İsviçre Vizesi Covid-19

Bilgi Sayfasına Dön
 • M.D. 09 Mar 2021, 15:11
  Merhaba, Ben 35 kusur yıl İsviçre’de yaşamış biri olarak, 2013 yılında kesin dönüş yaptım. Ama sürekli vize alarak gider gelirdim. Fakat Covit 19 dan dolayı gidemedim. Vizem 2 yıllıktı gidemeden bitti. Sorum? Bir daha vize başvurumu, ne zaman yapabilirim. İsviçre vizesi Covid-19 sonrası hangi şartlar altında alınabilir? Bilgilendirirseniz memnun olurum. Saygılar.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 09 Mar 2021, 15:11

  Merhabalar,

  İsviçre vizesi Kovid salgını başladıktan sonra İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ve İsviçre Ankara Büyükelçiliği vermedi ve vize işlemlerini dondurdular. Diğer Tüm Avrupa ülkeleri sınırlarını geçici olarak kapattı. Bu yıl aşı bulundu, buna bağlı olarak vize işlemlerinde durum değişikliği olabilir. Özellikle bu dönemde aşı pasaportu ile seyahat edebilme olanağı konusunda görüşülüyor. Bu yeni durumun ve sürecin nasıl bir sonuç olarak karşımıza çıkacağı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

  İsviçre vizesi konusunda herhangi bir gelişme olduğunda sizi soru için yazdığınız iletişim numaranızdan arayıp detaylı bilgi vereceğiz. Covid-19 İsviçre vizesi için çalışma statünüze uygun olan evrak listesini vize uzmanlarımız size mail olarak gönderecektir. İsviçre vizesi Kovid bittikten sonra tekrar aynı şartlar altında devam edecektir. 

  Vize başvurusu yaptığınızda daha önce İsviçre’de yaşamış olmanız ve sonrasında defaten gitmiş olmanız sizin için referans olacaktır. Fakat vizenizin onaylanabilmesi için İsviçre Başkonsolosluğa / Büyükelçiliği’ne sunmanız gereken evrak listesini eksiksiz hazırlamanız ve sunmanız gerekir. İsviçre vize başvurusu Covid-19 sonrası problem yaşamadan vizenizin onaylanması için; profesyonel ve tecrübeli İsviçre vize uzmanlarımız ile hareket etmenizde fayda vardır. 

  İsviçre Vizesi Covid-19 Zamanı Başvurular Nasıl Yapılır? 

  İsviçre Başkonsolosluğu’na / Büyükelçiliği’ne yazacağınız İngilizce vize talep dilekçenizi yazıyoruz, İsviçre seyahatiniz için zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı yapıyoruz, otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmanıza yardımcı oluyoruz. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini, SGK tescil ve hizmet dökümünüzü www.turkiye.gov.tr sitesinden çıkarmanıza yardımcı oluyoruz. 

  Covid-19 İsviçre vizesi başvurularında acil gidişler haricinde, tır şoförü vizesi, partner vizesi dışında vize işlemleri yapılmamıştır. Oturum izni ve Avrupa birliği ülkelerinden herhangi birinde çifte vatandaşlığı olan kişiler ülkeye giriş çıkış yapabilmiştir.

  İsviçre vize başvurusu Covid-19 sonrası olumlu sonuç alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların en önemli olanı; maddi durumunuzu gösteren evraklardır. Eğer çalışıyorsanız maaş bordronuzu, son 3 aylık şahsi banka hesap dökümlerinizi, kira gelirinizi varsa kira kontratlarınızın fotokopilerini, varsa tapu fotokopilerinizdir. Arabanız varsa ruhsat fotokopilerinizi de eklemenizde fayda vardır. Ayrıca seyahat sağlık sigortanızı bir yıl olarak düzenlersek verilecek olan vizenin uzun olmasında ekstra faydası olabilir. 

  İsviçre vizesi covid-19 dönemi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız 0212 970 0559 numaralı özel İsviçre vizesi telefon hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

  Vize Merkezi
  Yüksel Erdin

  İsviçre vizesi covid-19

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp