İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

Bilgi Sayfasına Dön
 • M.M. 29 Oca 2021, 13:04
  Merhabalar, İsviçre vizesi nasıl alınır? Uzun zamandır birçok vize sitelerine girip bilgi toplamaya çalıştım. Fakat bu konuda her sitede farklı bilgilerle karşılaştım. Önümüzdeki yaz tatilinde İsviçre’ye gidip akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum. İsviçre vizesi almama yardımcı olabilir misiniz? Uzman bir firma ile çalışmak istiyorum.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 29 Oca 2021, 13:04

  Merhabalar,

  İsviçre kısa süreli vize başvuruları,  direkt olarak İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu  ya da İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmamaktadır. İsviçre Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlar tarafından başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri ve hazırlamış oldukları dosyaları alınmaktadır.   İsviçre’ye vize nasıl alınır? Sorusu bize en çok gelen sorulardan biridir.  Öncelikle İsviçre'ye hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi ve çalışma statünüzü bilmemiz gerekir. Bu konuda hazırlamanız gereken size özel evrak listesini temin etmek için size en yakın ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca vize uzmanlarımızdan İsviçre vize alma yolları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

  İsviçre’ye vize nasıl alınır konusunda en önemli vize şartı; İsviçre vize başvurusunu yapan yolcunun, mutlaka düzenli geliri olduğunu belgelemelidir. Seyahat edecek başvuru sahibi herhangi bir düzenli geliri olmayan ev hanımı ya da öğrenci ise mutlaka birinci derece akrabasının (anne, baba veya kardeşinin) sponsor olması gerekir. İsviçre’ye seyahat edecek başvuru sahibinin seyahat boyunca masrafları karşılayacak para miktarının bankasında olması gerekir. Eğer başvuru sahibi sponsor ile başvuru yapıyorsa bu para miktarının sponsorunun bankasında olması gerekir. 

  İsviçre vizesi alma yolları, herhangi bir sorun yaşamadan vize onayı nasıl alabilirsiniz? Bu konuda vereceğim bilgilerin en başında yurtdışına daha önce seyahatinizin olup olmadığıdır. İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından dikkat edilen en önemli konulardan biri, Avrupa ülkelerine ya da Amerika, İngiltere, Kanada gibi diğer ülkelere seyahat edip etmediğinizdir. Bunun dışında  İsviçre’de yaşayan akrabanızın mutlaka davetiye göndermesi gerekir. 

  Sizin başvurunuz için gerekli olan evrak listesini size mail olarak gönderdik. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ister kargo ile ister ofise gelerek İsviçre vize uzmanlarımıza evraklarınızı ulaştırabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz tüm evraklarınızdaki bilgileri vize uzmanlarımız tek tek kontrol edip eksikleri varsa size bildireceklerdir. İlettiğiniz tüm bilgiler ışığında başvuru formunuzu doldurup vize randevunuzu sizin için müsait olan en yakın tarihe alıp, sizi bilgilendiriyoruz.

  Deneyimli ve profesyonel bir ekiple çalışan Vize Merkezi, İsviçre vize başvurunuzu yaptığınızda, istenmeyen sürpriz bir sonuçla karşılaşmazsınız. Sevdiklerinize ve  işlerinize ayıracağınız zamanınızı, sıkıcı vize süreciyle harcamamış olursunuz. İsviçre vize başvurunuz 5 ila 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize uzmanlarımız işlemlerinizin tamamlanma sürecini takip edip, pasaportunuz çıkar çıkmaz, en kısa zaman da size ulaştıracaklardır.

  İsviçre vizesi nasıl alınır konusunda daha detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise 0212 970 0559 numaralı özel vize hattımızı arayıp İsviçre vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

  Vize Merkezi
  Yüksel ERDİN

  İsviçre vizesi nasıl alınır?

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp