Pandemi Döneminde İsviçre Vizesi

D.B. 08/03/21, 00:07
İsviçre, şu an Pandemi koşullarında bordo pasaport sahiplerine turistik ya da kültürel/sanatsal aktiviteler için vize veriyor mu? Pandemi döneminde İsviçre vizesi şartlarında değişiklik oldu mu? Bu konuda bilgi alabilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İsviçre vizesi Korona salgını başladığında sonra İsviçre Devleti Avrupa Birliği ile birlikte aldığı karar sonucu vize işlemlerini dondurdular. Diğer Tüm Avrupa ülkeleri de vize işlemlerini ve sınırlarını kapattılar. Korona aşısı bulunduktan sonra Avrupa ülkeleri sürecin nasıl işlediğini görmek istedikleri için henüz seyahat özgürlüğü konusunda herhangi bir karar vermediler. Aşı neticesinde gelecek haberlere göre vize işlemlerinde durum değişikliği olabilir. Avrupa Birliği ülkeleri bu dönemde aşı pasaportu ile seyahat edebilme olanağı konusunda toplantılar ve görüşmeler yapıyor. 

İsviçre vizesi Corona konusunda herhangi bir gelişme olursa sorunuzu yazarken verdiğiniz telefon numaranızdan vize uzmanlarımız sizi arayıp olumlu gelişme olduğunda detaylı bilgi verecektir. Aynı zamanda çalışma statünüze göre evrak listesini vize uzmanlarımız size mail olarak gönderecektir. İsviçre vizesi Korona salgını bittikten sonra tekrar aynı şartlar ile devam edecektir. 

İsviçre vize başvurusu yaptığınızda daha önce Avrupa ülkelerine defaten giriş çıkış yapmış olmanız sizin için önemli bir referans olacaktır. Eğer daha önce schengen vizesi almadıysanız ya da yurt dışına hiç çıkmadıysanız başvurunuz riskli bir başvuru olacaktır. Vize başvurunuzun onaylanabilmesi için İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu'na / Büyükelçiliği’ne sunacağınız evrakların eksiksiz olması gerekir. 

Pandemi Döneminde İsviçre Vizesi 

Pandemide İsviçre vizesi başvurusu acil gidilmesi gereken durumlar dışında, partner vizesi işlemleri İsviçre Başkonsolosluğu/ Büyükelçiliği özel izni ile kabul edilmiştir. Ayrıca Tır şoförlerinin yurt dışına çıkışları konusunda İsviçre başvuru merkezine direkt başvuru yaparak vize işlemleri normal olarak devam etmiştir. Oturum izni olanlar ve Avrupa birliği çifte vatandaşlığı olan kişiler İsviçre’ye normal olarak giriş çıkışlarını yaptılar.

Evraklarınız hazır olduktan sonra İsviçre vize uzmanlarımıza evraklarınızı ister kargo ile ister ofise gelerek ulaştırabilirsiniz. Konsolosluğa hitaben yazacağınız İngilizce vize talep dilekçelerinizi sizler için hazırlıyoruz. Ayrıca İsviçre seyahatiniz için gerekli olan seyahat sağlık sigortanızı çıkartmanıza yardımcı oluyoruz. Eğer daha önce hazırlamadıysanız otel ve uçak rezervasyonlarınızı gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. www.turkiye.gov.tr sitesinden alınması gereken barkotlu evrakları çıkartmanıza yardımcı oluyoruz. 

İsviçre vizesi Corana sonrası başvurularda değişiklik olursa sitemizden sizi mutlaka bilgilendireceğiz.

Pandemide İsviçre vizesi için başvurunuzu yaparken, sonucun olumlu olması için dikkat etmeniz gereken birçok önemli husus vardır. Bunların içinde en önemlisi İsviçre başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmaktır. Form İngilizce doldurulması gerekir. Aynı zamanda hazırladığınız belgelerin içeriği Başkonsolosluğun istediği doğrultuda olması gerekir. Aksi takdirde randevu günü İsviçre başvuru merkezi evraklarınızı kabul etmeyeceklerdir. Bu sebeple sunduğunuz tüm evrakların içeriği Başkonsolosluğun istediği içerikte olup olmadığını İsviçre vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilmesi gerekir. Vize Merkezi ofislerinde bulunan İsviçre vize uzmanlarımız formlarınızı gönderdiğiniz belgelere göre eksiksiz doldurup, hazırladığınız belgelerin içerikleri tek tek kontrol edilmektedir. Size göre tam olan bir belgenin, İsviçre Başkonsolosluğu’nun istediği bir belge olmayabilir. Ya da içeriğinde eksikler bulunabilir.  

Pandemi döneminde İsviçre vizesi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum diyorsanız 0212 970 0559 numaralı İsviçre özel telefon hattımızdan İsviçre vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel Erdin

Pandemi döneminde İsviçre vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.