize Ücreti
  VC, 03 Nis 2020, 14:01

  İsviçre Schengen vize ücreti olarak ne ödeyeceğim? Ödemem gereken farklı bir ücret olacak mı? Devlet hastanesinde doktor olarak çalışıyorum. İsviçre’de yapılacak olan bir konferansa davetliyim. Seyahatim boyunca otelde konaklayacağım. Uçak biletimi de satın aldım. Bu konuda bana yardımcı olabileceğiniz konusunda sizden hizmet alan bir arkadaşımdan tavsiye aldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre vize fiyatları 2020
  CR, 03 Nis 2020, 12:28

  İsviçre vize fiyatları 2020 yılında değişikliğe uğradı mı? 6 kişi İsviçre’de akrabamın düğününe gideceğiz. Gidecek olanlardan anne ve babalar ssk lı diğerleri 5 yaşında ve 9 yaşında iki çocuğumuz var. Çocuklar için muvafakatname alalım mı? Başvuru için neleri hazırlamalıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre Vize Ücreti
  A. A., 30 Mar 2020, 15:12

  İsviçre vize ücreti nedir? Ailem ile birlikte İsviçre vatandaşı olan kardeşimi ziyaret etmek için gideceğim. İsviçre vizesinin 2020 yılı ücretlerini öğrenebilir miyim? Eşim ile ben özel bir şirkette çalışıyoruz. Çocuklarım 5 ve 10 yaşında, büyük olan öğrenci, küçük olan henüz anaokuluna gidiyor. 4 kişi olunca özel indirim yapıyor musunuz? İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsviçre vize ücreti 2019
  A.Y., 17 Mar 2019, 23:49

  İsviçre'ye ailece gitmek istiyoruz. Eşim ve çocuklar için ne kadar ücret ödemem gerekiyor? Küçük çocuğum 5 yaşında diğeri 8 yaşında. Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İsviçre için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp