İsviçre Vizesi Kaç Para?

Y.E. 04/01/21, 12:52
Merhabalar, İsviçre vizesi kaç para? İsviçre Konsolosluğu harcını ve parmak izi ödemesini nereye yapmalıyım? İsviçre vize başvuru merkezine ne kadar ödeme yapmalıyım? İnternette birçok vize firmasının sitesi mevcut ama benim çok fazla kafamı karıştırdılar. Sizin sitenizi detaylı inceledim. Vize işlemleri konusunda en fazla bilgi sizin sitenizden öğrendim. Sizinle çalışmak istesem sizin firmanıza ne kadar danışmanlık ücreti ödemem gerekiyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İsviçre’ye vize almak kaç para sorunuzun tek bir cevabı bulunmamaktadır. Çünkü İsviçre başvurunuzu hangi vize türüne yapılacaksa, o vize türünün harç bedeli ödenmelidir. Özellikle oturum izni başvurularında ödenmesi gereken harç bedelleri farklı olabilmektedir. İsviçre’ye vize kaç para sorusunun cevabı günlük döviz kuruna göre de değişiklik göstermektedir. Çünkü harç bedelini ve işlem ücretini, İsviçre vize başvuru merkezine randevu günü Türk Lirası olarak ödeme yapıyorsunuz.

İsviçre’ye Vize Kaç Para 2021 Fiyatları

İsviçre harç bedellerinde 2021 yılında değişiklik olmadı geçen sene ödenen harç bedeli ile aynı. Tüm Peki, Türk vatandaşları için İsviçre’ye vize almak kaç para tutuyor?  İsviçre harç bedeli 80 Euro’dur. İsviçre’ye seyahat edecek çocuğun yaş aralığı 0-6 yaş ise herhangi bir harç ödemesi yapılmamaktadır. Fakat 6-12 yaş aralığında çocuklar için İsviçre harç bedeli 40 Euro’dur. İsviçre vize başvuru merkezinin yapmış olduğu işlemler ve parmak izi için yaş aralığına bakılmaksızın 129 Türk Lirası ödeme yapılmaktadır. İsviçre vize başvuru merkezi konsolosluk harcı 80 Euro harç bedelini 560 Türk Lirası olarak ödeme almaktadır. Döviz de yaşanılan düşüş ya da yükselişler olduğunda bu ödenen rakam farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı İsviçre vize uzmanlarımızı arayarak İsviçre’ye vize kaç para olduğunu öğrenebilirsiniz.

İsviçre vizenizin randevu tarihi ileri bir tarihe verildi ise ve sizin ülkeye giriş tarihine yetişmiyorsa, ödemiş olduğunuz ücretlerin dışında ekstra 198 Türk Lirası Premium ödemesi yaparsanız İsviçre vize başvuru merkezi randevunuzun tarihini istediğiniz tarihe çekebilir.

Hazırlamanız gereken en güncel evrak listesini size en yakın şubemizi telefonla arayarak ya da ofisimize gelerek, İsviçre vize uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Evraklarınızın içerikleri detaylı kontrol edilip, başvuru formunuz eksiksiz doldurarak, randevunuz alınacaktır. İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliği’ne sunulması gereken vize talep dilekçeleriniz İngilizce olarak vize uzmanlarımız tarafından sizin adınıza hazırlanacaktır, dilekçelere sizin sadece imzalamanız yeterlidir. İsviçre vizenizin süreci İsviçre vize uzmanlarımız tarafından takip edilecek, sonucu çıkar çıkmaz size bildirilecektir. Kargo ya da isterseniz kurye ile vermiş olduğunuz adrese pasaportunuz ivedilikle gönderilmektedir. Danışmanlık ücretimiz sadece 60€ dur.

İsviçre vizesi kaç para 2021 yılında değişiklik olacak mı gibi soruları 0212 970 0559 numaralı İsviçre özel hattımızı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

İsviçre vizesi kaç para

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x