İsviçre Vizesi Nereden Alınır ?

H.L. 13/08/20, 11:41
İsviçre’ye turistik olarak gitmek istiyorum. Evraklarımı hazırladım fakat başvuru formumu doldurmadım. İsviçre vizesi nereden alınır? Evraklarımı nereye götürmem gerekir, randevu nereden alabilirim? Dilekçemi yazmadım siz yardımcı oluyor musunuz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İsviçre’ye seyahat etmek istiyorsanız mutlaka başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp İsviçre vizesi başvurunuzu yapmanız gerekir. Peki, İsviçre’ye vize nereden alınır? İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği İsviçre vize işlemleri ve parmak izi biyometri bilgilerinin alınması için yetkilendirmiş olduğu İsviçre vize başvuru merkezlerine sizi yönlendirmektedir. Türkiye’de İsviçre vize başvurusu yapabileceğiniz İstanbul ve Ankara’da olmak üzere iki yerde başvuru merkezi bulunmaktadır. 

Çalışma vizesi, uzun süreli eğitim, aile birleşimi gibi uzun süreli oturum vizelerinde ise İsviçre’ye vize nereden alınır diye soruyorsanız; İstanbul’da bulunan İsviçre Başkonsolosluğu ya da Ankara’da ki İsviçre Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapmanız gerekir. Uzun süreli vize başvurularını İsviçre vizesine başvuru yapma yeri almaz.

İsviçre’ye turistik vize almak isteyenlerin başvuru yapabilmeleri için Başkonsolosluğun istemiş olduğu kişisel belgelerini sunması gerekir. Vize almak için sunacağınız pasaportunuzun seyahat sonrası en az 3 ay daha süresi olması gerekir. Eski pasaportlarınızda eğer daha önce Schengen vizesi aldıysanız vize sayfaları ve giriş çıkış kaşelerinin bulunduğu sayfaları fotokopi yapıp sunmanız size referans olacaktır. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de sunulmalıdır. Nüfus kayıt örneği kadınlar için eğer evli iseler; evlendikten sonraki ve evlenmeden önceki soyadı ile iki farklı çıktı alması gerekir. İsviçre vizesine başvuru yapma yeri teslim edilen evrakları Başkonsolosluğa ya da Büyükelçiliğe iletir. Evrakların eksik ya da istenilen içeriğe sahip olmaması vizenizin sonucunun olumsuz olmasına neden olabilir. 

İsviçre Başkonsolosluğu’ndan randevu almak için göçmen vizelerinin başvurularında telefon ile ya da mail atarak alınabilmektedir.

Başkonsolosluğun istediği evrakları hazırlayıp İsviçre vize uzmanlarımıza ister kargo ister ofise gelerek ulaştırın, vize uzmanımız dosyalarınızın İsviçre Konsolosluğu’nun istediği evraklara uygun olup olmadığını kontrol edip, randevunuzu alarak size bildirecektir.

İsviçre vizesi nereden alınır konusunda öğrenmek istedikleriniz varsa 0212 9700559 numaralı telefonumuzdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

İsviçre vizesi nereden alınır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x